sim
bricomarche
Wiadomości Pożary 9 czujek trafi do nowych właścicieli

9 czujek trafi do nowych właścicieli

20-11-2013 07:49 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 1,817 | Komentarzy: 0
Tomasz Nowak
9 czujek trafi do nowych właścicieli
Foto:
zacisze
Domowe czujki dymu prosty sposób na zabezpieczenie domu przed pożarem. W Polsce co roku, w pożarach domów jednorodzinnych ginie dziesiątki osób. 60-70% przypadków to ofiary zetknięcia z dymami i toksycznymi produktami spalania, takimi jak tlenek węgla, chlorowodór, cyjanowodór. Pomimo tego, że bezpośrednią przyczyną śmierci są najczęściej silnie trujące produkty spalania i rozkładu termicznego, ciągle bardzo mało popularne jest wyposażanie domów w czujki dy­mu.
Urządzenia te wprawdzie nie zapobiegają powstaniu pożaru, ale skutecznie mogą zaalarmować lokatorów mieszkania, w którym powstał pożar. Umożliwia to w wielu wypadkach szybkie opuszczenie objętego pożarem domu oraz ugaszenie ognia w zarodku co znacznie ogranicza straty.

Domowe czujki dymu znajdują nabywców w wielu krajach na świecie. Wynika to ze świadomości, że w warunkach pożaru ryzyko utraty życia gwałtownie rośnie. Badania w Wielkiej Brytanii i USA potwierdziły, że zastosowanie urządzeń wczesnego ostrzegania pożarze redukuje ryzyko śmierci o 40 % i więcej.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej od 8 października 2012 roku w drodze losowania wręcza takie czujki. 19 listopada 2013 wylosowano następujące osoby:
Mirosław Majchrzak, Katarzyna Sowińska, Władysław Popławski, Marcin Sielicki, Urszula Szymczak, Violetta Wiśniewska, Czesław Kwiatkowski, Bartosz Majchrzak, Stefan Schyller.

Wylosowanym osobom gratulujemy.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!