sim
DUKAT
Wiadomości Miasto Koło Transmisja na żywo Sesji Rady Miasta

Transmisja na żywo Sesji Rady Miasta

25-03-2015 11:37 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 73,215 | Komentarzy: 55
Transmisja na żywo Sesji Rady Miasta
Foto:
zacisze
Zapraszamy do oglądania przekazu na żywo z obrad marcowej Sesji Rady Miasta. Okno podglądu znajduje się poniżej.
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku Biały Fortepian news
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (55)
wyborca 30-03-2015 13:25
Podziękujcie radnym za to , że robią wszystko aby burmistrz nie zrealizował swoich planów. To ich wina, a potem oskarżacie burmistrza. Czy bierzecie dietę za to żeby burmistrzowi podkładać kłody pod nogi ??? Bo jak do tej pory to wy jesteście winni za to wszystko czego burmistrz nie może zrobić. Takich mamy radnych drodzy mieszkańcy !!!
| Zgłoś do usunięcia
mieszkanka Koła 30-03-2015 11:29
Pan Burmistrz nie ma niestety pomysłu na rozwój miasta, całkiem po omacku próbował coś wyczarować a wyszedł z tego ogromny chaos.Rozwaga przy braku doświadczenia to ceeny dar , brak tych cech u naszego włodarza a szkoda.Pokładane w nim nadzieje legływ gruzach. Kwartał rzadów to chaos, niewiedza w wielu płaszczyznach a w efekcie niepokój mieszkańców i animozje.
| Zgłoś do usunięcia
też Kolanka !!! 30-03-2015 10:41
Przecież kilkanaście lat wstecz,też były mieszkania wyupowane za małe pieniądze, ale juz nie pamietacie tego ? My też wykupiliśmy wtedy, ale wszystko jest źle bo to robi obecny burmistrz, trzeba już go pomawiać. Radni pomyślcie o nas wreszcie i o dobru miasta a nie o swoich d.......... przyrośniętych do stołków i nic nie robieniu, a wręcz przeszkadzaniu we wszystkim.
| Zgłoś do usunięcia
Kolanka od urodzenia 30-03-2015 10:12
Pan burmistrz chciał rozdawać mieszkania bardzo dobrze położone prawie za darmo choć nie wszystkie objął tym " dobrodziejstwem". Pieniądze uzyskane z normalnej sprzedaży może przeznaczyć na remonty czy budowę domów socjalnych. Nie rozumiem takiego podejścia inni mieszkańcy Koła też mieliby prawo oczekiwać prezentu od Pana Burmistrza lub rekompensaty za kupione dopiero co mieszkania w cenach rynkowych i x odpowiednią do wieku domu rekompensatą. Gratuluję radnemu Karolakowi konkretnej wypowiedzi w tej sprawie i ogólnej aprobaty radnych w tym zakresie.
| Zgłoś do usunięcia
koleś 29-03-2015 21:28
odwołać burmistrza
| Zgłoś do usunięcia
kolus 27-03-2015 13:25
takiego burmistrza nam bylo trzeba, czas na rozbicie wszystkich klik ktore od lat sa w naszym miescie. Brawo, ja Panu zycze zdrowia, sil i wytrwalosci w tym co Pan robi. Mysle ze niedlugo bede tego pozytywne efekty
| Zgłoś do usunięcia
mieszkaniec 26-03-2015 15:45
inwestor !!!? hotel przy saint-gobain tez stawiał inwestor. to proszę znalezc cos na temat nowego inwestora NOVA ECO ENERGIA któremu burmistrz chce wydzierżawić działke 2,5 ha na 29 lat bez przetargu
| Zgłoś do usunięcia
Jaki niby ten inwestor 26-03-2015 15:32
A widział ktoś tego inwestora na oczy, wiadomo jaki ma kapitał zakładowy? o kiedy funkcjonuje na rynku? gdzie są podobne instalacje? Póki co to jest to inwestor widmo?
| Zgłoś do usunięcia
do Mieszkanka Koła 26-03-2015 14:58
burmistrz sciagnal inwestora ktory chce budowac elektrocieplownie, ale to radni zdjeli spod glosowania ten pomysl.
| Zgłoś do usunięcia
kolanin 26-03-2015 14:34
Dlaczego e koło nie transmituje sesji powiatu czyżby nie cieli płacić tak jak burmistrz
| Zgłoś do usunięcia
mieszkanka Koła 26-03-2015 14:19
Burmistrz ma pomysły na jątrzenie i antagonizowanie środowisk a nie na rozwój. Skoro jego zastępca nie potrafił ściągnąć inwestorów to może pan burmistrz pokaże jak się to robi - to dałoby mu plusy Poza tym sam Burmistrz nie może o wszystkim decydować jak się mu wydaje. radni muszą mieć duże pole do popisu bo prezentują interesy wyborców.
| Zgłoś do usunięcia
Tomek 26-03-2015 12:36
BRAWO RADNI , W KOŃCU PO TO JESTEŚCIE ABY KONTROLOWAĆ I NADAWAĆ KIERUNEK WŁADZOM NIE JESTEM POLITYKIEM I NIE INTERESUJĄ MNIE GIERKI POLITYCZNE ALE DOBRO MIASTA, TEN BURMISTRZ NAJPIERW WSZYSTKIM MÓWIŁ CO BĘDZIE I JAK BĘDZIE A NA SAMYM KOŃCU INFORMOWAŁ ZAINTERESOWANYCH I RADE A POWINNO BYĆ ODWROTNIE, ZARZUCAŁ TAMTYM POPRZEDNIM WŁADZOM ŻE OTOCZYLI SIE SWOIMI LUDŹMI A SAM CO ROBI? A W JAKIM STYLU TO JUŻ NIE POWIEM , MACIASZEK NAPRAWDĘ NIE MASZ PATENTU NA WSZYSTKO , NIE ZAWSZE MASZ RACJE A TWOJE WIZJE NIE ZAWSZE SĄ DOBRE , WNIOSEK? PANIE BURMISTRZU??? WIĘCEJ SZACUNKU DLA PODWŁADNYCH, PRACOWNIKÓW I RADNYCH, DLA ZWYKŁYCH OBYWATELI, CZASEM TO CO WYDAJE SIE DOBRE DLA LUDZI TAKIM NIE JEST , RADNI TO NASZ GŁOS, GŁOS LUDZI, MIESZKAŃCÓW WIĘC NALEŻY SIE W NIEGO WSŁUCHAĆ I GO USZANOWAĆ
| Zgłoś do usunięcia
mc8 26-03-2015 10:36
radni przesadzili, przepraszam ale moim zdaniem przesadzili. Co prawda nie wszyscy ale większość. Zdaje sobie sprawę że burmistrz może się nie podbobać, nawet jakieś określonej grupie ludzi i to z różnych względów (partyjnych, ideowych itd.)- sam na niego nie głosowałem. Widać jednak że chciał wdrożyć w życie jakieś reformy. Można zrozumieć gdyby nie przeszła jedna, dwie czy trzy uchwały, ale takie zachowanie budzi jednak zdumienie. Najgorsze nie jest jednak łapanie za słówka tj., że chce sie otoczyć swoimi ludźmi, ale brak merytorycznej rozmowy. Nie wiedząc czemu wytworzyłą się natomiast gorąca debata nad uchwałą o odpadach. Nie stając po niczyjej stronie powiem, że mnie to dziwi. Bo w imię czego to jest robione?
| Zgłoś do usunięcia
Marta 26-03-2015 10:08
Radni gratuluję obiektywizmu i krytyki wszystko wiedzącego Burmistrza. Jeszcze takiego Koło nie miało,żenada. Zwolnienie pracownika wymaga uzasadnienia ,Pan Burmistrz to poprostu olewa -Pan i Władca. Cieszę się że napotkał na uzasadniony sprzeciw radnych. Mam nadzieję że kadencja dobiega końca póki jeszcze szkody małe. Zmieniłam zdanie o radnych w Kole rozsiewano plotki że burmistrz i rada to jedna klika - jednak
| Zgłoś do usunięcia
Karol 26-03-2015 09:47
W końcu pokazali Burmistrzowi gdzie jego miejsce, a nam pokazali prawdziwe oblicze naszego włodarza................i pomyśleć że głosowałam na tego człowieka, po rękach całuje, co niedziela w kościele, a na codzie? Zieliński powiedział, a to był zastępca, to w takim razie jak traktuje pracowników? to dlatego pracownicy godzinami warują pod jego gabinetem??? A ja myślałam że oni mają pracować a nie pilnować gabinetu naszego Burmistrza .............
| Zgłoś do usunięcia
Anna 26-03-2015 09:45
No w końcu radny zajrzał na to śmieciowisko próżności ale chwała mu za to bo my też jesteśmy wyboracami i nie zawsze możemy, chcemy, czy mamy czas aby spotkać sie z wami ale to tu też jest nasze stanowisko na rożne tematy dotyczące tego miasta , brawo panie Sebastianie ,
| Zgłoś do usunięcia
Sebastian Kuty-radny 26-03-2015 09:41
Witam, zgadzam się z tym ze Rada Miasta wybierana jest przez i dla Mieszkańców oraz z tym ,że radni powinni bronić ich interesów oraz działać dla dobra naszego miasta. Dlatego kierując się tym oczywistym faktem , jestem otwarty na wszelkie uwagi .Ocena pracy radnych, polemiki są potrzebne i każdy ma do tego prawo ale nie do końca i tylko na tym forum bo polemika z osobami nie ujawniającymi swojej tożsamości to tak jakby "kopać się z koniem" dlatego zapraszam do jawnej dyskusji na komisjach zapraszam na dyżury terminy znajdują się na stronie UM. Natomiast ja w swoim imieniu i serdecznie zapraszam na mój dyżur 8 kwietnia od godz 15 w sali nr 104 Ratusza Miejskiego. Oczywiście na co dzień też przed nikim nie uciekam i się nie ukrywam i chętnie wysłucham opinii Mieszkańców.
| Zgłoś do usunięcia
bez paniki 26-03-2015 09:09
Przypomnijcie sobie lata 2007 -2009 ja były duże redukcje w kolskich zakładach pracy związane z pogłębiającym się kryzysem finansowym na świecie. Zwalniano ludzi na lewo i prawo nie dając im dalszej możliwości egzystencji,kto się wtedy tym przejmował?? pytam się kto??? chyba tylko sam zwolniony..nikt więcej..!!!! Dzisiaj zwolniono kilku pseudo urzędników i wielki lament. Brawo Panie Burmistrzu tak trzymać.
| Zgłoś do usunięcia
stary zawiedziony kolanin 26-03-2015 09:03
Absolutnie popieram i zgadzam się z wypowiedzią osoby o niku kolanin.
| Zgłoś do usunięcia
kolanin2 26-03-2015 08:52
do kolanin. Jakie "blokowanie na etapie pomysłów"? Pomysły powinny być przedstawiane na spotkaniach, a na sesji należałoby głosować nad gotowymi projektami uchwał.
| Zgłoś do usunięcia
gosc 26-03-2015 08:51
Popieram, wymienic radę !!! To my mamy prawo ich zmienić i proszę zróbmy to. To porażka !!!
| Zgłoś do usunięcia
xXx 26-03-2015 08:45
Żeby przyjąć młodych zdolnych trzeba dać dobre pieniądze i jakąś "gwarancję" zatrudnienia, a atmosfera zwolnień temu nie służy. Żeby coś dobrze działało trzeba młodego zdolnego zdolnego połączyć z doświadczonym!
| Zgłoś do usunięcia
kolanin 26-03-2015 08:27
Ta rada i burmistrz to dwa inne światy. Wśród radnych nie ma otwarcia na potrzeby miasta, mieszkańców tylko pokazanie że my tu jesteśmy górą.Blokować poczynania Burmistrza ,krytykować i wzajemnie sie podpuszczać.Radni zapomnieli od czego są .To Burmistrz odpowiada za rządzeniem miastem i po efektach ma być oceniany i rozliczany.A nie blokowanie na etapie pomysłów, żenujące.Mieszkańcy w referendum mogą również odwołać Radę Miasta.Nic nie wnosicie do miasta/ może za kilkoma osobami/
| Zgłoś do usunięcia
Miastowy 26-03-2015 07:10
Referendum blisko !!!!
| Zgłoś do usunięcia
razzem 26-03-2015 06:05
Brawo Panie Burmistrzu, rozwalać tę klikę dalej,zwalniać na lewo i prawo i przyjmować nowych młodych ,zdolnych./PRECZ Z nepotyzmem/ JESTEŚMY Z PANEM!!!!!
| Zgłoś do usunięcia
Ula 26-03-2015 01:57
Brawo dla radnych. Zaczyna mi wracać wiara w ludzi. Dbajcie tak dalej o nasze miasto. Nie pozwólcie na rządy tego, który twierdzi, że jest KULTURALNY i INTELIGENTNY. Ktoś kto sam o sobie tak mówi do inteligentnych na pewno nie należy. Gratuluje odwagi.
| Zgłoś do usunięcia
Kolanin 26-03-2015 01:21
Zastępca ? Człowiek poczciwy,ale nie mógł być zastępcą. Burmistrz przy takim programie reform musi mieć kogoś kto go sklonuje wręcz!! I jeszcze psychologa by wytrzymał ten opór części Rady Miasta co go blokują bo im się świat PRL-u wali!!! Dobrze że go odwołał.Czekam na kogoś kto mu pomoże przecierać szlaki. A Wam drodzy Radni przeciwnicy.Nie stosujcie LIBERUM VETO bo to nas pogrąży w minionej epoce kiosków ruchu.
| Zgłoś do usunięcia
Koło 25-03-2015 23:22
Nerwy to każdemu by siadły przy takim oporze materii, nie tylko na sesjach.
| Zgłoś do usunięcia
Kola 25-03-2015 23:21
Ja i tak podziwiam Burmistrza, że walczy o dobro miasta. Nareszcie ktoś to robi
| Zgłoś do usunięcia
Stasiu 25-03-2015 22:53
Siadają już nerwy oj siadają Burmistrzowi.
| Zgłoś do usunięcia
Obywatel Koła 25-03-2015 22:28
Zwolnienie zastępcy burmistrza było tylko kwestią czasu. I tak długo Maciaszek go trzymał. Zbyt dużo ma pracy by polegać na nim
| Zgłoś do usunięcia
Zbyszek 25-03-2015 22:25
Radni bezradni !!! Ci którzy przeciwstawiają się Burmistrzowi w jego posunięciach kadrowych to ludzie którzy byli najdalej w swym życiu w Kościelcu. Może jest kilka miejsc w Polsce o tak głębokiej patologii myli społecznej jak w Kole.
| Zgłoś do usunięcia
Patriota 25-03-2015 22:21
Pracownicy Urzędu Miasta i podległe mu placówki i ich dyrektorzy to osoby którym powierzono zgodnie z prawem powołania na stanowiska z czasem na prawidłowe wykonanie zadania. Kiedy tego nie czynią w sposób wystarczająco zadowalający dla powołującego- organizatora(w osobie Burmistrza).Następuję odwołanie zgodnie z prawem.Powołuję się nowego pracownika z nowymi pomysłami.Ot cała prawda. Kiedy w Kolskich firmach.... odwoływano dziesiątki osób z powodu pozyskania oszczędności.Nikt nie podnosił sprzeciwu. A tu po odwołaniu np:dyrektora MDK,który nas zanudził brakiem ofert.Robi się aferę że Burmistrz nie dał jej kwiatów !!! Wymienić tych Radnych!!!!
| Zgłoś do usunięcia
Kolanin 25-03-2015 22:10
Do Rady.Nie po to Was wybieraliśmy byście hamowali postęp zasłaniając się złym zachowaniem według Was Burmistrza. Praca MDK pod prowadzeniem poprzedniego Dyrektora to mizerna pańszczyzna . To co można tam wykonać a co wykonywano to przepaść! Co tu gadać. Wystarczy zobaczyć strony innych Domów Kultury i przejść się do naszego MDK-U Żałość. Mam nadzieję że ten Piorun przywiezie jakiś konkret do nas
| Zgłoś do usunięcia
Kwintus 25-03-2015 22:03
Radni zajmują się wychowaniem Burmistrza? To raczej zadanie dla pedagogów a nie Radnych. Zwolnienia ze stanowisk nie prowadzonych efektywnie, to praktyka cywilizowanych państw Europy. W Kole niestety Panuje stanowisko że ma być jak było.Czyli jak z przed 20 lat.Nomenklatura post PRL-owska w Radzie boi się zmian bo one naruszą ich status finansowo-społeczny.Krótko- złamie skorumpowane układy.
| Zgłoś do usunięcia
ira 25-03-2015 21:52
kochani radni nie dajcie sie omotac burmistrzowi bo wszystko z gory ma zaplanowane obstawia stanowiska swoimi a pozniej dla pozoru robi konkursy.podobno zwolnil zastepce a powola na zastepce pania luk......ka.ha. ha. ha.kiedy to r eferendum za odwolaniem burm.juz na dude nie pojde glosowac nie chce pis.bo okazal nasz p.burmistrz jak pis.rzadzi.
| Zgłoś do usunięcia
tedi 25-03-2015 21:52
Niestety Rada w większości jest złożona z ludzi o poglądach i stanowiskach które uniemożliwiają zmiany na lepsze. Burmistrz wykonuje zmiany w kadrze,które mogą zmienić obraz życia Koła. A radni blokują większością te decyzje
| Zgłoś do usunięcia
dxd 25-03-2015 21:51
bardzo ładnie, popieram.
| Zgłoś do usunięcia
Blue 25-03-2015 21:40
Pani Ewuniu?! Jak burmistrz może w ten sposób zwracać się do radnej?
| Zgłoś do usunięcia
Widz 25-03-2015 20:39
Takiej Sesji to jeszcze w historii chyba nie było. Burmistrz będzie ważył słowa i musiał się liczyć z Radną, bo Rada wszystkiego z góry nie klepnie jak zakładał Burmistrz o czym można było w lokalnej gazecie przeczytać po spotkaniu z mieszkańcami płaszczyzny.
| Zgłoś do usunięcia
az 25-03-2015 18:04
Nareszcie radni się obudzili..Panie burmistrzu ci zwolnieni i nie poszanowani przez pana pracownicy to teź ludzie oraz podatnicy. I jakoś to mi nie pasuje , że dla pana czlowiek to jednostka nadrzędna
| Zgłoś do usunięcia
wojak 25-03-2015 17:56
Żenujące wypowiedzi burmistrza na zapytania Radnych!Żenujące Panie Burmistrzu,Żenujące! !To nam się trafił burmistrz!
| Zgłoś do usunięcia
Kolanka od urodzenia 25-03-2015 17:40
No cóż to są radni wykształceni, większość chociaż nie zawsze studia są ważne. Burmistrz musi brać ich uwagi i doświadczenie brać pod uwagę. Wywalić ludzi a nie podziękować za pracę, za poświęcenie....Pan Witkowski, Pani Grabowska Pani Bartosik ...wstyd.Przynajmniej ta dwójka pierwsza zrobią więcej niż ktokolwiek..o Pani Bartosik mało co wiem. Ale wstyd żeby tak ludzi wywalać za nic?Za naprawdę prawdziwą pracę? Życzę im powodzenia wszystkim radnym bo będzie im potrzebne.
| Zgłoś do usunięcia
z Koła 25-03-2015 16:50
Zawadzkiego22..tam jedni najemcy sami dbają o mieszkanie.Zawsze czyste i wymalowane na koszt wynajmującego..Takie strychowe..wiemy bo inni opowiadali. To dlaczego nie chcecie im sprzedać? Chyba, że to o inne mieszkanie chodzi. Jedni najemcy dbają a inni czekają aż im wszystko się zrobi.
| Zgłoś do usunięcia
radni 25-03-2015 16:34
Radni to myślą tylko o dietach i jak wstawić swoich pociotków na stołki,a problamy miasta mają w nosie.Również to, jak i na co głosują. Burmistrz najchętniej dał by wypowiedzenie Radzie,zresztą i tak robi co chce. Ma w nosie Radę.
| Zgłoś do usunięcia
atowaznekto? 25-03-2015 16:12
Pani Obiała nie wie pozytywna opinia była czy nie była. oto jest pytanie
| Zgłoś do usunięcia
z Koła 25-03-2015 15:17
Podnieść stawki maksymalnie za śmieci do końca lipca 2016 a w Kole muszą już teraz podnosić najwyżej...dlaczego inni czekają do lipca 2016??? TO jest ponad rok oszczędności dla ludzi!Dlaczego my się mamy na to zgadzać?
| Zgłoś do usunięcia
szkoda 25-03-2015 14:23
szkoda że radni nie myślą o mieście, takie jest to życie, jak trafił się wreszcie konkretny burmistrz co chce coś zrobić to akurat rada taka a nie inna, szkoda.
| Zgłoś do usunięcia
Kolanin 25-03-2015 14:10
No tak gotowy plan wykonany przez byłą panią dyrektor Bartosik? To szkoda, że autorka nie mogła go przedstawić. Z pewnością nie jedyna no ale brała w tym udział.
| Zgłoś do usunięcia
Kolanka od urodzenia 25-03-2015 14:04
dlaczego kamera pokazuje plecy rozmowców?
| Zgłoś do usunięcia
hahaha 25-03-2015 13:49
Na widowni kilku byłych radnych widać nie umieją pogodzić się ze stratą stołka. Inaczej gdyby zabierali głos z widowni w sprawach dotyczących miasta
| Zgłoś do usunięcia
Koło 25-03-2015 13:22
Jak ja mam w pracy 5 minut przerwy to jest to 5 minut a nie ponad 10. Widać radni nie znają się na zegarku
| Zgłoś do usunięcia
gość 25-03-2015 13:14
Radni powinni zauważać problemy całego miasta a nie myśleć o swoich interesach,wzajemnych sympatiach i antypatiach wobec siebie i burmistrza.Nie po to zostali wybrani przez mieszkańców.Jak nie chcą służyć miastu i społeczeństwu lub nie potrafią to mogą zrezygnować nikt na sznurku ich do rady nie ciągnąłNie dziwiłbym się nowym bo są jeszcze trochę zagubieni ale zachowanie niektórych starych" mnie zdumiewa i zawstydza.
| Zgłoś do usunięcia
z Koła 25-03-2015 13:03
Najbrudniejsze miejsce w Kole: MZUK...to się w głowie nie mieści jak tam jest. W głowie. Naokoło firmy również i nie tylko dlatego,ze zapach zły...ale warunki gorsze niż te często pokazywane w tv... I dziwne,ze ponoć kontrole tam były i nic? Ludzie tam obok, dalej pobierają tzw dary żywnościowe a z wejścia obok kilka metrów dalej! należącego do MZUK a mieszczącego butelki itd szczury wychodziły w biały dzień...w biały dzień a ludzie pouciekali w popłochu...Jak można było do tego dopuścić? Współczuć tym pracownikom MZUKu. Jedno ochędóstwo!!!
| Zgłoś do usunięcia
Kolanka od urodzenia 25-03-2015 12:52
To prawda kto wymyślił te pojemniki na makulaturę?
| Zgłoś do usunięcia