sim
materace
Wiadomości Miasto Koło Zgłoś awarię sieci SMS-em

Zgłoś awarię sieci SMS-em

08-10-2014 11:52 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 2,730 | Komentarzy: 0
Jubiler Euro Koło
Zgłoś awarię sieci SMS-em
Foto:
Odbiorcy energii elektrycznej z terenu działania spółki ENERGA-OPERATOR otrzymali dodatkowe możliwości zgłaszania awarii. Oprócz istniejącego obecnie całodobowego numeru alarmowego 991, uruchomiony został formularz internetowy na tronie www Operatora oraz dedykowany numer sms.
Jak skorzystać z usługi Awaria SMS
Aby zgłosić brak zasilania wynikający z awarii sieci energetycznej należy wysłać sms o treści AWARIA pod numer 3991 i dalej postępować zgodnie z instrukcjami. Smsy trafiają do systemu, a następnie do tego samego centrum zgłoszeniowego co zgłoszenia telefoniczne. Po usunięciu awarii na numer nadawcy przesyłany jest sms zwrotny informujący o zakończonej naprawie.
Koszt wysłania smsa na numer 3991 jest zgodny z taryfą operatora dla jednej wiadomości sms. Aby dokonać pełnego zgłoszenia awarii należy w sumie wysłać 2 wiadomości sms.

Formularz internetowy
Innym sposobem zgłoszenia awarii jest wypełnienie formularza znajdującego się na stronie Internetowej: http://www.energa-operator.pl/formularz_zgloszeniowy.xml.
Należy pamiętać, że w sytuacjach zagrażających życiu i mieniu należy kontaktować się numerem alarmowym 991. Bezpośredni kontakt ze służbami ENERGA-OPERATOR pozwala – w takich sytuacjach – na uzyskanie dodatkowych informacji niezbędnych do prawidłowego prowadzenia działań ratunkowych.

Pamiętaj, że gdy zabraknie prądu
sprawdź bezpieczniki, jeśli są sprawne:
zapytaj sąsiadów, czy oni także nie mają energii elektrycznej,
jeśli także nie mają:
zobacz, czy nie ma zasilania na całej ulicy,
jeśli nie ma:
kliknij tu, by sprawdzić, czy ENERGA-OPERATOR wie już o przerwie w dostawie energii, jeśli Twojej miejscowości/dzielnicy nie ma na mapce:
zadzwoń na numer alarmowy 991

Kiedy należy wezwać Pogotowie Energetyczne?
gdy zauważysz uszkodzenia linii energetycznych, uszkodzenia zamknięć lub wejść do obiektów energetycznych (np. zerwane kłódki, uszkodzone zawiasy, otwarte drzwi do stacji transformatorowej) lub brak zasilania powoduje zagrożenie życia lub mienia – niezwłocznie skontaktuj się z numerem 991
gdy zauważysz, że nie ma prądu na Twojej ulicy lub w Twojej dzielnicy/miejscowości
Informację o awariach i czasie ich usunięcia można na bieżąco śledzić na stronie http://www.energa-operator.pl/wylaczenia/wylaczenia_biezace.xml.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!