R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Inne

Z podciętymi żyłami stracił przytomność. Jego życie uratowali policjanci

18-03-2022 09:59 | Źródło: KPP Koło | Wyświetleń artykułu: 34,190 | Komentarzy: 2

W niedzielę 13 marca 2022 roku po godz. 17:00 stanowisko kierowania Komendy Powiatowej Policji w Kole zostało powiadomione o tym, że ranny mężczyzna, który chciał popełnić samobójstwo idzie w stronę miejscowości Osiek Mały. Na miejsce tego zdarzenia skierowani zostali policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego, których szybka reakcja prawdopodobnie uratowała życie 32-letniemu mężczyźnie.

Foto:KPP Koło
R E K L A M A

W niedzielę 13 marca 2022 roku oficer dyżurny Komendy Powiatowej w Kole otrzymał zgłoszenie, że mężczyzna podjął próbę samobójczą podcinając sobie żyły i idzie w kierunku miejscowości Osiek Mały. W celu zweryfikowania tego zgłoszenia dyżurny natychmiast skierował na wskazane w zgłoszeniu miejsce patrol Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego.

Funkcjonariusze po dotarciu na miejsce przystąpili do poszukiwań 32-latka, którego odnaleźli leżącego na polu około 50 metrów za zabudowaniami z otwartą raną lewego przedramienia. Mundurowi od razu przystąpili do udzielania pomocy przedmedycznej rannemu, któremu udrożnili drogi oddechowe, a następnie zatamowali krwotok z lewego przedramienia i opatrzyli ranę.

Gdy policjanci zauważyli, że mężczyzna przestał oddychać natychmiast przystąpili do resuscytacji krążeniowo oddechowej. Na szczęście już po kilku uciśnięciach klatki piersiowej udało się im przywrócić oddech 32-latkowi, który zaczął również stopniowo odzyskiwać świadomość.

Policjanci do czasu przybycia na miejsce zespołu ratownictwa medycznego zabezpieczali miejsce, gdzie znajdował się mężczyzna cały czas kontrolując jego czynności życiowe. Po przyjeździe karetki pogotowia 32-latek został przewieziony do szpitala gdzie otrzymał specjalistyczną pomoc.

Dzięki zdecydowanym działaniom funkcjonariuszy oraz ich szybkiej i skutecznej interwencji udało się zapobiec tragedii.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (2) Pokaż komentarze