sim
Artbud
Wiadomości Miasto Koło Projekt aktywyzacji seniorów - spotkanie

Projekt aktywyzacji seniorów - spotkanie

05-03-2015 10:04 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 5,836 | Komentarzy: 3
Jubiler Euro Koło
Projekt aktywyzacji seniorów - spotkanie
Foto:
Radni Rady Miejskiej w Kole w każdą środę pełnią dyżury. W dniu 04-03-2015 roku dyżur pełnił Radny Mariusz Budny i do niego zgłosiła się mieszkanka naszego miasta z ciekawą inicjatywą . „Seniorzy w akcji” tak nazywa się ogólnopolski konkurs dotacji realizowanych przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.
Konkurs realizowany jest w formie inkubatora, który stwarza przestrzeń do opracowania i rozwijania pomysłów zgłoszonych do konkursu. Osoby 60+ mogą zgłosić projekt samodzielnie lub we współpracy z osobą do 35 roku życia. Dotychczas wsparto łącznie 232 projekty, a całkowita wysokość dotacji wyniosła ponad 2 500 000 zł. Udział w konkursie daje możliwość wsparcia finansowego od 6 000 do 12 000 zł. Ze środków konkursu przyznane zostanie około 33-35 dotacji na działania angażujące osoby starsze, które wpłyną na zmianę otoczenia, włączą je w dialog i współpracę z samorządem lokalnym. Celem całego przedsięwzięcia jest wypracowanie trwałych zmian społecznych na poziomie lokalnym oraz realizacja projektu który będzie służył całemu miastu.

"Kilkoro inicjatorów pomysłu wraz z moją skromna osoba zapraszamy wszystkie osoby chętne do dialogu i współpracy w Kole do włączenia się w projekt, który będzie promować współpracę międzypokoleniową i szerzyć wolontariat dla dobra gminy i mieszkańców. " - zaprasza radny.

Pierwsze spotkanie odbędzie się w piątek 6 marca 2015 roku o godzinie 18:00 w Urzędzie Miejskim w Kole w sali nr. 8
Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do współpracy.


Kontakt do inicjatora projektu:
sabinazadlo@tlen.pl
link do projektu:
www.seniorzywakcji.pl
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (3)
Kolanka od urodzenia 06-03-2015 13:29
A to ta sesja w której to jedna z pań radnych chciaą wyprosić ans iłę dziennikarkę? Historia sie powtarza bowiem już raz jeden pan przewodniczący i radny, pan M też chciał wyprosić studentkę z posiedzienia rady, które to posiedzenie było jawne ale wg Niego nie. Długo Mu wyjaśniano ale wkońcu zrozumiał aobecna pani radna jakoś nie. Pani radna nie zna przepisów. No cóż prawda taka, że my wszyscy mało się w tym orientujemy. Niemniej wyjaśniono pani radnej,że nie ma racji ale nic to. Pani radna swoje a przepisy swoje. Chciałą coś zataić? A przecież wiedziałą, że sesje mają być nagrywane ....I jednak chyba nie wszystkie są tylko wybrane a szkoda. Bo może byśmy się zorientowali jakch to radnych wybraliśmy. Sesje chcemy oglądać i chcemy wiedzieć kto jak głosuje. Proste.
| Zgłoś do usunięcia
gruba333 05-03-2015 23:20
Ale o co chodzi? Bardziej zawile i tajemniczo nie dało się napisać?
| Zgłoś do usunięcia
az 05-03-2015 17:56
Ja mam 50 lat przeczytałam tekst 3 razy i powiem prawdę, źe nic z niego nie zrozumiałam oprócz tego, źe ma się odbyć sptkanie... prosiłabym o przetłumaczenie tego teksu w sposób zrozumiały.
| Zgłoś do usunięcia