sim
geberit produkcja
Wiadomości Powiat Kolski Dąbie - Debatowali o bezpieczeństwie

Dąbie - Debatowali o bezpieczeństwie

08-10-2014 13:06 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 2,622 | Komentarzy: 0
Jubiler Euro Koło
Dąbie - Debatowali o bezpieczeństwie
Foto:
W dniu wczorajszym w Dąbiu odbyła się Debata Społeczna. Spotkanie to poświęcono bezpieczeństwu mieszkańców powiatu kolskiego. W debacie uczestniczyli Wicestarosta Kolski Marek Banaszewski, Burmistrz Miasta i Gminy Koło Zbigniew Mielczarek, Wójt Gminy Olszówka Włodzimierz Fraszczyk oraz I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji mł. insp. Grzegorz Baszczyk i Kierownik Posterunku Policji w Dąbiu asp. szt. Zbigniew Czerczak.
Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji mł. insp. Grzegorz Baszczyk na wstępie przedstawił cel spotkania, którym było podzielenie się przez mieszkańców swoimi spostrzeżeniami, jak również oczekiwaniami w zakresie lokalnego bezpieczeństwa. Komendant podkreślił, że każdy sygnał ze strony opinii publicznej ma dla Policji ogromne znaczenie i stanowi fundament do konstruktywnego budowania mechanizmów zapewniających wysoki poziom bezpieczeństwa.

Następnie głos zabrali Wicestarosta Marek Banaszewski, Burmistrz Zbigniew Mielczarek oraz Wójt Włodzimierz Fraszczyk, którzy między innymi odnieśli się do stanu bezpieczeństwa na terenie gmin Dąbie i Olszówka, zwrócił uwagę na poprawę stanu bezpieczeństwa mieszkańców.

Kierownik Posterunku Policji w Dąbiu asp. szt. Zbigniew Czerczak przedstawił prezentację multimedialną, w której były zawarte policyjne dane statystyczne dotyczące przestępczości na terenie gmin. Następnie przyszedł czas na pytania. W trakcie dyskusji zostały poruszone między innymi tematy: związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, a przede wszystkim problemy związane z zanieczyszczeniem dróg przez cięgniki wyjeżdżające z pól. Ponadto uczestnicy debaty zwracali uwagę na podpalenie występujące na terenie gminy Dąbie, sposobu umiejscawiania stogów słomy oraz spożywania alkoholu w miejscach publicznych.

Na wszystkie zadawane pytania udzielali odpowiedzi organizatorzy debaty. Niektóre spostrzeżenia i wnioski wymagające szerszego wyjaśnienia zostały zanotowane i po przeanalizowaniu zostaną podjęte odpowiednie działania.

Komendant Powiatowy zdał sprawozdanie z realizacji postulatów i wniosków jakie zostały wypracowane na ubiegłorocznej debacie. Zapewnił, że wszystkie sugestie i postulaty mieszkańców dotyczące poprawy bezpieczeństwa będą analizowane, a następnie realizowane przez policjantów podczas codziennej służby.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kole
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!