R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Miasto Koło

Będzie rekord! Mamy już 109 000 zł a to nie koniec!

13-01-2019 21:15 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 8,583 | Komentarzy: 1

96 105,62 złotych to kwota jaką kolski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zamknął zeszłoroczny finał. Był to nowo-ustanowiony rekord naszego miasta. Około 109 000 złotych - tyle policzono w puszkach, ale do tego należy doliczyć wartość licytacji. Tak, będzie rekord i to z przytupem!
Foto:e-kolo.pl
R E K L A M A

Mimo, iż pogoda w dniu dzisiejszym nie rozpieszczała wolontariuszy i mieszkańców to wynik zbiórki kwesty na godzinę 21:00 jest obiecujący. Przypomnijmy, że dzisiejsza niedziela to również dzień bez handlu zatem miejsc do kwestowania było trochę mniej. 

Około 85 000 złotych - tyle na godzinę 21:00 odnotowano w centrum sztabu znajdującym się w jednej z sal budynku Starostwa Kolskiego. W tym miejscu od samego rana przedstawiciele banków liczyli monety i banknoty, jakie wrzucali mieszkańcy Koła do puszek kwestujących. Duże nadzieję na zbliżenie się do 100 000 złotych dają licytacje, te w trakcie tegorocznego finału osiągały zawrotne sumy. 

Do najciekawszych gadżetów poddanych licytacji mogliśmy zobaczyć m.in. wizytę w Sejmie RP na zaproszenie Posłanki RP Nowoczesnej Paulinę Hennig-Kloskę (ponad 2000 złotych), piłkę do koszykówki z podpisem Marcina Gortata, plakat 27 Finału WOŚP z autografem Jurka Owsiaka, złote serduszka i oficjalne gadżety dostarczone przez centralę fundacji.

Co na scenie?

W tym roku przyśpieszono start programu sceny, ze względu na zwiększoną liczbę lokalnych zespołów tanecznych i wokalnych, które wyraziły chęć zaprezentowania swojego programu. Studia wokalnego działającego przy MDK , Zespół taneczny „DEBIUT” działający przy Sp. Mieszkaniowej w Kole, Zespół taneczny „MUZA” działający przy MDK oraz Zespół taneczny „FRISKA” działający przy Liceum Ogólnokształcącym w Kole - zapewnili bogaty, barwny i rozśpiewany program.

Legendarny zespół muzyczny MAFIA, zaczynający w 1993 roku z Andrzejem Piasecznym na czele, dziś w innym już składzie lecz z paletą największych przebojów (W imię deszczu, w świetle dnia) walczyli ze złymi warunkami pogodowymi. Publiczność mimo, iż w trakcie koncertu nieliczna - śpiewała razem z wokalistą znane przez siebie doskonale hity.

Momentem kulminacyjnym był koncert gwiazdy wieczoru - grupy PLAYBOYS. To młody zespół z nurtu discopolo jednak już dobrze znany porwał zgromadzonych przed sceną do tańca i śpiewania. 

O 20:00 światełko do nieba, ostatni raz?

Tradycyjnie już, ostatnim punktem programu finału jest pokaz pirotechniczny zwany też "Światełkiem do nieba". W całym kraju największe miasta powoli odchodzą od fajerwerków z uwagi na zwierzęta. Czy w naszym mieście będzie podobnie? Szef sztabu Lech Brzeziński w rozmowie z nami wspominał, że rozważane są na przyszły rok już inne opcje niż fajerwerki. Pokaz laserów? to nowy pomysł, który miałby zastąpić światełko.

Wszystkich, którzy nie mogli być na miejscu zapraszamy w dniu jutrzejszym do zapoznania się z szeroką relacją naszej telewizji. A dziś pozostawiamy Was z materiałami transmisji na żywo realizowanej za pośrednictwem facebooka.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (1) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

REKLAMA