sim

Wiadomości Powiat Kolski ZSCKR Powiercie - Nowy kierunek kształcenia

ZSCKR Powiercie - Nowy kierunek kształcenia

12-03-2015 10:42 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 3,139 | Komentarzy: 0
Jubiler Euro Koło
ZSCKR Powiercie - Nowy kierunek kształcenia
Foto:
Już wkrótce rusza nabór na nowy kierunek kształcenia w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Powierciu - technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. W najbliższych latach znacznie wzrośnie zapotrzebowanie rynku pracy na techników energetyki odnawialnej. Będzie to spowodowane sukcesywnym wprowadzaniem dyrektywy unijnej nakładającej ograniczenie emisji spalin i zwiększenie udziału energii odnawialnej w całkowitym bilansie energetycznym poprzez obowiązek instalacji alternatywnych źródeł energii.
Technicy urządzeń i systemów energetyki odnawialnej będą mogli podjąć pracę m.in.: w firmach zajmujących się budową i utrzymaniem urządzeń energii odnawialnej, w elektrowniach, zakładach energetycznych, w przedsiębiorstwach, instytucjach i organizacjach zajmujących się odnawialnymi źródłami energii lub w ramach własnej działalności gospodarczej.

Ponadto Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Powierciu będzie prowadził nabór na następujące kierunki kształcenia: technik architektury krajobrazu, technik mechanizacji rolnictwa, technik żywienia i usług gastronomicznych, mechanik - operator pojazdów i maszyn rolniczych oraz ogrodnik.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej szkoły: www.powiercie.eu
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!