sim

Wiadomości Miasto Koło Florian Olejniczak - odpowiedź na ankietę

Florian Olejniczak - odpowiedź na ankietę

06-10-2014 09:59 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 20,181 | Komentarzy: 17
Florian Olejniczak - odpowiedź na ankietę
Foto:
zacisze
Przy okazji ostatniej sesji rady miasta rozdaliśmy radnym ankiety, w których prosiliśmy ich o podsumowanie swoich działań na przestrzeni kadencji 2010-2014. Pierwszym radnym, który postanowił rozliczyć się z mieszkańcami był Florian Olejniczak.
ANKIETA DLA RADNYCH
Florian Olejniczak


1. Reprezentowany okręg (wg starych oznaczeń) - Okręg wyborczy nr 2.
2. Partia/Komitet - KW SLD.
3. Pracuję w komisjach: pracuję w dwóch komisjach tj. przewodniczę Komisji Rozwoju Gospodarczego i Zagospodarowania Przestrzennego oraz w Komisji Budżetu i Finansów.
4. Obecnie kończy się moja: 4 kadencja.

5. W imieniu wyborców zabierałem głos kilkanaście razy w ciągu całej kadencji. Na każdej sesji w punkcie interpelacje zgłaszałem swoje uwagi bądź wnioski dotyczące życia mieszkańców lub infrastruktury miasta wymagające natychmiastowego działania organu wykonawczego.

6. Najczęściej poruszałem tematy związane z: bezpieczeństwem publicznym - stan dróg i ulic oraz chodników, ładem i porządkiem w mieście, rozwiązań komunikacyjnych i miejsc parkingowych, Pracą instytucji obsługujących naszych mieszkańców.

7. W ciągu ostatniej kadencji udało mi się:
Trudno precyzyjnie i jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie co w tej kadencji udało mi się załatwić? Powszechnie wiadomo, że tylko większość Rady decyduje o realizacji tego czy innego zadania lub inwestycji, a nie jeden Radny. Wobec mojego rozumowania i podejścia do tych problemów to najważniejszym dla mnie jest, aby wykonać dane zadanie lub inwestycję, która jest najpotrzebniejsza dla szerokiego ogółu i dobrze będzie służyć mieszkańcom bądź rozwiązuje ważny i uciążliwy dla nich problem a to czy została wykonana w moim okręgu jest sprawą drugorzędną.

8. W ciągu ostatniej kadencji nie udało mi się:
Załatwić wiele ważnych dla miasta i ich mieszkańców spraw. które ja i mój klub zgłaszaliśmy jako zadania, które należało ując w budżecie miasta np. naprawa chodników w ul. 3 - Maja, naprawa chodników i wykonanie miejsc parkingowych w ul. Wojciechowskiego, przedłużenie ul. Zawadzkiego do ul. Wiejskiej /i wiele innych/ . Bardzo duże nasilenie ruchu pieszego i kołowego na tych ulicach wymaga pilnego rozwiązania tego uciążliwego dla mieszkańców problemu ale jak widać bez skutku. Nie udało się zmienić podejścia naszych najważniejszych decydentów o realizacji zadań inwestycyjnych tj. aby inwestycje były realizowane całościowo a nie cząstkowo.Jak np.budowa ul. Przemysłowej, która stanowi małą obwodnicę a pozostało do wykonania 250 m jezdni i chodników, modernizacja ul. Broniewskiego zakończono na ul. 20 Stycznia a pozostało do wykonani 200 m, ul Sienkiewicza miało być wykonane rondo i modernizacja do Policji a skończono tylko na rondzie. Obecnie zakłada się chodnik na ul. Poniatowskiego, ale tylko na części bo do wjazdu na cmentarz. Przez dwie kadencje nie udało mi się, aby uporządkowano i wykonano dojście do pomnika - Powstańcom 1863r.


Była to pierwsza ankieta, liczymy, że w najbliższym czasie kolscy radni również postanowią rozliczyć się ze swoich działań.

Foto: F&A MEDIA

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (17)
kis 23-10-2014 20:51
Czyli nic się nie udało załatwić biedactwo szkoda a taki ładny amerykański szkoda!!!!
| Zgłoś do usunięcia
maxsimus 08-10-2014 12:28
witaj tomii . a ządnym przypadku nie miałem zamiaru Ciebie obrażać , ale wkurzaja mnie tego typu wpisy , które sprowadzaja dyskusje do poziomu - malo eleganckiego - no co miałemTobie odpowiedzieć - te młokos , chyba mało elegancko i nie na poziomie bo moim zdaniem każdego człowieka - nawet nieznajomego nalezy trakotwac z szczunkiem i starać sie zrozumiec intencje rozmówcy , dlatego tez z uwaga przeczytałem Twoje kolejne wpisy i stwierdzam są merytoryczne i na rzeczy ja również uważam że powinna byc kadencyjność do 2 lat i ograniczony wiek kandydaowania do wszystkich społecznych stanowisk do 75 roku życia koniec kropka pozdrawiam
| Zgłoś do usunięcia
Adrian Król 07-10-2014 19:34
Miałem przyjemność współpracować z Panem Florianem nie tylko w komisji RGiZP, ale i w organizacji. I muszę Państwu powiedzieć, że byłem wielokrotnie pod wrażeniem pracowitości, bogatej wiedzy i zaangażowania Pana Florian w sprawy samorządowe. Pan Florian imponował mi swoim przygotowaniem do posiedzeń Rady czy posiedzeń w organizacji, zawsze wszystko skrupulatnie notował i analizował. Z różnymi osobami współpracuję na wielu płaszczyznach, ale nie znam drugiej takiej osoby, która by tak sumiennie i rzetelnie przykłada się do tego czym się zajmuje. Ktokolwiek współpracował z Panem Florianem to na pewno podzieli moje zdanie. Podczas niedawnego spotkania, kiedy trzeba było wykonać tytaniczną pracę papierkową, z uwagi na biegnące terminy, Pan Florian bez zastanowienia powiedział - jak będziesz potrzebował mojej pomocy to nie krępuj się tylko dzwoń! Jeśli chodzi o pracowitość to na kogo, jak na kogo ale Floriana można liczyć w ciemno! Od Floriana może się też wiele nauczyć i żeby mu dorównać chociaż pod względem zaangażowania to trzeba się nieźle "nagimnastykować". Wiek nigdy nie powinien być czynnikiem decydującym na określone funkcje, bo młodych ludzi którzy są w stanie pod względem merytorycznym, czy zaangażowania dorównać panu Florianowi mógłbym policzyć na placach jednej ręki, a i to by było za dużo. Bogate słownictwo i obycie samorządowe to jedno, wiedza techniczna którą posiada to drugie. Życzliwość i kultura osobista godna podziwu. Gdy wybrano. D. Tuska na funkcję szefa Rady Europejskiej, wówczas poseł PiS. A Hofman, powiedział mniej więcej takie zdanie - ciekawe co Tusk "załatwi" dla Polski... Rozumiem rolę opozycji, że ludzie naiwni kupują takie tematy wmawiając nie jako, że podstawowym zadaniem osoby publicznej jest załatwianie dla kraju, województwa czy okręgu...a kompetencje czy uprawnienia są sprawą drugorzędną. Hoffman dobrze wiedział że rolą prezydenta UE nie jest załatwianie, lecz wie że naród to kupi. I gdy czytam wypowiedzieć, że radny Olejniczak nic nie załatwił to mi ręce opadają. W ustawie o samorządzie gminnym nie ma nic wspomniane że radny coś załatwia dla okręgu czy danej gminy. Rady składa, zapytania, interpelacje i wnioski sprawach dot. społeczności lokalnej, inną sprawą jest czy te wnioski zostaną rozpatrzone, przez dany organ czy instytucję czy nie. Radnym się jest nie okręgu ale miasta, choć o tym nie wszyscy wiedzą. Tak samo jak nie wszyscy wiedzą, że radny jest jednym z 21 członków organu kolegialnego, w którym decyzje zapadają demokratycznie - większością głosów. Pomijam już fakt że jest to tylko organ uchwałodawczy. Stwierdzam, że pewnych rzeczy nawet nie ma sensu komentować.... Pozdrawiam czytelników e-kolo.pl, a Panu Florianowi życzę dużo zdrowia!
| Zgłoś do usunięcia
Teodor Wenancjusz 07-10-2014 16:24
Juz wole kogos starszego i na emeryturze niz mlodego pracujacego i nie daj Boze podstrzelonego. Dzialalnosc w Radzie wymaga m.in. czasu. To nie tylko jedno posiedzenie w miesiacu. To prace w komisjach, spotkania, dyzury. Zeby cos niecos wiedziec trzeba miec czas na zapoznawanie sie z problemami itd.itd. Godzenie pracy zawodowej -jesli chce ja sie wykonywac dobrze- z zaangazowaniem w prace radnego wcale nie jest latwe. Czesto trzymanie tzw. "dwoch srok za ogon" powoduje,ze ani jedna ani druga praca nie jest wykonywana nalezycie. Czesto czytam, ze mlodzi maja pomysly. Bardzo dobrze. Tylko pomysly powinny wspolgrac z realnymi mozliwosciami bo inaczej pozostana tylko pomyslami i niczym wiecej.
| Zgłoś do usunięcia
tomii 07-10-2014 11:37
Oburzona Ja nie promuje żadnych młodych radnych tylko takie mam zdanie!!!! Nic nie mam do 60 lat ale uważam że powinni być młodzi jak się nie sprawdzą to wymienić na następnych !!!! A czynnym politykiem powinno być do 67 roku życia!!!!
| Zgłoś do usunięcia
też Kolanka od urodzenia 07-10-2014 11:21
Ankieta..mozna napisać,że się podejmowało głosy ale co się przeforsowało? Pzrewodniczący Komisji...nocózdlaczego dwóch? Są inni radni...teraz wiemyd lazcego tak mało sie buduje, może pan radny miała zamało zcasu bo dwie komisje ...Może warto tak rozłozyć siły? osobiście lubie Pana Olejniczaka...ale jak pomysślę,ze wszyscy randi maja wokól siebie ładne chodniczki...wszyscy prawie to mnie trafi aszlak!!!!!!Ciekawe co napsiałą Pani Polewska...NO moze o tych konterenach wspomniała co chciałą tu sprowdzic keidyś dla ludzi bez dachu nad głową. A może niech sama w nich zamieszka.Slumsy z Koła chciała zrobić? A moze to inna radna a nie Pani Polewska..no niech się przynają kto miał taki cudowny pomysł.Pamiętam. Przegląd Kolski o tym pisał.Może zróbcie zdjęcia okolicy, w których mieszkają radni...i kiedy były remonty ulic..czy podczas ich kadencji czy tez nie...A jesli jednak nie to niech się swoim wyborcom-sąsiadom wytłumaczą dlaczego inni potrafili a Oni jednak nie. Może nie są w stanie nic zrobić? Bezradni? No ale jedno dobre: Pan Olejniczak nie glosi wszem i wobec ,że innych radnych osiągnięcia podważa jak pewien mlody radny tu wyznał...jak dziecko. Ano młody. Cała ta rada splamiła się jednym: zaczęła pracę od podwyżki..wcześniejsze rady jakoś aż tak sobie nie pomagały jak ta obecna...1500zł za co? Dobra dniówka. A ile godzin pracy w miesiącu?Ile?Jestem bardzo ciekawa ile godzin pracy to było...
| Zgłoś do usunięcia
Oburzona 07-10-2014 11:05
No cóż...nie mam nic przeciwko panu Olejniczakowi niemniej dawno jest an emeryturze..może On jest przedstawicielem emerytów? Chodnikw okol bloku swojego ma ładny ale bloki dalej już dziury..i ma to gdzies. Zegar na Zegarowej? A kto się prosił o ten zegar???kKo??? Te ankiety. To promocja darmowa dla obecnych radnych i robi to ekolo..ciekawe bardzo dlaczego???Aha do tomi: ludzie zaczynaja działać w polityce nawet w wieku 6o lat ale jesli mogą do dlaczegoby nie? Sądzicie ,że jak mlody/da i ma gadane i wykształcenie to już coś zdziała? Najczęściej nic. I to już wiemy. Dla mnie to oburzające ,ze tak prolmujecie bardzo radnych...oburzające wręcz.
| Zgłoś do usunięcia
tomii 07-10-2014 10:33
maxsimus I jeszcze jedno do mojego postu W polityce powinno być jak w wiekiem emerytalnym 67 lat i emerytura!!!! Tak powinno być z politykiem każdej dziedziny od radnego do Prezydenta Polski 67 lat i koniec odchodzi na emeryturę!!!!
| Zgłoś do usunięcia
tomii 07-10-2014 10:23
maxsimus To co pan Olejniczak zrobił dla społeczeństwa bo ja z nim styczności nie miałem!!!!! Trzeba zejść ze sceny politycznej z godnością i oddać władzę młodym ewentualnie mógł by im doradzać!!!!! To w jakim wieku człowiek może wejść do czynnej polityki w wieku 50 lat????? Powinny być 2 kadencje zwłaszcza na Burmistrza czy Prezydenta miasta bo jak jesteś dobry to startuj na posła senatora a nie w ciepełku objawia się. Ps. Nie obrażaj mnie bo jak mam inne zdanie bo ja się nie obrażam bo to tylko światdczy o twojej kulturze!!!
| Zgłoś do usunięcia
maxsimus 07-10-2014 08:54
do tego poniżej .. pojechałeś po bandzie , nie chodzi tu wiek radnego a skutecznośc w działaniu , w życiu jest tak , albo sie chce albo nie chce , zajmować sie sprawami ludzi , miasta , rozwiązywac problemy na rzecz innych , aby mozna sie zajmować takimi sprawami jest niezbędna wiedza - nie ksiązkowa lecz doswiadczenie życiowe i mam wrażenie że taką wiedzę posiada p radny Olejniczak i nie zalewaj że tylko młody może działać , co tym możesz powiedzieć o życiu , obetrzy sobie nosek , poogladaj sobie Gumisie w TV , i zaczni rozsądnie myśleć o życiu , myśleć co Ty możesz dać społeczeństwu od siebie poprzez nauke ,czy aktywność spoleczną a nie wypisywać inwektywy wobec osoby która czy Ci sie podoba czy nie , mimo swojego zacnego wieku stara sie być aktywna i pomagać innym niemniej pozdrawiam i przemyśl swój wpis
| Zgłoś do usunięcia
tomii 06-10-2014 23:34
Czyli nic mu się nie udało załatwić!!!!!!!!!!!!!!! Więc dziadziusiu na emeryturę ciepłe kapcie ubrać i przed telewizor i oddać władzę młodym energicznym!!!!!!
| Zgłoś do usunięcia
Teresa 06-10-2014 13:20
Pan radny Olejniczak pomaga nie tylko mieszkańcom swojego okręgu. Jestem z Przedmieścia Kaliskiego i też mi pomógł.
| Zgłoś do usunięcia
lok 06-10-2014 12:45
brawo panie radny czekamy na nastepnych
| Zgłoś do usunięcia
do kolanka 06-10-2014 12:18
dlaczego? po to zeby radni pokazali co faktycznie robia, bo sa tacy, ktorzy w ogole glosu nie zabieraja, wegetuja na wikcie spolecznym. Jest wielu radnych ktorzy dzialaja nie tylko w trakcie sesji. Pomagaja mieszkancom swojego okregu w zalatwieniu wielu spraw. chcialbym sie dowiedziec jako mieszkaniec i jako platnik podatkow, ktoryz z nich robi cos ponad sesje i komisje. Ta ankieta jest wazna, skoro dla ciebie nie jest to nie krytykuj.
| Zgłoś do usunięcia
kolanka 06-10-2014 12:09
Nie wiem w jakim celu jest ta ankieta.Przecież Rada działa dla całego miasta . to nie jest przeciąganie liny kto silniejszy, po której stronie jest decydujacy głos,Chyba wszystkim radnym zależy żeby poznać potrzeby swoich wyborców, okręgów i z tego w wiekszości sie wywiązują. Skonczcie ten cyrk z ankietami a energia skupcie na sprawach ważnych.
| Zgłoś do usunięcia
kolanin 06-10-2014 10:20
ciekawe czy inni zdobeda sie na odwage, jesli ktorykolwiek z nich nie uczyni tego oznaczac to bedzie jedno - ma w d... swoich wyborcow skoro biorac diety co miesiac nie jest w stanie wypelnic takiej ankiety i zrobic sobie rachunku sumienia na koniec kadencji.
| Zgłoś do usunięcia
maxsimus 06-10-2014 10:11
.. gratulacej za odwagę i publiczna ocenę własnych dokonań jako radnego i tego czego nie udalo sie zrealizować , dopatruję się z zapisów ankiety że tak naprawdę to radny , nawet jako przewodniczacy komisji ma niewiele do powiedzenia w Radzie Miasta , cos mi tu nie pasuje -dlaczego ? mam wrażenie i jakąś wiedzę w tej materii że w Radzie miasta SLD jest w tzw. koalicji i w wyniku tego że powinna mieć mozliowść techniczną ( głosowania ) a Pan Radny stwierdza w ankiecie iz wiele pomyslów nie zrealizował ? zabrakło determinacji , czy może zbyt ostroznie podchodzono do tematów istotnych , a może siła argumentacji Pana Burmistrza była bardziej skuteczna , a może spolegliwosc wobec włodzarza miasta była za mocna ? Rada Miasta jest organem uchwalodawczym dla organu wykonawczego jakim jest Burmistrz Miasta - i to chciałem przypomniec Panu Radnemu niemniej jeszcze raz grutuluje i pozdrawiam
| Zgłoś do usunięcia