sim
naturhouse
Wiadomości Na sygnale Potrącił kobietę na przejściu dla pieszych

Potrącił kobietę na przejściu dla pieszych

21-11-2014 15:03 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 9,044 | Komentarzy: 2
Jubiler Euro Koło
Potrącił kobietę na przejściu dla pieszych
Foto:
Jak poinformowała Komenda Powiatowa Policji w Kole w dniu wczorajszym kolscy policjanci zatrzymali prawo jazdy 64-letniemu mężczyźnie, który kierując samochodem osobowym nie ustąpił pierwszeństwa kobiecie przechodzącej przez oznakowane przejście dla pieszych.
W wyniku kolizji 21-letniej pieszej udzielona została pomoc medyczna, natomiast wobec kierowcy zostanie skierowany wniosek do Sądu o orzeczenie zakaz prowadzenia pojazdów.

Do zdarzenia doszło 20 listopada około godz. 18:00 w Kole na ul. Toruńskiej. Z zebranych informacji przez policjantów wykonujących czynności na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący samochodem osobowym m-ki Volkswagen Jetta, 64-letni mieszkaniec Koła nie ustąpił pierwszeństwa 21-letniej kobiecie przechodzącej przez oznakowane przejście dla pieszych. Potrąconej kobiecie udzielona została pomoc medyczna. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że oboje uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Policjanci z uwagi na rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego zatrzymali prawo jazdy. Teraz to Sąd zadecyduje, czy wobec 64-letniemu kierowcy zostanie orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kole
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl


DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (2)
xyz 22-11-2014 10:13
Do Symforian : nie szaleją tylko wracają do normalności. Same punkty karne nie są tak dokuczliwe jak zatrzymanie prawa jazdy. Nie wiem ile ale myślę, że procent zatrzymanych praw jazdy za popełnione wykroczenie drogowe jest niewielki. Sam jestem osobą kierującą pojazdami jak i pieszym i widzę jak inni kierowcy zachowują się przed przejściem dla pieszych. Nieraz włos się jeży na głowie jak kierowcy mijają pieszych przechodzących przez przejście. Policjanci powinni natomiast stanowczo karać pieszych wchodzących na jezdnię w miejscach do tego nie przeznaczonych wprost pod nadjeżdżające pojazdy.
| Zgłoś do usunięcia
Symforian 21-11-2014 22:27
Dali możliwość do zabierania prawo jazdy. To szaleją. Nie bronie kierowcy ale czy czasem pieszy nie wtargną na pasy? Bo niestety ale piesi nie myślą. Jeśli są pasy to święte on może iść nie pomyśli o tym że kierowca może go nie zauważyć.
| Zgłoś do usunięcia