sim
kwiaciarnia ewa
Wiadomości Miasto Koło Pierwszy rajd rowerowo - kajakowy

Pierwszy rajd rowerowo - kajakowy

04-07-2010 21:43 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 3,063 | Komentarzy: 1
Pierwszy rajd rowerowo - kajakowy
Foto:
zacisze
W dniu 3 lipca 2010 na dobry początek wakacji odbył się pierwszy rajd rowerowo - kajakowy zorganizowany przez Stowarzyszenie Turystyki i Rekreacji Wodnej „Przystań” w Kole przy udziale dofinansowania Burmistrza Miasta Koła.
Głównym celem imprezy jest propagowanie czynnego wypoczynku wśród mieszkańców naszego miasta, a także popularyzacja walorów turystyczno-krajoznawczych terenów nadwarciańskich i szlaków wodnych powiatu kolskiego.

Rajd należy zaliczyć do kwalifikowanej turystyki rowerowej i kajakowej. W pierwszej części odbył się rajd rowerowy na trasie Koło - Kozubów, a w drugiej uczestnicy zamienili rowery na kajaki i płynęli Wartą do Koła. W połowie spływu odbył się postój na odpoczynek w gospodarstwie agroturystycznym, gdzie posilono się jadłem regionalnym, po czym kontynuowano spływ. Po dopłynięciu do Koła na zakończenie rajdu odbyło się wspólne grillowanie.

Imprezę należy zaliczyć do udanych, o czym świadczy olbrzymie zainteresowanie mieszkańców miasta (ograniczeniem do 50 osób była ilość kajaków). Największym jej atutem było to, że mogli w niej brać udział wszyscy chętni bez względu na wiek (najmłodszy uczestnik miał 5lat najstarszy 69). Taka impreza daje możliwość czynnego wypoczynku w gronie rodzinnym, bądź znajomych jest okazją do spotkań kilku pokoleń i integruje mieszkańców naszego miasta.

Organizatorzy chcieliby, aby impreza ta stała się cykliczną i weszła na stałe do kalendarza imprez oraz była wspierana przez władze miasta.

Źródło: Stowarzyszenie Turystyki i Rekreacji Wodnej „Przystań” w Kole
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (1)
~szczesiu 05-07-2010 16:22
Witam Super impreza, ten 5-latek pyta kiedy nastepny Rajd?
| Zgłoś do usunięcia