sim
kol-net
Wiadomości Na sygnale Pijany kierowca uszkodził trzy auta

Pijany kierowca uszkodził trzy auta

06-02-2015 16:10 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 5,555 | Komentarzy: 0
Jubiler Euro Koło
Pijany kierowca uszkodził trzy auta
Foto:
W dniu wczorajszym policjanci zatrzymali 59-letniego mieszkańca Koła, który kierując osobowym autem spowodował dwie kolizje drogowe i doprowadził do uszkodzenia trzech aut. Okazało się, że zatrzymany mężczyzna był pijany. Policyjne badanie wykazało ponad 2,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Pijany kierowca stracił prawo jazdy. Odpowie także za spowodowanie kolizji drogowej oraz za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, które zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat dwóch.
05-go lutego około godz. 14:00 kolscy policjanci otrzymali zgłoszenie o kolizji drogowej w Kole na ul. Przemysłowej. Na miejscu zdarzenia ustalono, że kierujący autem m-ki Volkswagen Golf 59-letni mieszkaniec Koła na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w dwa zaparkowane pojazdy także m-ki Volkswagen Golf. Sprawca usiłował zbiec z miejsca zdarzenia, jednakże uniemożliwił mu to jeden ze świadków pilnując, aby się nie oddalił do czasu przybycia patrolu Policji. Badanie mieszkańca Koła policyjnym alco-testem wykazało ponad 2,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się również, że pijany 59-latek parę minut wcześniej spowodował także kolizję z osobowym Nissanem na ul. Składowej po czym odjechał z miejsca zdarzenia.
Zatrzymanemu mężczyźnie grozi do dwóch lat więzienia za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Ponadto nieodpowiedzialnemu mieszkańcowi Koła zostało zatrzymane prawo jazdy. 59-latek odpowie także za spowodowanie dwóch kolizji drogowych.

"Szczególne słowa uznania kierujemy do świadka zdarzenia, który powiadomił Policję o kolizji oraz uniemożliwił pijanemu kierowy zbiec z miejsca zdarzenia. Takie postępowanie obywatela świadczy o jego dojrzałości i powinno stanowić wzór do naśladowania dla innych." - dodał rzecznik Kolskiej Komendy

KPP KOŁO
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!