R E K L A M A
sim
R E K L A M A
DUKAT
Wiadomości Miasto Koło W sobotę włączmy się w Ewangelizację miasta Koła

W sobotę włączmy się w Ewangelizację miasta Koła

06-04-2018 09:00 | Źródło: kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 3,075 | Komentarzy: 4
To będzie pierwsze tak duże przedsięwzięcie w Kole przeprowadzone w duchu Nowej Ewangelizacji. Przy wsparciu wszystkich kolskich parafii, 7 kwietnia odbędzie się uliczna Ewangelizacja. Głosić ją będą przybyli tego dnia do Koła goście z wielu miejscowości Diecezji Włocławskiej. Zwieńczeniem działań będzie koncert przed ratuszem prowadzony przez Wspólnotę z Lubicza „Alfa”.
W sobotę włączmy się w Ewangelizację miasta Koła
Foto:
R E K L A M A
robert kropidlowski

Inicjatywa wyszła od zawiązanego przed kilkoma laty Forum Ewangelizacji Diecezji Włocławskiej. Po udanych akcjach w Licheniu i Włocławku, teraz przyszła czas na nasze miasto. W sobotę do Koła przyjedzie około 100 ewangelizatorów. Po Mszy świętej, która rozpocznie się o godz. 8.00 w parafii Św. Bogumiła oraz Adoracji Najświętszego Sakramentu, rozpocznie się publiczne głoszenie posłania.

- Ideą było, by w naszej diecezji zaczęło dziać się coś związanego z wychodzeniem do ludzi zagubionych w wierze – wyjaśniła lokalna organizatorka wydarzenia, Joanna Rągowska związana z Odnową w Duchu Świętym Góra Syjon przy parafii św. Bogumiła. – Przyjęliśmy formułę Nowej Ewangelizacji, czyli wychodzimy do tych, których nie ma w kościele. Ewangelizację prowadzić będą wspólnoty istniejące w kościele katolickim, m.in. Odnowa w Duchu Świętym, Szkoła Maryi, Kościół Domowy, Wspólnota Alfa, Ekipa dla Jezusa z Lichenia, łącznie ponad 100 osób. Każda będzie wyposażona w identyfikator z pieczęcią parafii. Będziemy mieszkańcom Koła głosić Dobrą Nowinę, proponować rozmowę, modlitwę w określonej intencji. Rozdamy ulotki informujące o istniejących lokalnie wspólnotach, możliwościach dalszej formacji. Czasem w człowieku coś się zapala, ale nie wie, gdzie pójść dalej. Pomożemy, podpowiemy, pokierujemy.

W najbliższą sobotę, 7 kwietnia, bądźmy otwarci na możliwość rozmowy z apostołami głoszącymi dzieło zbawienia. Od godz. 10.00 do 13.00 organizatorzy zapraszają na stare miasto, przed ratusz, gdzie wspólnota Alfa będzie chrystianizować poprzez muzykę i śpiew.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Słowa kluczowe:
R E K L A M A
Biały
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (4)
gosc 1 08-04-2018 17:46
najlepiej czyli najskuteczniej ewangelizuje sie OGNIEM i MIECZEM sprawdzone,mozna jeszcze pomoc ewentualnie paleniem na stosie,POMAGA
| Zgłoś do usunięcia
Normalny 07-04-2018 20:52
Mniej ludzi w kościołach / mniejsze wpływy z datków/ to i trzeba działać, co by ludzie wspomagali biednych polskich duchownych. Tu idzie o świętą mamonę, nie o Pana Boga.
| Zgłoś do usunięcia
marty 07-04-2018 13:40
Proponuję porozmawiać z "apostołami głoszącymi dzieło zbawienia" o finansach kościelnych, pedofilii w kościele, nachalnemu mieszaniu się w politykę.
| Zgłoś do usunięcia
pęs 06-04-2018 15:36
ALE JAJA ... i za dwa lata "Rydzyklandia"
| Zgłoś do usunięcia
R E K L A M A
k2
R E K L A M A
ligrana
R E K L A M A
tomek opas
R E K L A M A
optima
R E K L A M A
Biuro rachunkowe
R E K L A M A
Jarek Kozlarek
16 Paź.
17:00

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna, Kolejowa 19, Koło
Spotkanie autorskie z Jakubem Żulczykiem
19 Paź.
17:00

MDK w Kole
MUZYCZNA STOŁÓWKA
23 Paź.
16:00

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna, Kolejowa 19, Koło
Romowie znani i nieznani...