sim
marzena pilarska
Wiadomości Miasto Koło Kolejny projekt edukacyjny w Szkole Podstawowej nr 1 w Kole

Kolejny projekt edukacyjny w Szkole Podstawowej nr 1 w Kole

08-06-2010 08:30 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 2,339 | Komentarzy: 0
Kolejny projekt edukacyjny w Szkole Podstawowej nr 1 w Kole
Foto:
zacisze
Absorbujące całą społeczność szkolną projekty edukacyjne to specjalność kolskiej „jedynki”. Właśnie uroczyście zakończony został koncept autorstwa czterech pań: Moniki Brody, Katarzyny Łojewskiej, Anety Łączkowskiej i Anny Opas, zatytułowany „Jan Paweł II – Wielki Człowiek, Wielki Papież”, realizowany od października 2009 do maja br. Pokłosiem przedsięwzięcia są liczne prace powstałe na potrzeby wielu konkursów oraz, co ważniejsze, powrót do wspomnień o Ojcu Świętym i osobiste przemyślenia dotyczące jego nauk i życiowych mądrości.
Jak powiedziały autorki projektu, powstał on w związku z przypadającą 2 kwietnia 5-tą rocznicą śmierci Jana Pawła II. Panie przyznały, że ważne jest, aby wśród uczniów kształtować postawy miłości i szacunku wobec autorytetów. Dlatego pragnęły przybliżyć uczniom tę wielką osobowość.

Uroczyste otwarcie projektu (w październiku ubiegłego roku) rozpoczęło się apelem z okazji 31 rocznicy wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża. Wtedy dyrektor Romuald Adamek zachęcił uczniów do udziału w licznych konkursach, prowadzonych w ramach przedsięwzięcia, np. na wykonanie flagi papieskiej i herbu, kalendarza, portretu dostojnika podczas modlitwy i z dziećmi z różnych stron świata, albumu o kapłanie i Wadowicach, napisaniu wiersza tematycznego. Młodzi chętnie zaangażowali się w proponowane im formy aktywności. Uczestniczyli w lekcji muzealnej „Droga do kapłaństwa”.

Zwieńczeniem projektu był wieczorek poetycki poświęcony Janowi Pawłowi II, połączony z rozdaniem nagród uczniom wyróżnionym w konkursach. Składał się on z kilku części, pierwsza obrazowała przełomowe wydarzenia w życiu Karola Wojtyły, na drugą składało się kalendarium i krótka historia życia, kolejna ukazywała życie papieża przez pryzmat jego wspomnień, następne wypowiedzi „poza protokołem”, czyli przywołanie humoru i żartów oraz przegląd twórczości. Wszystkie te elementy przeplatały wątki muzyczne, szczególnie ulubione pieśni dostojnika. Spotkanie przygotowało koło teatralne oraz dziewczynki z klasy 4a pod opieką p. Katarzyny Łojewskiej. Uzupełnienie uroczystości stanowił także apel, podczas którego montaż słowno-muzyczny dla klas IV-VI wystawiły dzieci z koła religijnego.
Kab

Źródło: Urząd Miejski w Kole
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!