sim

Wiadomości Miasto Koło Męka bezbronnego zwierzęcia !

Męka bezbronnego zwierzęcia !

19-01-2010 15:06 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 7,585 | Komentarzy: 13
Jubiler Euro Koło
Męka bezbronnego zwierzęcia !
Foto:
Od wielu lat trwa męka bezbronnego zwierzęcia, które jest przetrzymywane i głodzone na działce po byłym komisie samochodowym przy ulicy 20-tego Stycznia w Kole. Jak donoszą mieszkańcy pobliskiego bloku, którzy codziennie obserwują męki wiekowego owczarka niemieckiego, po wielu zgłoszeniach do odpowiednich służb- nic się dobrego w tej sprawie nie dzieje. Z naszych informacji do służb miejskich takich jak: straż miejska, towarzystwo opieki nad zwierzętami, dotarło wiele donosów o złym traktowaniu zwierzęcia, jednak nikt nic z tym nie robi tłumacząc się, że pies znajduje się na prywatnej posesji. Dzisiaj jeden z naszych redaktorów był świadkiem wizyty strażników miejskich na owym placu. Co najśmieszniejsze pojawił się także właściciel psa i placu. Widocznie wiedział o wizycie, ponieważ na kilka godzin przed odśnieżył "budę" i dał jeść zwierzęciu. Niestety tak pięknie jest tylko przed wizytami służb, codzienność wygląda zupełnie inaczej- to mieszkańcy bloków i dzieci dożywiają pieska, przynosząc kości i resztki z obiadów. Teraz gdy mamy zimę, często temperatury spadają poniżej zera- ten pies leży na śniegu (czasami nawet go jedząc) marznie głodny i nienapojony. Prosimy wszystkich tych, którzy mogliby coś z tym zrobić, aby to uczynili w trybie natychmiastowym. My jako redakcja portalu obiecujemy, że zajmiemy się tą sprawą i będziemy informować czytelników o postępach. MASZ SWOJE ZDANIE NA TEN TEMAT?! PODZIEL SIĘ NIM!
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (13)
~Paulina 27-01-2010 21:45
Jakim prawem ktoś może mówić "zakłamani" o ludziach, którzy chcą na prawdę pomóc!!!!??? Wiem, że n apweno chodzi Panu/Pani o tych pseudo miłośników zwierząt, ale ma Pan/Pani na tym forum do czynienia z kształconym biologiem i ekologiem!!! Jako student wydziału biologii UAM-u mam pojęcie o ochronie przyrody i statusach praw zwierząt!!!! Nie dam się łatwo zbyc bzdurą o niepotrzebnych schroniskach i szkodach, jakie mogą wyrządzić Pana/Pani zdaniem!!!! Niech się Pan/Pani zastanowi zanim sama napisze takie bzdury!!!
| Zgłoś do usunięcia
~szarik 26-01-2010 11:48
Ludzie opanujcie sie - pies ma właściciela, który o niego dba, może nie najlepiej, ale pies nie jest ani zagłodzony, ani odwodniony i ma na pewno o wiele lepsze warunki niż te biedne stworzenia w pseudoschronisku TOZ na ul. Zawadzkiego. Naprawdę nie ma innych problemów w mieście niż jakiś pies i nie ma na co wydawać pieniędzy niż na budowę schroniska dla psów - a kto będzie wąchał z niego smrody i kto będzie płacił na jego utrzymanie, żeby paru cwaniaków "miłośników zwierząt" zwozili psy i koty z okolicznych gmin brali od ich właścicieli pieniądze i na koszt miasta umieszczali je w tym ponurym więzieniu dla bezpańskich zwierząt. Popatrzcie jacy jesteście zakłamani - niby chcecie chronić zwierzęta a na jaki je skazujecie los możecie poparzeć w pierwszym lepszym pseudoschroniosku na dodatek zatruwajacym życie okolicznym mieszkańcom.
| Zgłoś do usunięcia
~**** 25-01-2010 14:49
tak a jak byłam na strazy miejskiej to zgłosic to facet powiedzial mi ze on ma bude tylko woli spac na sniegu! wstretny klamczuch! prosze Was zróbcie cos z tym bo serce sie kraje...
| Zgłoś do usunięcia
~Paulina 21-01-2010 09:20
Jeżeli chcecie pomóc zwierzęciu to należy zrobić dokumentację fotograficzną, w jakich warunkach pies przebywa, po czym poprosić Straż Miejską o zrobienie odpowiedniej notki, dotyczącej zaobserwowanych nieprawidłowości na terenie posesji , na której znajduje się zwierzę (Straż Miejska MUSI Wam wydać taką notatkę). NAleży również dołączyć do całości dokumentu fragmenty z ustawy o Ochronie Przyrody i ustawy o prawach Zwierząt. Tak przygotowany dokument należy zanieść na policję. Nawet, jeżeli policja nie może nic zrobic to chociaż niech Wam podpisze dokument, że taka sprawa była przez Nich rozpatrywana, i że odbyła się interwencja policji w tej sprawie. Proszę o poinformowanie na forum o postępach, ponieważ nikt z Szanownej Redakcji nawet nie pokwapił się, żeby udzielic m informacji i odpowiedzi na postawione wyżej pytnie. Zastanawiam się tylko, czy nie opisujecie tego "dla picu" i czy faktycznie chcecie pomóc, czy tylko szukacie Tanich sensacji?
| Zgłoś do usunięcia
~Paulina 20-01-2010 08:24
A jaki jest plan działania Szanownych Redaktorów i jeśli mozna wiedzieć u kogo się Państwo "dowiadywaliście już troszkę"?
| Zgłoś do usunięcia
~Paulina 20-01-2010 08:21
Nie można ot tak przygarnąć pieska, który ma już właściciela, nawet jeżeli jest przez niego źle traktowany. Smutne to, ale niestety prawdizwe. Jeśli natomiast Straż Miejska będzie częstym wizytatorem posesji, na której jest Ów pies i będzie pisać protokoły, z tego, co obserwuje to można napisać odpowiedni wniosek o maltretowaniu zwierzęcia i wtedy pozstawić go przed właścicielem. Wtedy TOnZ może już zacząć działać, tj. nawet zabrać psa do siebie:)
| Zgłoś do usunięcia
fiwus 19-01-2010 22:10
to zdjecie nie jest psa o ktorym mowa. co do mojej gramatyki itd:) hmm nie mowie ze nie, nie jestem humanista tylko informatykiem, nadal szukamy osoby, ktora ma pojecie o stylistyce itd, ktora pomoglaby w redagowaniu tresci zamieszczanych przez nas. Co to sprawy pieska. Jakie sa wladze w naszym miescie kazdy widzi. My postaramy sie zadzialac w tej sprawie. Mamy juz plan dzialania, dowiadywalismy sie troche i mamy nadzieje, ze za kilka dni wszystko sie wyjasni.
| Zgłoś do usunięcia
~marta 19-01-2010 20:50
Czy ktoś wie,co sie teraz dzieje z Barym?Bo na zdjęciu widać,że jest w pomieszczeniu????Czy ktoś go z podwórka zabrał??
| Zgłoś do usunięcia
~ona 19-01-2010 20:46
fiwus ty skończyłeś jakąś szkołę? zmień polonistę!!! ty jesteś jakąś niekompetentną osobą. nie wiesz, że należy przeczytać to, co się napisało, zanim się to upubliczni?! sam coś zrób z tym psem, najlepiej go przygarnij! powodzenia!
| Zgłoś do usunięcia
~Paulina 19-01-2010 19:18
Rozmawiałam niedawno z przedstawicielami Gminy Koło na temat kolskiego schroniska dla zwierząt oraz kolskiej fauny kynologicznej. Usłyszała tylko, że w Waszym mieście nic się nie opłaca robić, gdyż wszystko kosztuje i miasta nie stać!! A może Miasto powinno zmienić osoby na urzędzie na bardziej kreatywne, młodsze i rozwojowe, które pozyskiwałyby pieniądze, np na takie właśnie cele.... Mieszkańcy Koła sami prawa nie zmienią, ale sądzę, że niektórzy chociaż Radni czytają ten portal i mogą pomóc w przeforsowaniu pewnych ustaw dotyczących ochrony środowiska, bo chyba macie takich "specjalistów", którzy posiadają choćby ułamkową wiedzę na temat enviromentu kolskiego. Ja mogę zapytać w Sekcji Kynologicznej UAMu kolegów , co ewentualnie można by zrobić w takiej sprawie.
| Zgłoś do usunięcia
~gosc 19-01-2010 18:58
hehehe jak jestes taka mądra to sama coś zrób
| Zgłoś do usunięcia
~Paulina 19-01-2010 18:43
No tak. Prosicie "wszystkich, którzy by mogli COŚ zrobić", ale nie mówicie nawet CO CI zainteresowani mieliby uczynić, jeżeli nie pomaga straż miejska, ani TONZ!!!! Może Drodzy Redaktorzy jeżeli już wymyślicie Co moglibyśmy zrobić to o tym napiszecie. Jeżeli nie da się obejść przepisów prawnych to już Wam mogę powiedzieć, że mimo najszczerszych chęci nic nie zdziałacie. Ale przecież są w Kole radni, którzy mogliby pomóc.....
| Zgłoś do usunięcia
ewela 19-01-2010 18:39
jak ktos z nas moze pomoc jesli bylo to zglaszane to wielu instytucji i nic to nie pomoglo? tymbardziej, ze jak jest juz wspomniane,pies jest na prywatej posiadlosci, wiec wejscie na nia jest nielegalne. beznadziejna sprawa :/
| Zgłoś do usunięcia