sim
kol-net
Wiadomości Miasto Koło Lekcja kryminalistyki

Lekcja kryminalistyki

18-04-2015 11:46 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 2,342 | Komentarzy: 0
Jubiler Euro Koło
Lekcja kryminalistyki
Foto:
Kolscy policjanci przeprowadzili zajęcia z kryminalistyki w Zespole Szkól Technicznych w Kole. Młodzież z klas mundurowych pod bacznym okiem fachowców uczyła się technik zabezpieczania śladów na miejscu zdarzenia oraz sporządzania stosownej dokumentacji. Zajęcia, które zostały przeprowadzone w plenerze cieszyły się wielkim zainteresowaniem wśród uczniów, a także pozwoliły młodzieży poznać pracę policjantów.
13-go kwietnia w Zespole Szkół Technicznych w Kole asp. Zbigniew Szafrański – Technik Kryminalistyki Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kole, przeprowadził zajęcia z młodzieżą uczęszczającą do klas mundurowych. Tematem zajęć było zabezpieczanie śladów na miejscu zdarzenia.

Policjant prowadzący zajęcia zabrał uczniów klas drugich w plener i na specjalnie przygotowanym miejscu zdarzenia zaprezentował w jaki sposób należy zabezpieczać ślady oraz jakie wyróżniamy techniki zbierania dowodów rzeczowych. Następnie młodzież sama pod bacznym okiem specjalisty przystąpiła do zabezpieczania śladów na miejscu zdarzenia. Podczas wykonywania zadania uczniowie wykazali się wielkim zaangażowaniem i pomysłowością. Na zakończenie młodzież sporządziła fachową dokumentację z całości zabezpieczonego materiału dowodowego.

KPP KOŁO

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!