sim
marzena pilarska
Wiadomości Miasto Koło Polowanie na bobry

Polowanie na bobry

27-05-2010 12:33 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 7,087 | Komentarzy: 6
Polowanie na bobry
Foto:
zacisze
Ogłoszony przez Wojewodę alarm przeciwpowodziowy umożliwia również wyłapywanie i odstrzał bobrów - niszczących nasze wały. Z dniem wczorajszym nad brzegami Warty w Kole rozpoczęto palowanie na te gryzonie.
Jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie, wczoraj w godzinach porannych w Kole udało się ustrzelić pierwszego bobra.

Zgodę na odstrzał bobrów wydał Wojewoda wielkopolski, a zainteresowane samorządy składają tylko specjalny wniosek do Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Poznaniu.

Czy przyniesie to skutek i uchroni kolskie wały przed niszczeniem? Czas pokaże.

Bóbr europejski (Castor fiber) - gatunek ziemnowodnego gryzonia z rodziny bobrowatych (Castoridae). Dawniej występował w całej strefie umiarkowanej Europy i Azji, obecnie wyginął w wielu regionach Europy. W Polsce jest gatunkiem chronionym. Bobry bez problemu ścinają drzewa w okolicach rzek. Starają się ścinać drzewo w ten sposób, aby przewróciło się ono w kierunku rzeki. Kopie nory w brzegach rzek oraz wałach przeciwpowodziowych lub w brzegach jezior.

Źródło: Wikipedia
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (6)
Gienek 14-10-2015 16:46
Do odstrzału te bobry które bobrują w urzendach
| Zgłoś do usunięcia
~michał 31-05-2010 21:03
To nie bobry są odpowiedzialne za stan wałów ani inne zwierządka lecz ci urzędnicy, którzy powinni dbać o konserwacje wałów a zwłaszcza koszenie trawy, nie raz w roku lecz kilkakrotnie od wiosny do jesieni, w niskiej trawie widać wszystkie uszkodzenia dokonane przez zwierzęta, które powinny być usuwane na bieżąco, koszt byłby niższy niż koszt piasku, worków, pracy strażaków, policji i innych służb zaangażowanych w akcje przeciwpowowodziową a i bobry uszłyby z życiem, pan wojewoda nie musiałby strzelać do bobrów oraz udałoby się uniknąc zalań i podtopień gospodarstw rolnych i domowych.
| Zgłoś do usunięcia
~poniatowska 27-05-2010 20:07
tak widać państwo z dala od wałów mieszkają a bobrów to nawet na oczy nie widzieliście skoro sądzicie że to nie jest ich wina...i pewnie nikt z was nie widział bobrów przy workach jak je przegryzają. wielkich ekologów zapraszam na naukę w terenie!wina włodarzy też jest spora bo powinno to być jednak kontrolowane! a zwierzątka można byłoby przewieź na tereny niezagrożone powodzią.
| Zgłoś do usunięcia
~Emilka 27-05-2010 17:22
Dobrze, że jest na co zgonić. Szkoda, że nie brali się do roboty, zanim nadeszła woda. A kto jest odpowiedzialny za konserwację wałów. Kto o nie dba? Oczywiście, nie ma ludzi odpowiedzialnym za zaniedbania. Najlepiej zwalić na naturę Wczoraj w któryś w wiadomości mówili o tym, że to nie bobry robią dziury w wałach. Bobry mogą robić szkody przy brzegu rzeki, ale nie na wałach, które od brzegu znajdują się w dalekiej odległości. Ale cóż, władze wiedzą lepiej... ŻĄL!!!!
| Zgłoś do usunięcia
~bulwar 27-05-2010 17:01
Nadrabiają zaniedbania i brak konserwaci ???Ja osobiście widzę dwie możliwości;wystrzelać bobry,piżmaki,nornice i oczywiście dżdżownice inne stworzenia z okolicy wałów rozebrać zbiornik i natura ujarzmiona albo rozliczyć a najlepiej wymienić włodarzy,urzędasów Konkursami dla dzieci i wywiadami tego nie nadrobią Ciekaw jestem kto się załapał na tak intratny odstrzał i gdzie powiesi trofeum Boli bardzo boli ???
| Zgłoś do usunięcia
~ja 27-05-2010 16:41
przyszła kryska na matyska :D
| Zgłoś do usunięcia