sim
Artbud
Wiadomości Miasto Koło 5 Zmysłów - EKSPRESJA.

5 Zmysłów - EKSPRESJA.

24-09-2014 08:54 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 1,789 | Komentarzy: 0
5 Zmysłów - EKSPRESJA.
Foto:
zacisze
22 września rozpoczął się w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Kole największy w Polsce projekt kulturalno - edukacyjny realizowany z myślą o osobach mających utrudniony dostęp do wydarzeń związanych z teatrem i tańcem. Przez kolejnych pięć dni będzie realizowany w formie warsztatów prowadzonych przez aktorów z Wrocławia, panią Agnieszkę Bresler i Piotra Kurjatę.
Projekt "5 zmysłów. eMOTION" zakłada zapoznanie osób głuchoniemych, borykających się ze znacznymi ubytkami słuchu oraz osób niewidomych i słabowidzących, a także niepełnosprawnych umysłowo z wybranymi aspektami teatru i tańca. Inicjatywa jest dedykowana szerokiej grupie osób z różnymi typami niepełnosprawności, jako przedsięwzięcie mające na celu włączenie tych grup społecznych w pewne aspekty życia kulturalnego, które są najczęściej dla nich niedostępne. Działalność w ramach „5 zmysłów. eMOTION” ma na celu umożliwić niepełnosprawnym uczestnikom doświadczenia potencjału swojej ekspresji poprzez ruch. Zamierzeniem jest, aby niezależnie od rodzaju niepełnosprawności, uczestnicy poszerzyli świadomość swojego ciała i jego możliwości motorycznych.

Agnieszka Bresler jest aktorką, absolwentką studiów aktorskich szkoły teatralnej Manchester Metropolitan University w Anglii, prowadzonych we współpracy z wrocławskim Teatrem Pieśń Kozła, oraz kierunku Physical Theatre Practice w Adam Smith College w Szkocji. Jako aktorka współpracowała z teatrami w Wielkiej Brytanii, Polsce i we Włoszech, m.in. z National Theatre of Scotland (Rupture, Edynburg 2007), Teatro La Madrugada (A Piedi Asciutti, Mediolan 2009) czy Romany Theatre Company (Our Big Land, Londyn 2013). W 2006 roku założyła w Glasgow polski zespół teatralny, Gappad Theatre, którym kierowała do 2011 roku.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!