sim
naturhouse
Wiadomości Miasto Koło Sesja Rady Miejskiej dziś o godz. 12.00

Sesja Rady Miejskiej dziś o godz. 12.00

25-03-2015 08:47 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 5,850 | Komentarzy: 4
Jubiler Euro Koło
Sesja Rady Miejskiej dziś o godz. 12.00
Foto:
Dziś o godz. 12.00 w sali konferencyjnej Ratusza Miejskiego w Kole ul. Stary Rynek 1 odbędzie się VII Sesja Rady Miejskiej w Kole.
Na dzisiejszej Sesji w porządku obrad znalazło się 39 punktów, co jest chyba rekordem w ostatnich latach. Kilka z projektów uchwał budzi wśród mieszkańców wiele kontrowersji, a jak do tego podejdą radni przekonamy się już za kilka godzin. Oczywiście zapraszamy do transmisji na żywo.

Porządek obrad dzisiejszej Sesji przedstawia się następująco:
1. Otwarcie Sesji.
2. Stwierdzenie quorum.
3. Powitanie gości.
4. Propozycje do porządku obrad.
5. Informacja z działalności międzysesyjnej Burmistrza Miasta Koła.
6. Interpelacje i zapytania.
7. Informacja Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Kole dot. oceny stanu sanitarnego i sytuacji epidemiologicznej miasta Koła w roku 2014.
8. Informacja Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kole z realizacji zadań w roku 2014.
9. Informacja Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Kole o realizacji akcji zimowego wypoczynku dzieci i młodzieży w placówkach oświatowych, jednostkach kultury oraz jednostkach organizacyjnych Gminy Miejskiej Koło.
10. Sprawozdanie z realizacji programu współpracy Gminy Miejskiej Koło z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego za rok 2014.
11. Podjęcie uchwały w sprawie Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych Gminy Miejskiej Koło na lata 2015-2020.
12. Podjęcie uchwały w sprawie utworzenia odrębnych obwodów głosowania na terenie Miasta Koła w związku z zarządzonymi na dzień 10 maja 2015 r. wyborami Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.
13. Podjęcie uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Koła w rejonie ulic: Sienkiewicza, 3-go Maja, Narutowicza i Słowackiego.
14. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na obciążenie nieruchomości odpłatną służebnością przesyłu.
15. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany treści Załącznika Nr 1 stanowiącego wykaz przystanków komunikacyjnych na terenie Miasta Koła do Uchwały Nr XL/369/2013 Rady Miejskiej w Kole z dnia 27 listopada 2013 r. w sprawie określenia przystanków komunikacyjnych oraz warunków i zasad korzystania z nich.
16. Podjęcie uchwały w sprawie zasięgnięcia opinii Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji o zamiarze rozwiązania Straży Miejskiej w Kole.
17. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia kryteriów rekrutacji do publicznych przedszkoli prowadzonych przez Gminę Miejską Koło na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego i ich wartości punktowej.
18. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia Programu „Miejska Karta Seniora”.
19. Podjęcie uchwały w sprawie wprowadzenia na terenie Gminy Miejskiej Koło samorządowego Programu „Miejska Karta Rodziny”.
20. Podjęcie w sprawie utworzenia Zespołu Szkół Nr 2 w Kole przy ul. Kolejowej 5.
21. Podjęcie uchwały w sprawie organizacji wspólnej obsługi administracyjnej i finansowej szkół i przedszkoli, dla których Gmina Miejska Koło jest organem prowadzącym.
22. Podjęcie uchwały w sprawie likwidacji jednostki budżetowej Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kole.
23. Podjęcie uchwały w sprawie zamiaru połączenia Miejskiego Domu Kultury w Kole i Muzeum Technik Ceramicznych w Kole.
24. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie miasta Koła w 2015 roku.
25. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia maksymalnych stawek opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi od właścicieli nieruchomości zamieszkałych położonych na obszarze Gminy Miejskiej Koło.
26. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały Nr LIV/493/2014 Rady Miejskiej w Kole z dnia 28 października 2014 roku w sprawie określenia szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości z terenu Gminy Miejskiej Koło i zagospodarowania tych odpadów, w zamian za uiszczoną przez właścicieli nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi.
27. Podjęcie uchwały w sprawie powołania Komisji Inwentaryzacyjnej.
28. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż lokalu mieszkalnego położonego w Kole przy ul. Konarskiego 55 stanowiącego własność Gminy Miejskiej Koło.
29. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż lokalu mieszkalnego położonego w Kole przy ul. Toruńskiej 69 stanowiącego własność Gminy Miejskiej Koło.
30. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zbycie lokalu użytkowego położonego w Kole w budynku przy ul. Toruńskiej 73.
31. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zbycie nieruchomości gruntowej położonej w Kole przy ul. Norwida.
32. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Uchwały Nr V/24/2015 Rady Miejskiej w Kole z dnia 28 stycznia 2015 r. w sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż lokalu mieszkalnego przy ul. Zawadzkiego 22 stanowiącego własność Gminy Miejskiej Koło.
33. Podjęcie uchwały w sprawie .zgody na wydzierżawienie na okres 29 lat części nieruchomości zabudowanej położonej w Kole przy ul. Sosnowej w trybie bezprzetargowym.
34. Podjęcie uchwały zmieniającej uchwałę Nr LVII/437/2010 Rady Miejskiej w Kole z dnia 23 czerwca 2010r. w sprawie szczegółowych zasad i trybu umarzania, odraczania lub rozkładania na raty należności pieniężnych o charakterze cywilnoprawnym przypadających Gminie Miejskiej Koło oraz jej jednostkom podległym od dłużników, w tym podmiotów prowadzących działalność gospodarczą – w ramach pomocy de minimis.
35. Podjęcie uchwały zmieniającej uchwałę budżetu miasta Koła na 2015 rok.
36. Odpowiedzi na interpelacje i zapytania.
37. Wolne głosy i wnioski.
38. Protokół z VI Sesji Rady Miejskiej w Kole.
39. Zamknięcie obrad VII Sesji Rady Miejskiej w Kole.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (4)
mmm 25-03-2015 18:10
Niech ktoś powstrzyma tego burmistrza,bo to ,co on robi zagraża naszemu miastu! Ktoś go w końcu musi powstrzymać,zanim będzie za póżno.a może przestał brać leki?
| Zgłoś do usunięcia
kj 25-03-2015 11:25
no to będziemy firmę krzak na terenie miasta Wybudują nam skup złomu i wysypisko śmieci po co ten pospiech
| Zgłoś do usunięcia
Blanka 25-03-2015 11:14
We wczorajszym artykule redakcja pisała, że burmistrz zdjął część punktów z porządku sesji- 20 (tego punktu nie jestem pewna) oraz 21, 22 i 23. Sami sobie przeczycie! Nie wiecie, co puszczacie "do druku" Czy ktoś nad tym panuje?! Czy od wczoraj coś się zmieniło? Druga sprawa- nie wierzę, że choć połowa z tych spraw zostanie przedyskutowana. Reszta na bank zostanie przesunięta na kolejną sesję. Trzeba mierzyć siły na zamiary.
| Zgłoś do usunięcia
iwa 25-03-2015 10:58
no to radni do roboty mysle ze macie cos do powiedzenia a nie tylko przyklaskiwac burmistrzowi po to was wybralismy zeby reprezentowac mieszkancow.
| Zgłoś do usunięcia