sim
bricomarche
Wiadomości Miasto Koło Krzysztof Mazurkiewicz - ankieta radnego

Krzysztof Mazurkiewicz - ankieta radnego

13-10-2014 14:55 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 12,110 | Komentarzy: 8
Jubiler Euro Koło
Krzysztof Mazurkiewicz - ankieta radnego
Foto:
Za nami już kilka ankiet wypełnionych przez radnych naszej Rady, dziś czas na kolejną. Tym razem swoim podsumowaniem kadencji podzielił się radny Krzysztof Mazurkiewicz.
1. Imię i nazwisko Krzysztof Mazurkiewicz

2. Reprezentowany okręg (wg starych oznaczeń) Okręg wyborczy nr 4

3. Partia/Komitet – PLATFORMA OBYWATELSKA RP

4. Pracuję w komisjach: Przewodniczący Komisji Rewizyjnej, Członek Komisji Budżetu i Finansów, Członek Komisji Oświaty, Kultury i Sportu, Członek Komisji Mieszkaniowej.

5. Obecnie kończy się moja 2 kadencja

6. W imieniu wyborców zabierałem głos +- 250 razy.

7. Najczęściej poruszałem tematy związane z:
Z życiem mieszkańców i funkcjonowaniem naszego miasta. Zarówno bardzo szczegółowe dotyczące danego miejsca bądź rodziny ale też i związane z przyszłością naszego Grodu. Analizowałem przez kilka lat temat budowy basenu teraz jego funkcjonowanie i naukę pływania dla uczniów naszych szkół. Poruszałem tematy bardzo szczegółowe dotyczące mieszkańców KTBS, tych z ulicy Wschodniej, Krótkiej, Grodzkiej. Poruszałem tematy związane z funkcjonowaniem Instytucji Kultury w naszym mieście. Instytucji Sportu i Zakładów Okołobudżetowych. Tematami, którymi zajmowaliśmy się w mieście Kole, łączenie Szkół w zespoły przekształcanie MZWiK w Spółkę to zadania które często analizowałem na sesjach. Całe godziny mówiłem o drogach, chodnikach, bezpieczeństwie, inwestycjach, oświetleniu. Nie tylko mówiłem ale my mieszkańcy ul. Sienkiewicza, Nagórnej, Krokusowej, Bursztynowej wzięliśmy tez sprawy w swoje ręce organizując „pokojowy protest”, który zwrócił uwagę włodarza na problemy bezpieczeństwa tej części miasta. Przykro tylko że nikt do programu budowy dróg lokalnych na 2015 rok nie wpisał ul. Sienkiewicza. Przed nami kolejny rok aktywnego oczekiwania.

Wziąłem właśnie do ręki teczkę kilkuset moich wniosków i interpelacji, tych załatwionych i tych o których wszyscy zapomnieli. Jakie to były szczegółowe tematy:
-nie wykorzystania od IX 2014 wybudowanego przedszkola,
-wstrząsająca sprawa mieszkańców ul. Boguszynieckiej i Krokusowej,
-temat łącza internetowego do przekazu materiału z sesji,
-problem rozwalającej się kostki na ul. Zapolskiej,
-zjazd z ul. Sienkiewicza na ul. Wiśniową,
-stan nawierzchni ul. Konopnickiej,
-wykonanie oznaczeń na ul. Malinowej,
-elewacja na Starym Rynku nr 29
-pomoc dla Ukrainy,
-słupki bezpieczeństwa na skrzyżowaniu Sienkiewicza – Szkolna,
-przyszłość Szkoły Podstawowej nr 4,
-wykonanie 3 pietra Gimnazjum nr 1,
-cennik korzystania z pływalni,
-zakup żółtych kamizelek dla rowerzystów – dzieci,
-szczepienia przeciw grypie 60+,
-temat rozwoju instalacji ciepłowniczej w części ul. Nagórna,
-naprawa ogrodzenia i położenie kostki brukowej w alejach cmentarza.

Więcej nie będę tu przytaczał. Jeżeli Państwo śledzicie materiał publikowany ze Sesji Rady Miasta, czytaliście sprawozdanie Komisji Rewizyjnej i uczestniczyliście w spotkaniach ze mną macie na pewno Państwo wyrobiony obraz aktywności i pracy każdego z Radnych. Podsumowując ten punkt powiem, że podczas całej kadencji otwarty byłem na propozycję, uwagi i wnioski mieszkańców spotykając się z nimi indywidualnie dużo częściej niż było to wyznaczone w dyżurach w biurze Rady, reagując pozytywnie na każdy z ich strony sygnał i problem. Znając ich problemy, oczekiwania i sugestię mogłem na każdej sesji w ich imieniu w punkcie interpelacje zgłaszać ich i swoje uwagi i wnioski dotyczące ich życia, życia mieszkańców w naszym mieście i infrastruktury miejskiej. Mogłem też zgłaszać propozycje, plany związane z rozwojem miasta i lepszym życiem jego mieszkańców.

8. W ciągu ostatniej kadencji udało mi się:
Aby nie wywoływać niepotrzebnych demonów napisze tak: Rolą Rady jest dbanie o dobro miasta Koła, podejmowanie uchwał, które mają tchnąć w miasto ducha rozwoju, rozwagi i bezpieczeństwa. Czyli takich zadań które mają przełożyć się na wykonanie najpotrzebniejszych zadań i inwestycji, które rozwiążą problemy i spełnia oczekiwania mieszkańców. Ale żeby te zadania były przeprowadzone musi być współdziałanie całej Rady. Wszystkie zatem zadania inwestycyjne, które zostały wykonane w tej kadencji są wynikiem współpracy i podjętych uchwał przez całą Radę Miasta. Jest jednak wiele działań, których autorem jestem ja sam samodzielnie bądź mogłem je wykonać dzięki współpracy z niewielkim gronem pasjonatów i ludzi, którzy angażują się w każdą inicjatywę.

Tu zamieszczę kilka wyjątków z mojej aktywnej pracy społecznej i w Stowarzyszeniu, tylko z 2014 roku:
-współudział w przygotowaniu oprawy historycznej „Orszak Trzech Króli” w Kole,
-oprawa historyczna inscenizacji Misterium Męki Pańskiej w Powierciu,
- przygotowanie „Dnia Starożytnego Rzymu” w Ratuszu,
-przygotowanie wraz z MTC stałej wystawy „Legiony Rzymskie”,
-interaktywne lekcje historii w szkołach w Kole, Powierciu i Poznaniu,
-wykład historyczny na półkoloniach organizowanych w MTC,
-współorganizacja akcji „Solidarni w Ukrainą” – zbiórka środków opatrunkowych,
-współorganizacja konkursu „Koło-nasze miasto w przyszłości” w kolskim Ratuszu,
-współorganizacja wraz z SP nr 5 spotkania uczniów z Arkady Fiedlerem,
-współorganizacja wraz z PiMBP spotkania z czytelnikami Arkadego Fiedlera,
-przygotowanie interaktywnej lekcji historii na zjeździe harcerzy w Stemplewie,
-przygotowanie oprawy historycznej Święta religijnego w Rydzynie ku czci Św. Jakundusa,
-przygotowanie oprawy historycznej Święta religijnego w Słupcy ku czci św. Wawrzyńca,
-plenerowe wydarzenia historyczne w Pobiedziskach, Opolu, Poznaniu, Kalkuriese, Xanten, Kolonii…

O mojej aktywności samorządowej napiszę tak – wykonano w okręgu nr 4 w którym jestem radnym cztery inwestycje drogowe, duże inwestycje drogowe, dzięki owocnej współpracy z Radnymi Miasta.

Wszystkie moje działania samorządowe moją aktywność społeczną i w Stowarzyszeniu możecie Państwo na bieżąco śledzić na facebooku wpisując Krzysztof Mazurkiewicz. Tam będziecie mogli Państwo o wielu jeszcze inicjatywach podjętych przez zemnie i moich przyjaciół, zobaczyć zdjęcia z działań, przeczytać komentarza.

Serdecznie zapraszam do odwiedzenie tej strony.

9. W ciągu ostatniej kadencji nie udało mi się:
W mojej ocenie jest jedna podstawowa rzecz, której nie udało się zrobić w tej kadencji to stworzenie właściwej relacji i komunikacji pomiędzy „władzą” a mieszkańcami. Marazm, stagnacja brak poszanowania mieszkańców to najczęściej słyszane głosy z ich ust. Nikt nie chwali tej kadencji. Każdy z kim rozmawiam cieszy się że ona już się kończy, oczekując nowych zmian, również tych personalnych. Jest mi niezmiernie przykro, że nie udało nam się wspólnie zrealizować tych wspaniałych zadań jakie Pan Burmistrz przedstawił nam na swojej ulotce wyborczej w 2010 roku.
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (8)
nuda 15-10-2014 20:21
Pan Mazurkiewicz ogłasza sie jako kandydat niezalezny a przecież przez 4 lata wystepował z ramienia PO. To nagle miesiąc przed wyborami on próbuje nam wmówić że jest niezależny???/jak to jest???? Po wyborach będzie przecież znowu PO
| Zgłoś do usunięcia
Kaziu 15-10-2014 20:13
rzeczy to dziwne i nie określone raz nie zmierzone jak to kandydaci do władz naraz odkrywają w sobie takie pokłady twórczej wena i energi do ich relizacji ,ze az serce rośnie . No i zanosi sie na to ,że w niedalekiej przyszłości byli oraz kandydaci na radnych będą chwalili się ilścią babć przeprowadzonych przez przejście -chosto może akurat byłoby chwalebnym . Gdzie ci wszyscy mądrale, którzy nie sa w stanie sciągnąc pieniądzy z UE tylko naraz wszyscy pokazują jak to starają sie chodniki na cmentarzu i do cmentarza włączając w to nawet interwencje u biskupa- żenada
| Zgłoś do usunięcia
sss 14-10-2014 20:35
Ten Pan obiecuje wszystko i wszystkim w swojej kampanii. Ciekawe skąd na to weźmie środki. Na swojej stronie na fb "punktuje" obecnego burmistrza, ale prawda jest taka, że basen jest a przedszkole będzie. Krytyka burmistrza za to, ze przedszkole będzie za rok to jakaś paranoja. Czepia się ten Pan wszystkiego co może i to jego taktyka. Liczy na głosy niezadowolonych i ja rozumiem tę taktykę, ale to jest przesada. Ja też mogę wziąć ulotkę tego Pana sprzed 4 lat i zobaczę co zrobił.
| Zgłoś do usunięcia
ciekawa 14-10-2014 20:13
4 Komisje. cztery komisje to może jednak zbyt wiele? Moze lepiej niech radni skupią się na góra dwóch? Lepiej będą pracować..... I mieszkaniowa ... A ile się zbudowało w tej czterolatce dla ludnosci z miasta Koła? Z miasta Koła a nie dla przyjezdnych.Ile domów? Ile wyremontowano? Komisje powinny zdawac relacje z całości działalności osobno..Każda komsja co zrobiła do tej pory ...Tak być powinno...Nie zamki nie tablice a domy dla ludzi. Bloki.
| Zgłoś do usunięcia
Kolanka od urodzenia. 14-10-2014 20:09
Ukraina szczytny c el ale dzieci kolskie są dla nas ważniejsze. Tyle napisane ale ile ztego zrobione? Można się pokazywać wszedzie, można ze sportowacami z kijkami chodzić, propagowac to i tamto ale jesli Pan Panie Mazurkiewicz będzie wybrany to ja prosze o jedno..niech Pan nie urzęduje wtym wdzianku rzymskim..Na Boga!!! Tu Polska. Panie kochany.Polska. I jak już to my wspominamy nasze wojsko a nie rzymski znane z podbojów, pogromów....Jak patrzę na te rzymskie obecnie ciągoty to mam dziwne skojarzenia. Bo ten Rzym to źle jednak skończył. Potem naziści sie nimiz achwycali i rów nież źle skończyli...To może lepiej ubranko naszych rodzimych ułanów albo skrzydła wojów Sobieskiego. Tak jakoś nam Polakom bliższe. Aha ten ośrodek w Lipinach jakby ładniejszy tylko moc zielska w wodzie.
| Zgłoś do usunięcia
x 13-10-2014 22:51
wydaje mi sie ze p. Mazurkiewicz jest na razie jedynym konkretnym kandydatem na burmistrza. Nie zaglądam mu w kieszeń, to jego sprawa i skarbówki. Jest aktywny i cos chce naprawdę zrobić w kole. Jedyne co mi sie nie podoba to reprezentowanie interesów kolskich biznesmenów i ochrona ich poprzez blokowanie inwestycji z zewnątrz. Jesli by jako kandydat na burmistrza reprezentował interesy zwykłych mieszkańców i zaprezentował pomysły na zachecenie do inwestycji kapitału z zewnątrz- ((czyli nowe miejsca pracy) to nie ma lepszego kandydata.
| Zgłoś do usunięcia
as 13-10-2014 18:38
Mam duże wątpliwości co do prawdomówności radnego Mazurkiewicza. Proszę odpowiedzieć z czego pan żyje, bo w deklaracji majątkowej wykazuje pan dochód 1400 zł miesięcznie. Tajemnicza jest firma w której zatrudniony jest pan jako dyrektor- padawana w wywiadach „najstarsza na Starym Mieście” wg CEiDG nie istnieje. Gdzie pan mieszka, bo nie wykazuje pan mieszkania ani domu, nie ma też pan samochodu. Czy na podstawie tych pytań mogę inaczej o panu myśleć niż w podanym na początku zdaniu? Wiem , że nie jest to warunkiem ale ważne funkcje w administracji powinni pełnić ludzie uczciwi, między innymi tacy co uczciwie płacą podatki. To tyle na początek.
| Zgłoś do usunięcia
Kolanin 13-10-2014 16:42
Witam. Jaki jest sens umieszczania w ankiecie informacji o działalności poza granicami Naszego miasta nawet jezeli jest ona Społeczna. My jako wyborcy chcemy sie dowiedziec konkretnych działań Pana Radnego. Co maja wspólnego akcje Pana Radnego w Poznaniu, Powierciu, Słupcy, Rydzynie czy Stemplewie. Jak ta praca wpłynęła na rozwój miasta i polepszenie życia mieszkańców Koła. Chwała Panu Krzysztofowi za jego prace społeczną na terenie innych miejscowosci ale przepraszam za wyrażenie " co ma piernik do wiatraka ?"
| Zgłoś do usunięcia