R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Kultura i rozrywka

Czarno-Czarni i Róże Europy gwiazdami festiwalu Bluesa!

19-05-2017 09:55 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 14,946 | Komentarzy: 5

Kto wystąpi na scenie tegorocznego Festiwalu Bluesa w Kole? Po wczorajszym wstępnie dotyczącym miejsca i daty imprezy czas na gwiazdy, które zagrają dla mieszkańców Koła i przyjezdnych zlotowiczów.
Foto:Czarno-Czarni
R E K L A M A

Pierwszego dnia na scenie pojawi się znany wszystkim z wielu hitów zespół Czarno-Czarni. To oni stworzyli utwór do serialu "daleko od noszy" oraz utwory "Nogi", "Jedzą rybę", "kwiat nienawiści".

Pomysł założenia Czarno-Czarnych narodził się w 1996 roku podczas nagrywania przez grupę Big Cyc utworu pt. Pasażer. Piosenkę tę gościnnie zaśpiewał Jarek Janiszewski z zespołu Bielizna. Wtedy Dżej Dżej, Dżery i Piękny Roman stwierdzili, że z Janiszewskim dobrze im się pracuje i postanowili założyć zespół, który swym brzmieniem powróci do lat 60. XX w. Sukces płyty Big Cyca Z gitarą wśród zwierząt sprawił jednak, że plany te trzeba było odłożyć na później. Płyta Czarno-Czarnych ukazała się dwa lata później, w 1998 r.

- czytamy w serwisie wikipedia

Tego samego dnia na scenie usłyszymy jeszcze zespół Traffic Junky  z Olsztyna:

Traffic Junky to klasyka rocka z nowocześnie brzmiącymi riffami. Muzyka olsztyńskiej grupy zabiera w muzyczną podróż do lat 70', a jednocześnie w ich twórczości można usłyszeć sporo stoner rocka i grunge'u. Brzmienie i styl zostało doprawione odrobiną pustynnego pyłu - to właśnie jest Traffic Junky. Hipnotyzujące dźwięki gitar w jednej chwili potrafią zmienić się w nieokiełznaną, huczącą ścianę dźwięku. Traffic Junky ma jeden cel: przywrócić świetność klasycznej, rockowej muzyce. Tak jak było za dawnych czasów. Jednocześnie chcą pozostać wiernym swoim wszechobecnym muzycznym inspiracjom.

oraz zespół reggae BIG UP!, którego perkusistą jest mieszkaniec Koła - Karol Borucki.

Drugiego dnia na kolskich błoniach wystąpią: LESZEK CICHOŃSKI i kolski BAND z PSM, CZARNY ZIUTEK Z KILLERAMI w klimatach KULTU i KAREN DIET! oraz... Róże Europy!

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (5) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

REKLAMA