sim
materace
Wiadomości Miasto Koło Atak jest wyrazem niezadowolenia z utraty przwywilejów

Atak jest wyrazem niezadowolenia z utraty przwywilejów

18-06-2015 15:27 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 52,059 | Komentarzy: 51
Jubiler Euro Koło
Atak jest wyrazem niezadowolenia z utraty przwywilejów
Foto:
Za pośrednictwem naszego portalu macie Państwo dostęp do dyskusji oraz informacji o wynikach audytu w szkołach podstawowych oraz opinii Burmistrza odnośnie arkuszy organizacyjnych placówek. Dziś pragniemy przedstawić naszym czytelnikom odpowiedź Stanisława Maciaszka na ataki skierowane pod jego osobą i osobą audytora.
W związku z moimi działaniami dotyczącymi audytu we wszystkich naszych szkołach i placówkach, pragnę jeszcze raz w imieniu społeczeństwa, które dało mi mandat do piastowania urzędu i obdarzyło mnie zaufaniem , jeszcze raz podkreślić, że wszystkie moje decyzje zmierzają do poprawy warunków nauczania i wychowania naszych dzieci. Zmierzają do oceny czy i na ile nasze wydatki na oświatę są celowe, czy nie za dużo samorząd dokłada do subwencji, czy można znaleźć jakieś nieprawidłowości w arkuszach organizacyjnych szkół i placówek.

Audytor, która jest osobą niezwykle doświadczoną ( i co najważniejsze dla mnie) patrzącą na naszą kolską oświatę zupełnie chłodno,(bowiem nie jest mieszkanką naszego miasta), ma do wykonywania swoich działań najwyższe kwalifikacje. Pani Wiesława Zewald ( za zgodą zainteresowanej ujawniam nazwisko) była bowiem nie tylko Łódzkim Kuratorem Oświaty, była też wiceprezydentem miasta Łodzi m.in. odpowiedzialnym za oświatę , była radną i przewodniczącą Komisji Oświaty, była wicedyrektorem Departamentu w Ministerstwa Edukacji, dyrektorem Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, wieloletnim dyrektorem I LO im Mikołaja Kopernika w Łodzi, metodykiem nauczania chemii, także w-wicedyrektorem Departamentu Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi odpowiedzialnym za edukację. Ostatnio była też doradcą wojewody łódzkiego odpowiedzialnym za sprawy społeczne w tym za oświatę. Oświatę zna zatem z każdej strony: jako nauczyciel . dyrektor, samorządowiec. Całe swoje 35-letnie życie zawodowe poświęciła bowiem edukacji. Jest zatem dla mnie najwyższej klasy ekspertem. Wiele krytycznych uwag , jakie padły pod Jej i moim adresem , szczególnie ze strony związków zawodowych„ traktuję jako wyraz nieprzemyślanych zachowań. Jako wyraz niezadowolenia tylko określonej grupy, która przyzwyczajona i mająca przyzwolenie poprzednich władz i pracowników urzędu, tolerowała brak czytelnych, sprawiedliwych rozwiązań w odniesieniu do wszystkich nauczycieli., tolerowała istniejący stan rzeczy skierowany bardziej na nauczyciela mniej na dobro ucznia.

Nie będę po raz kolejny powtarzał jak ważne dla mnie jest dobro moich uczniów, ich rodziców , zadowolenie z pracy wychowawczej , dydaktycznej i opiekuńczej, jak ważne są takie działania, która dla społeczeństwa naszego są przejrzyste. Niejednokrotnie o tym już mówiłem. Podkreślić jedynie chcę, że jako Burmistrz mam prawo, a nawet społeczny obowiązek, działać w imieniu wszystkich mieszkańców. Nie lekceważąc żadnych uwag i zdecydowanie wypowiadając się przeciwko braku transparentności działań , przeciwko zamykaniu szkól na młodych nauczycieli, przeciwko słabej pracy opiekuńczej w naszych placówkach. Nie zarzuciłem żadnemu nauczycielowi braku kwalifikacji. Żaden nauczyciel nie stracił pracy. Próbę ataku na moją osobę i osobę audytora traktuje zatem jako niezadowolenie z utraty przywilejów , do jakich określone grupy były przyzwyczajone. Wiem, że z moich działań rozliczy mnie społeczeństwo. Działam zatem tak, jak uważam że jest to najbardziej potrzebne dla dobra naszego miasta i poprawy istniejącego stanu rzeczy w szkołach i placówkach.

Stanisław Maciaszek
Burmistrz Miasta Koła

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (51)
mix 24-06-2015 20:36
Dobrze pozostań. Ważne że można znaleźć kompromis i można być dla siebie miłym. Że nie ma podziału na PIS na PO czy PSL itp., ważne jest by słuchać siebie wzajemnie. Ważne jest to by być sobą, by widzieć dobre i złe strony, ale nigdy nie być zawziętym zwolennikiem. Co do Kolanek ja nie muszę tego wiedzieć od Ciebie, ja wiem w Kole jest kilka tysięcy mądrych, inteligentnych kobiet. A co do "cha cha cha" Nie wiem czy to po polsku, ale pozostawię to milczeniem.
| Zgłoś do usunięcia
Inna kolanka do mix 24-06-2015 20:30
Tak się cieszę Mixie, że potrafisz odnosić się do kolanek nie tylko po chamsku. Są wśród nas i mądre i inteligentne, zapamiętaj to sobie. I tyle w temacie, jak to lubisz mawiać. Ja pozostanę jednak, przy polskim, ch ch cha.
| Zgłoś do usunięcia
mix 24-06-2015 20:21
Ja umiem czytać, a już czytać ze zrozumieniem. Zobacz Inna kolanka jak z tej zgniłej dyskusji zrobiliśmy rozmowę gdzie można się do siebie odnosić z szacunkiem i zrozumieniem. A przy okazji dyskusja na działania jakiś tam osób zeszły na plan drugi. A my spieramy się w bardzo poważnym temacie, jakim jest bycie dla siebie miłym. Lepiej jednak brzmi "hahahahaha" niż cha cha.
| Zgłoś do usunięcia
Inna kolanka do mix 24-06-2015 20:14
A ja cię nigdy nie pokocham, bo przeszkadza mi twój brak czytania ze zrozumieniem. Próżne zaloty Mixie. A poza tym ja wolę pisać cha cha cha
| Zgłoś do usunięcia
mix 24-06-2015 20:06
Inna kolanka - "pisaniu" już Cię kocham!!! hahahah
| Zgłoś do usunięcia
Inna kolanka do mix 24-06-2015 19:58
Mixie kontekst wypowiedzi też jest ważny nawet przy pisanie nie. Wykute na blachę regułki nie zawsze pomagają. Nie najmądrzejszy jesteś na tym forum przyjmij to do wiadomości. A pouczanie zachowaj dla własnych pociech.
| Zgłoś do usunięcia
mix 24-06-2015 19:52
Nie pisz do mnie drogi bo się w Tobie zakocham. hahahaha
| Zgłoś do usunięcia
też kolanka 24-06-2015 19:48
bardzo się mylisz drogi MIXie uważając, że wszystkie kolanki z tego forum to jedna osoba.
| Zgłoś do usunięcia
mix 24-06-2015 19:35
Wypisz wymaluj cała Ty - rodowita kolanka, inna kolanka, też kolanka.
| Zgłoś do usunięcia
też kolanka 24-06-2015 19:29
nie inteligentny czyli prostak nie mądry czyli głupek nie kulturalny czyli cham itp. itd. O rany wszystkie określenia jak ulał pasują do MiXa. hahahahah Tupet to jeszcze nie wiedza drogi MiXie.
| Zgłoś do usunięcia
mix 24-06-2015 19:25
Inna kolanka - to nie zmienia, że do szkoły miałaś pod górkę. Jeśli takie bzdury piszesz. Nie martw się nie jesteś jedyna.
| Zgłoś do usunięcia
Inna kolanka do mix 24-06-2015 19:20
użyłam "nie" jako zaprzeczenia więc zdecydowanie pisze się nie mądry. Ale to i tak nie zmienia faktu, że jesteś niemądry.
| Zgłoś do usunięcia
mix 24-06-2015 19:12
inna kolanka - dałaś świadectwo swojej wiedzy, nie piszę się "nie mądry" tylko poprawnie "niemądry" hahahahah
| Zgłoś do usunięcia
inna kolanka 24-06-2015 18:17
Mix, nie dość ,że nie inteligentny i nie mądry to jeszcze cham. Tyle w temacie.
| Zgłoś do usunięcia
mix 24-06-2015 17:58
Rodowita kolanka - nie znaczy mądra i inteligentna. Tyle w temacie
| Zgłoś do usunięcia
rodowita kolanka 24-06-2015 11:47
xyz1: za połączeniem gminy miejskiej z gminą wiejską każdy jest ale tylko z Koła. Żadna wieś nie zgodzi się na to połączenie. Rozmawiałam ze znajomym prawnikiem i powiedział mi on że aby połączyć miasto Koło z gminą wiejską wieś musi wyrazić na to zgodę. W wielu przypadkach ludziom na wsi żyje się lepiej i gminy wiejskie są niejednokrotnie zamożniejsze od miasta. Dodatkowo wójtowie oraz członkowie rad gminnych straciliby dodatkowy dochód przez likwidację tych stanowisk. Także połączenie Koła z gminą wiejską nie jest możliwe chyba że jakaś wieś a dokładniej jej mieszkańcy w większości wyrazili chęć przyłączenia do miasta
| Zgłoś do usunięcia
rodowita kolanka 24-06-2015 11:35
Do większości przedmówców: jak inaczej niż kolesiostwem jest trzymanie w szkołach nauczycieli którzy osiągnęli już wiek emerytalny a nadal uczą? W zakładach pracy nikt by nie trzymał pracownika który osiągnął wiek emerytalny a szkołach trzyma się na siłę takich nauczycieli nie dając możliwości młodym nauczycielom na podjęcie pracy
| Zgłoś do usunięcia
uczeń 22-06-2015 19:43
Burmistrzu to Pana nauczyciele atakują? To oni znowu napisali Paszkwili powiesili na słupie? To oni tacy niedobrzy? Mi wydaje się ze to Pana celowe działanie aby sklucic środowisko nauczycielskie bo następnym krokiem będzie likwidacja jednej ze szkół Nauczyciele skluceni nie będą stawiać oporu placówkę się zamknie nauczycieli się zwolni teren się sprzeda bo to atrakcyjna działka TO JEST CAŁA PRAWDA O SZKOŁACH jest pani radna taka co uczy co lubi go bo to partyjna koleżanka proszę zapytajcie co było motorem tej zajadlej akcji? Co do pani audytorskie to sukcesu nie odniosła gdyby nie przynależność partyjna nadal by uczyła w LO zresztą koledzy z partii usunęli ją i kariera poszła w......Pani Sekretarz tak samo koleżanki z zasiłku po wyborach
| Zgłoś do usunięcia
były uczeń 22-06-2015 14:25
Pan BURMISTRZ jeśli dał podwyżkę komuś przed emeryturą to tylko dlatego że go dobrze zna ze są przyjaciółmi a to co innego niż jakiś tam nauczyciel Pan. Burmistrz stosuje dwie prawdy a ta która przedstawia ludziom nijak się ma do tej którą stosuje w życia. Słucha ludzi więc miesza się do szkół. Słucha ludzi więc zlikwidował. Straż. Słucha ludzi i zwalnia tych co ss nie wygodni Słucha ludzi i zatrudnia za DUŻE pieniądze swoich znajomych i przyjaciół PAN BURMISTRZ NIE SŁUCHA LUDZI
| Zgłoś do usunięcia
ktoś 22-06-2015 13:30
Pan Burmistrz twierdzi, że to skandal aby starszym nauczycielom przed emeryturą dawać nadgodziny zeby im wzrosła emerytura. A ja się pytam, czy Pan Burmistrz nie robi tak w Urzędzie? Pytam i proszę o odpowiedź, czy nie dał Pan osobie przed emeryturą podwyżki?
| Zgłoś do usunięcia
ddd 22-06-2015 08:09
Ciągnie naszego włodarza do województwa łódzkiego hehe Sekretarz ze Zgierza, audytor do oświaty z Łodzi.. no pięknie, pięknie.. w Kole znaczy nie ma ludzi odpowiednich
| Zgłoś do usunięcia
ddd 22-06-2015 08:08
Zatrudnianie Pani audytor to skandal. Wyrzucanie pieniędzy w błoto.. W Urzędzie jest Pani audytor, poza tym mamy wydział, który zajmuje się oświatą i oni taką analizę na pewno by przygotowali bo sami liczą każdą godzinę.. wywalania pieniędzy ciąg dalszy...
| Zgłoś do usunięcia
EDUKATOR 22-06-2015 07:06
pozwoliłem sobie przeanalizować -dostępne w internecie wszelkie wywiady , działania w radzie miasta i inne wypowiedzi p doradcy z miasta Łodzi , wynika iż pomysły reformowania oświaty kolskiej , w tym szukania oszczędności , wypisz wymaluj pochodzą z okresu kiedy ta Pani była v-ce kuratorem a później p.o Kuratorem a później Kuratorem łodzkim , również jako Radna jest wiele wypowiedzi na temat zarządzania oświatą , po tej lekturze nasuwa się jedno pytanie a mianowicie - dlaczego te działania nie znalazły zwolenników u Prezydenta Łodzi , w Radzie Miasta Łodzi przecież będąc w Partii PO miała większąć w Radzie mogła przeforsować wiele zmian i wdrożyć swoje pomysły w życie , koledzy z partii stwierdzili inaczej i wskazali jej miejsce w szeregu , może tak , ja Pani doradzę - za darmo , aby zabrać się do uzdrawiania oświaty trzeba znać realia w jakich funkcjonuje oświata na danym terenie , nie wystarczy być lekarzem aby być dobrym ministrem zdrowia , nie wystarczy być z zawodu prawnikiem aby być dobrym ministrem sprawiedliwości , nie wystarczy mieć doświadczenie Kuratora , aby wprowadzać zmiany w oświacie na nieznanym , doskonale Pani wie że rola Kuratora jest przepisami prawa oświatowego bardzo ograniczona , sprowadza się do roli tzw kontrolera który sprawdza realizacje przepisów prawa oświatowego i innych rozporządzeń MEN-u w podległych jednostkach oświatowych i na koniec jeżeli chciałaby Pani pomóc p. Burmistrzowi w tej części zadań społecznych , niech Pani zacznie swoja pracę od zapoznania się z uprawnieniami Dyrektorów Szkół , Rad Pedagogicznych oraz uprawnieniami Związków Zawodowych działającymi w oświacie , następnie przeprowadzi konsultacje z poszczególnymi dyrektorami , związkami zawodowymi , da to Pani obraz w jakich realiach funkcjonuje oświata na danym terenie pozdrawiam
| Zgłoś do usunięcia
Audytor-Pracownica UM? 21-06-2015 12:55
Audyt będzie wtedy wiarygodny jeśli przedstawi pan konkretne dowody i wyniki. Do tej pory pan tego nie zrobił. Czy to prawda,że audytorkę zatrudnił pan aż do końca grudnia? Za jakie pieniądze? Myślę, że to ważne. Proszę poinformować mieszkańców. Listy pan na słupach wywiesza , a takiej informacji pan nie zamieszcza. To nas interesuje bardziej.Wydawanie publicznych pieniędzy powinno być transparentne.
| Zgłoś do usunięcia
czytelnik 21-06-2015 12:42
Człowieku jaki atak i na kogo? Jaką utrata przywilejów?sam atakuje oczernia a potem twierdzi że jest atakowany wszyscy są źli Rada Miasta zła bo żądają pytania związków zawodowe złe bo stają pi stronie pracownika a ty posiadanej wszystkie rozumu i wiesz lepiej wszyscy kłamią nic nie wiedzą tylko ty jesteś nieomylny przywileje to mają twoi znajomi i przyjaciele których zatrudniles w Urzędzie
| Zgłoś do usunięcia
mieszkanka koła 19-06-2015 17:10
dlaczego Burmistrz nie przedstawi społeczeństwu listu związków zawodowych, w którym rzekomo jest obrażany. niech kolanie poznają też opinię i ocenią te dwie strony. Jak na razie to tylko Burmistrz udaje wielce pokrzywdzonego i obrażonego, któremu nie wolno zwrócić uwagi, znamy tylko jego wersję wydarzeń. Jak zauważyłam to tylko Burmistrz w każdej niewygodnej kwestii przedstawia swoją wersję, z której wynika zawsze że to on jest pokrzywdzony. Może Burmistrz zamiast występować jednostronnie zaprosiłby też związki, które odniosłyby się do niniejeszej kwestii.
| Zgłoś do usunięcia
vicek 19-06-2015 15:10
Popieram działania Burmistrza, kto Go atakuje nie rozumie Jego intencji. Ja osobiście bym proponował kontrolę w Dawnym Ekonomiku nad wartą. Tam jest źródło nienawiści dla działań Burmistrza.
| Zgłoś do usunięcia
as 19-06-2015 10:16
Nadszarpniętą reputację to ma burmistrz, który ma za sobą nie społeczeństwo tylko niewielką grupkę popleczników ośmielających nazywać nauczycieli cwaniakami. Ubolewać należy nad tym, że włodarz otacza się takimi prymitywami.
| Zgłoś do usunięcia
kolanin 19-06-2015 09:54
Panie Burmistrzu niech Pan nie przejmuję się tymi atakami .W naszym kolskim społeczeństwie to jest norma a zwłaszcza jesli chce się coś zrobić nie po myśli cwaniaków.Ważne że ma Pan za sobą społeczeństwo , tych którzy pana wybrali Nauczyciele niech swoją nadszarpniętą reputację odbudowują swoją postawą a nie atakiem na Pana.
| Zgłoś do usunięcia
Zdruzgotana 18-06-2015 22:02
Panie Maciaszek kto tu kogo atakuje? Nauczyciele pana, czy raczej pan nauczycieli. Rozpętał pan niepotrzebna burzę na forum zamiast zwyczajnie z nami rozmawiać. Potrzebny jest dialog, ale nie na forum, ale w szkołach. Audyt to niepotrzebnie wyrzucone pieniądze w błoto. W szkołach nauczyciele są zagrożeni utratą pracy w związku z niżem demograficznym, a pan pisze o utracie przywilejów. To jest naprawdę nieuczciwe. Należą się nam przeprosiny.
| Zgłoś do usunięcia
Stary n-l 18-06-2015 21:07
Panie Fakir, głupota nie potrzebuje odwagi, a najdobitniej widać to po pańskich wpisach. O czym pan pisze? Komu zabrano przywileje i jakie? Otwiera się panu nóż w kieszeni na byłe kolesiostwo, a na obecne już nie? I pan chce być poważnie traktowany? Kolesiostwo, układy, nepotyzm to jakaś obsesja obecnego burmistrza, Tylko dziwnym trafem tak się dzieje, że obecny burmistrz na wyżyny wręcz wyniósł owo kolesiostwo, nepotyzm i układy. "Otoczyć się swoimi ludźmi" to jedno ze zdań wypowiedziane na samym początku kadencji burmistrza Maciaszka. I tak się niestety dzieje. I chyba pan temu nie zaprzeczy?
| Zgłoś do usunięcia
bik 18-06-2015 20:47
Fakir- gdybyś wiedział, na co teraz wydaje się publiczne pieniądze, to też byś się zdziwił. Nie chcę się wypowiadać na temat poprzedniego burmistrza, nie bronię go, ale niestety ten też nic dobrego miastu nie przyniesie.
| Zgłoś do usunięcia
FAKIR 18-06-2015 20:42
POPIERAM CAŁYM SERCEM PANA BURMISTRZA!!! Poprzednio ktoś (zgadnijcie kto!) rozpostarł parasol bezpieczeństwa nad pewną uprzywilejowaną grupą osób w Kole! Miasto przeżarł nepotyzm, kolesiostwo oraz tworzenie nowych stanowisk dla swoich często zupełnie niepotrzebnych. Przez wszystkie te lata stwarzano pozory i nie robiono zupełnie nic dla ludzi młodych, ambitnych, wykształconych. Dla takich ludzi w Kole nie było miejsca. Czy nowy burmistrz coś zmieni? Nie wiem. Na pewno będzie próbował. Poprzednio pewna uprzywilejowana grupa osób posiadających stanowiska w Kole czuła, że będzie zachowany status quo, czyli bezpiecznie dociągną do emerytur na swoich ciepłych posadkach nic specjalnego nie robiąc. A tu nagle ciach! Przychodzi nowy burmistrz, który nie chce dogadzać tej grupie, który nie chce wydawać pieniędzy lekką ręką na rzeczy dyskusyjne i pewna grupa osób podniosła lament. Cały ten lament i agresja są wynikiem paniki i strachu. Bo burmistrz patrzy na ręce osobom , które wydają publiczne pieniądze, bo zagrożone są przywileje. Wiecie, co jest najdziwniejsze? Jak człowiek się dowie na co poprzednio wydawano publiczne pieniądze, o skali kolesiostwa, to się nóż w kieszenie otwiera! I dlaczego wtedy nikt w Kole o tym nie mówił, nie pisał? Tak dobrze stwarzano pozory! Tylko młodzi ludzie wciąż z tego miasta uciekali... ODWAGI , PANIE BURMISTRZU!!!
| Zgłoś do usunięcia
Belfer 18-06-2015 20:28
Zapomniał pan jeszcze napisać, iż pani audytor została przez sad koleżeński wyrzucona z PO.Więc szybciutko stała się członkiem Klubu ŁÓDŹ 2020, niestety tu jej oszałamiająca kariera się kończy. Dlaczego?Teraz pojawiła się w Kole. No jakoś trzeba sobie dorobić.
| Zgłoś do usunięcia
Stary n-l 18-06-2015 19:09
Droga Wiesiu, a o jakich podwyżkach nauczycieli słyszałaś? Chyba tylko o tych których cały czas nauczyciele nie otrzymują bo od dawna rząd je zamroził. Nie siej propagandy bo to nie ładnie.Stosuj w dyskusji argumenty nie kłamstwa.
| Zgłoś do usunięcia
Stary n-l 18-06-2015 19:05
A co to ma za znaczenie ile kosztuje nadgodzina. Najdroższa wśród nauczycieli. Ale czy dlatego,że ktoś posiada wykształcenie, przeszedł kolejne stopnie awansu zawodowego ma być za to karany. Co to za filozofia? Cały czas twierdzę,że o to właśnie chodzi burmistrzowi- żeby było tanio, nic więcej. Doświadczenie, wykształcenie to nic . Nauczyciel ma być, nawet nie młody,- ma być tani to jest filozofia włodarza i tyle.
| Zgłoś do usunięcia
adafgfegrehgrgefe 18-06-2015 19:05
Prości ludzie ciężko pracują za 1300 przez 8h a ci 18h 3000 zł plus nadgodziny nawet górnik tak nie zarabia.
| Zgłoś do usunięcia
adssdsd 18-06-2015 19:03
Poprzednik wszystkie pieniądze przekazywał oświacie robili co chcieli i kupowali co chcieli nareszcie ktoś przejął nad naszymi pieniędzmi kontrole.
| Zgłoś do usunięcia
xxl 18-06-2015 19:02
Nadgodzina dyplomowanego około 28 zł a młody nauczyciel o połowę tańszy i chętniejszy do pracy.
| Zgłoś do usunięcia
Wiesia 18-06-2015 19:01
Brawo dla burmistrza społeczeństwo nie lubi nauczycieli w ostatnich latach tylko same podwyżki a brak poprawy wyników w nauce naszych dzieci.
| Zgłoś do usunięcia
Jola 18-06-2015 19:00
Wiecznie mało tylko żądają podwyżek a do roboty się wziąść
| Zgłoś do usunięcia
xxxxxxxx 18-06-2015 18:58
Do Stary n-l a powiedz szczerze ile kosztuje jedna nadgodzina dyplomowanego nauczyciela?
| Zgłoś do usunięcia
Stary n-l 18-06-2015 18:39
Obraził się teraz burmistrz na nauczycieli. Stanowiska i tytuły pani audytor nie robią na nas wrażenie. Środowisko oświatowe już od dawna twierdzi,że jest zarządzane i oceniane przez ludzi oderwanych od rzeczywistości. Czy pan burmistrz uważa,że stanowisko samorządowca i stanowisko czynnego nauczyciela jest jednoznaczne? NIE! samorządowcy chcą oszczędzać na czym tylko mogą. Nauczyciele chcą godziwie zarabiać i w godziwych warunkach pracować. Czy tu przypadkiem nie ma rozbieżnych interesów? Proszę więc nie mydlić oczu ,że chce pan dobra społeczeństwa.Chce pan oszczędności. Domaga się pan przyjęć młodych nauczycieli. A co ze "Starymi"? wyrzucić ich na bruk po 20 i więcej latach pracy ? To jest dla pana sprawiedliwe społecznie? O jakiej utracie przywilejów pan pisze? Zła praca świetlic? Na jakiej podstawie pan tak twierdzi? Znowu wystosował pan jednostronny list szkalujący środowisko nauczyciel. Jeśli drogi panie odnosi się pan do listu związkowego to chyba społeczeństwo powinno go najpierw poznać. W przeciwnym razie pisze pan co chce i jak chce manipulując opinią publiczną. Czyli znowu po swojemu. Jak pan sie nie wstydzi?
| Zgłoś do usunięcia
xyz1 18-06-2015 18:17
A to przepraszam, w takim razie jeśli by się wzięło najwyższy podatek 23% = to po przemnożeniu max. 25'456'209,14zł ;)
| Zgłoś do usunięcia
do xyz1 18-06-2015 18:12
bo podano zadłużenie w netto
| Zgłoś do usunięcia
xyz1 18-06-2015 17:59
Wg. informacji które podał p. Burmistrz do mediów, na dzień 30.11.2014r. Miasto Koło było zadłużone na 20'696'104,99zł
| Zgłoś do usunięcia
Blanka 18-06-2015 17:47
Do osoby z 16.45 A skąd informacja o 30 mln długu??? Suma jest znacznie zawyżona! Proszę nie rozpowszechniać fałszywych informacji!!! Swoją drogą, kto burmistrzowi takie "okrągłe zdania" pisze, przecież jak wypowiada się na żywo, to trudno słuchać jego bełkotu... Zdania nie potrafi sklecić poprawnie.
| Zgłoś do usunięcia
OLA 18-06-2015 16:50
zgadzam się w stu procentach z moim przedmówcą szczególnie w kwestii połączenia gmin i wierzę że powoli małymi krokami Koło nasze miasto będzie szło w kierunku rozwoju, niestety zdaję sobie sprawę że jest dużo do zrobienia, do poprawy po starym rządzącym. Brawo Panie Burmistrzu! głosowałam na Pana i póki co nie żałuję. Podobają mi się wszystkie zmiany które Pan wprowadza pomimo niezadowolenia tych na "stołkach" przyzwyczajonych do poprzedniego systemu. Niech się Pan nie poddaje i idzie wyznaczoną przez siebie drogą. Pozdrawiam
| Zgłoś do usunięcia
do xyz1 18-06-2015 16:45
bo my znamy realia i wiemy, ze z zadluzeniem po poprzedniku ponad 30 milionow nie tak szybko bedziemy mogli ujrzec chociaz czesc Twoich planow. Nie mozna wymagac, zeby z Kola robic Londynu. Poprzednik tak robil dla Kola i wszystko na kredyt... Cieszmy sie, ze mamy jak mamy, ze powoli bo powoli, ale jednak miasto idzie do przodu i ma teraz wizje ionwestycji zewnetrznych firm.
| Zgłoś do usunięcia
xyz1 18-06-2015 16:37
Ci którzy klikają minusy rozumiem, że nie chcą poprawić sobie, warunków życia w Kole? :D Minusowicze moi nie chcecie parków?, rekreacji dla siebie i dzieci?, pracy?, miasta liczącego się w całym województwie pod względem wielkości?, ani pieniędzy ze skarbu Państwa np. na poprawę infrastruktury drogowej? :D Dziwne :D To czego chcecie? :D
| Zgłoś do usunięcia
xyz1 18-06-2015 16:15
Owszem daliśmy Panu mandat na rządzenie miastem, ale na dobre rządzenie. Niech Pan zacznie od powiększenia miasta Koła - połączeniu Gmin - to nic nikogo nie kosztuje bo podatki w mieście i w gminie są prawie identyczne, a możemy za takie połączenie dostać kilka milionów ze skarbu Państwa. Wyjścia ze spirali kredytów i większych wydatków od dochodów. A nie zajmować się takimi szczególikami, które w życiu 95% obywateli naszego super miasteczka nie zmienią. Zauważam, że pieniądze które chyba odroczone są na spłatę kredytu, wydawane są w dziesiątkach tysięcy na audyty i setkach tysięcy rok w rok będą na wyrównania dla nauczycieli. Jako obywatel proszę o upublicznienie ile do tej pory zostało wydane pieniędzy na audyty i ile wyniesie wyrównanie dla nauczycieli na koniec roku. My mieszkańcy nie potrzebujemy rozrzucania publicznych, NASZYCH! Pieniędzy na prawo i lewo, potrzebujemy zakładu pracy, mini obwodnicy północnej i rekreacji. Gdzie z dzieckiem wyjść na spacer? po chodnikach przy ulicy? Rowerem na wycieczkę? po jezdni? Skate parku nie ma dla dzieci do tej pory, a można by zrobić skate park, ścieżki dla biegaczy i nordic walkingu, połączyć miasto mostkami ze zamkiem przez wyspę. Mieszkańcy są zmuszeni siedzieć w towarzystwie spalin pod blokiem na ławkach, zamiast iść do jakiegoś ogromnego terenu rekreacyjnego. Wyrzucić tiry z północnej części miasta na obwodnicę za torami. Tu nie ma gdzie iść na spacer, żeby nie zetknąć się z miejską infrastrukturą i tirami. Większość miast w Polsce o podobnej wielkości ma ogromne Parki, stawy, fontanny, tory do bmxów, tory na rolki. Można by wtedy w parku zrobić nawet mini zoo i mógłby to być prywatny inwestor, żeby nie naruszać budżetu. Jako Koło mamy tylko orliki i basen, a reszta? . Wystarczył by też zakład zatrudniający ok. 500 osób który mógłby już być pobudowany na terenie gminy wiejskiej w pobliżu nowej obwodnicy. Niech Koło będzie spokojnym miastem do życia i uprawiania rekreacji dla ludzi po pracy, którą znajdą w Kole, a wszyscy będą zadowoleni.
| Zgłoś do usunięcia