sim
bricomarche
Wiadomości Miasto Koło Mieszkańcy walczą z wodą

Mieszkańcy walczą z wodą

19-05-2010 07:06 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 3,094 | Komentarzy: 0
Mieszkańcy walczą z wodą
Foto:
zacisze
W ostatnich dniach pogoda dała się we znaki również mieszkańcom naszego powiatu. Dostaliśmy od Państwa wiele informacji dotyczących sytuacji w poszczególnych gminach. Wczoraj postanowiliśmy przyjąć zaproszenie jednego z czytelników i sprawdzić jak wygląda sytuacja w zalanym przez wodę Czołowie.
Mieszkańcy podtopionych terenów mówią, że wszystko stało się nagle. - W ciągu dziesięciu minut woda wystąpiła z rowów melioracyjnych i wdarła się na nasze podwórka - denerwuje się mieszkaniec Czołowa. - Mamy przed domem teraz prawdziwą rzekę - dodaje po chwili.

Sytuacja na prawdę nie wygląda dobrze. Zalane domy, piwnice oraz budynki gospodarcze. Mieszkańcy są jednak zadowoleni z pomocy jaką zaoferowała im gmina. - Przyjechała do nas Pani wójt gminy Koło, obejrzała zalane miejsca. Przyjechała wywrotka z piaskiem oraz workami. Również bez pomocy Ochotniczej Straży Pożarnej z Wrzącej Wielkiej byśmy sobie nie poradzili.

Zapytaliśmy mieszkańców skąd nagle wzięła się u nich taka woda. - W fatalnym stanie są rowy melioracyjne. Często zaśmiecane i całe zarośnięte. Obok własnych domów sami kosimy i udrożniamy je, ale wszystkiego nie jesteśmy w stanie zrobić. Po każdym większym deszczu rowy zapełniają się w całości - ocenia jeden z mieszkańców. Ktoś przecież bierze za to pieniądze - dodaje po chwili.

Mieszkańcy jednak się nie poddają i robią wszystko, żeby woda wyrządziła jak najmniejsze szkody, które już teraz są ich zdaniem wysokie. - Takiej wody nie widziałem od powodzi w 1979 roku, ale mam nadzieję, że pogoda się ustabilizuje.

Z naszych informacji wynika, że takich miejsc w powiecie jest dużo więcej. W Borkach nadal trwają prace i wypompowywana jest woda a drogi są nieprzejezdne. Obserwując komunikaty meteorologów można również zauważyć niepokojące prognozy dotyczące rzeki Ner w Dąbiu. W Kole woda najbardziej dała się we znaki mieszkańcom ulic Włocławskiej, Nagórnej oraz Konarskiego.

Na szczęście pogoda się trochę uspokoiła i miejmy nadzieję, że woda zacznie powoli opadać.

Poniżej prezentujemy krótkie filmiki nakręcone w podtopionych miejscach oraz zapraszamy do przeglądania galerii zdjęć.

Nagórna pływa

Rzeka w Czołowie

ZOBACZ ZDJĘCIA !!!
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!