sim
Artbud
Wiadomości Miasto Koło Łącznik - TAK, handel - NIE

Łącznik - TAK, handel - NIE

24-09-2010 07:28 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 16,275 | Komentarzy: 11
Łącznik - TAK, handel - NIE
Foto:
zacisze
Na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Kole, która odbyła się w środę 22 września, po raz kolejny na obradach stanęła sprawa zmiany planu zagospodarowania przestrzennego w rejonie ulic Zielona i Słowackiego. Jak wiemy poprzednie próby głosowania nad tą uchwałą nie powiodły się. Jako, że zmiana planu w rejonie ulicy Zielonej nie budziła kontrowersji, tak zmiana planu w rejonie ulicy Słowackiego wywoływała dyskusję i zastrzeżenia niektórych radnych.
Przypomnijmy, że zmiana planu zagospodarowania przestrzennego w rejonie ulicy Zielonej dotyczy łącznika między nowo budowaną halą sportową, a szkołą. Natomiast zmiana planu w rejonie ulicy Słowackiego dotyczy możliwości dopuszczenia lokalizacji nowych wielkopowierzchniowych obiektów handlowych.

Tym razem przedmiotowa sprawa podzielona została na dwie odrębne uchwały. I tak:

„Podjęcie uchwały w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Koła w rejonie ulicy Zielonej” - uchwała ta została podjęta przez Radę Miejską w Kole jednogłośnie

oraz

„Podjęcie uchwały w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Koła w rejonie ulicy Słowackiego” - uchwała nie podjęta przez Radę Miejską w Kole. Wynik głosowania to 6 głosów za, 8 przeciw i 5 wstrzymujących się (2 radnych nieobecnych).
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (11)
~White Legion 25-09-2010 21:09
To wszystko jest wogólę zagmatwane, najpierw zgoda jest potem nie ma, nie rozumiem tego! Inwestor mało tego deklaruje korzyści dla tych terenów.
| Zgłoś do usunięcia
~luśka 25-09-2010 11:14
Na tak małym rynku jakim jest Koło powstanie kolejnego supermaketu spożywczego ( nazywanego galerią ) nie przyniesie żadnych miejsc pracy. Dawno zostało podliczone ,że jedno stanowisko w markecie to likwidacja dwóch w drobnym handlu. W Kole potrzeba firm produkcyjnych. To one dają prawdziwe miejsca pracy i sprawiają , że na rynku lokalnym pojawiają się dodatkowe pieniądze i wtedy jest miejsce na kolejne obiekty handlowe.
| Zgłoś do usunięcia
~mieszkaniec 25-09-2010 09:55
Dobrze że głosowali przeciw. Ciekawe czy jak ty byś prowadził swój mały biznes, z ktorego byś utrzymywal rodzine...to byś zagłosował za tym, aby sam się pozbawił "chelba"? Ciekawe. Brawo dla Platformy. Jestem sympatykiem SLD i czuje się rozczarowany po tym glosowaniu
| Zgłoś do usunięcia
~ROY 24-09-2010 19:10
... dobrze by było poznać tych którzy głosowalni przeciw budowie potęcjalnych miejsc pracy , oraz nazwiska tych którzy dali ciała - wstrzymali sie od glosu ..... to byłby ciekawy konglomerat dziwnych ukladow i układzikow który funkcjonował prze z cała kadencje ....... ujawnijcie się
| Zgłoś do usunięcia
~dobre 24-09-2010 16:27
Zgadzam się w 100% z Kolakiem . Świder x lat temu dorwał się jak "dzika świnia" do koryta a teraz na burmistrza będzie startował . żarty sobie robi ! teraz juz chyba druga kadencje bedzie startował z PO . w dupach sie przewraca tym radnym;/
| Zgłoś do usunięcia
~nat 24-09-2010 15:52
To ma być ta wspaniała galeria ? Nie dziwię się , że radni nie wyrazili zgody na to paskudztwo.
| Zgłoś do usunięcia
~Ja 24-09-2010 14:34
nikt tutaj nie mowi o galerii ;/ tylko o zwykłym kolejnym supermarkecie. a nie to jest potrzebne!
| Zgłoś do usunięcia
~Handel a nie Galeria 24-09-2010 13:56
Dobrze że ktoś wyprostował artykuł. Jak ja będę radnym to nie przyłoże reki by taka "szopa" w Kole postawła. Ktoś chce zbić interese a pod przykrywką są miejsca pracy. Niech sobie budują ale na obrzeżach Koła przy autostradzie...tak jak to jest w większych miasta np Ferio w Koninie i Castorama w Kaliszu.
| Zgłoś do usunięcia
~kandydat na radnego 24-09-2010 13:11
co przeszkadza radnym powstanie handlu, każdy kapitał to rozwój Kola i praca dla ludzi.Jak mnie wybiorą to będzie inne miasto.
| Zgłoś do usunięcia
~kolak 24-09-2010 13:03
to PO dba tylko o swoje interesy,pociągani za sznurki,chcą p. Swidra na burmistrza to będzie cyrk.
| Zgłoś do usunięcia
~młody 24-09-2010 12:24
pajace...
| Zgłoś do usunięcia