sim
mycenter
Wiadomości Miasto Koło Akcje charytatywne w PM 5

Akcje charytatywne w PM 5

21-01-2015 09:02 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 2,978 | Komentarzy: 0
Jubiler Euro Koło
Akcje charytatywne w PM 5
Foto:
Stary rok zakończyliśmy a nowy 2015 rozpoczęliśmy uczestnicząc w różnego rodzaju akcjach charytatywnych. To już tradycja Przedszkolu nr 5 w Kole. Wszystko stąd, że zawsze gdzieś znajdzie się jakaś „dziewczynka z zapałkami” , z którą można podzielić się ciepłem z serca płynącym i tym , czym możemy jeszcze. Empatię, życzliwość, zainteresowanie losem drugiego człowieka próbujemy zaszczepić od dzieciństwa. Przedszkole czyni to zawsze razem z rodzicami wychowanków, bo przy ich współpracy i zaangażowaniu dzieje się dużo dobrego. Pomaganie innym sprawia wszystkim wiele radości i daje poczucie dobrze spełnionego obowiązku. Uczymy się od siebie nawzajem , że niesienie innym pomocy ma sens. Nigdy przecież nie wiadomo co los przyniesie , dzisiaj pomagamy , jutro sami możemy potrzebować wsparcia.
Przedszkolaki razem ze swoimi rodzicami zaangażowały się m.in.w akcję „I ty możesz zostać Świętym Mikołajem”. W tym roku pomoc polegała na zebraniu artykułów spożywczych oraz środków czystości, które nauczycielki koordynujące zbiórkę panie W.Garus i E.Szacowna przekazały na rzecz rodzin w trudnej sytuacji materialnej. Akcja zorganizowana była pod patronatem Koła Charytatywnego przy Parafii Świętego Krzyża.

Przedszkole wspierało też akcję o charakterze ogólnopolskim tj. „Szlachetna paczka” organizowaną na naszym rodzimym terenie. Żywność, odzież oraz inne artykuły adresowane były do rodzin ubogich, wielodzietnych , osób borykających się z problemami zdrowotnymi, a także samotnych. Miło nam , że w ich przygotowanie zaangażowali się rodzice się m.in. wolontariuszka pani Kasia Brzoska przy wsparciu Kacperka, a także pania Izabela Okulska.

Innym z przedsięwzięć , w których PM 5 wzięło udział był 3 Finał WOŚP. Dzięki zaangażowaniu dzieci i rodziców przedszkole zasiliło konto orkiestry kwotą 384,60 zł. Przedszkolaki uczestniczyły w zbiórce pieniędzy zgodnie z hasłem tegorocznej edycji na podtrzymanie standardów diagnostyki pediatrycznej , onkologicznej i kardio-chirurgicznej najmłodszych pacjentów oraz godną opiekę medyczną seniorów. Zebrana suma została przekazana do Kolskiego Sztabu WOŚP 12 stycznia.

PM 5 kontynuuje też zapoczątkowaną przez panią A. Kuśmierek zbiórkę nakrętek z tworzyw sztucznych na rzecz Julii, zaprzyjaźnionej z przedszkolem dziewczynki z porażeniem mózgowym. Przedszkolaki oprócz tego zbierają też „liptonki”, dzięki którym przyczyniają się do sfinalizowania zakupu wózków inwalidzkich dla osób niepełnosprawnych. Tę z kolei inicjatywę podjęła nauczycielka pani I. Sochacka we współpracy z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Kole.

Wśród innych okołoświątecznych przedsięwzięć „pomocowych” PM 5 były też i takie , które skierowane były na potrzeby własne przedszkola. Wiadomo , z trudnościami finansowymi borykamy się wszyscy. W grudniu PM 5 zorganizowało kiermasz ozdób świątecznych na terenie placówki. Przygotowane przez zaangażowanych rodziców na tę okoliczność ozdoby choinkowe
i inne świąteczne gadżety pozwoliły zebrać trochę grosza. W roku ubiegłym z podobnej akcji przedszkole sfinansowało zakup części rekreacyjnego sprzętu ogrodowego na przedszkolnym placu zabaw. W tegorocznym kiermaszu mieli swój szczególny udział członkowie Przedszkolnej Rady Rodziców. Zaproponowali jego rozszerzenie i wyjście poza teren przedszkola do Urzędu Powiatowego. Tam obok przedstawicieli rodziców znalazły się też reprezentujące PM5 przedszkolaki. Pozyskane z kiermaszu środki zasiliły konto Rady Rodziców, która razem z dyrektorem PM 5 w Kole paną Agnieszką Kozajda podejmie decyzję na co zostaną one spożytkowane. Część z nich przeznaczona będzie m.in. na organizację integrującego środowisko Wielkiego Pikniku Rodzinnego ku radości całej społeczności przedszkola.

Wszystkim , którzy w wyżej wymienionych akcjach brali udział tj. nauczycielom organizatorom, koordynatorom, wolontariuszom, indywidualnie zaangażowanym rodzicom, członkom Rady Rodziców, a przede wszystkim życzliwym darczyńcom podziękowania składa dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 5 w Kole pani Agnieszka Kozajda.

oprac . R.Z PM 5 Koło

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!