sim
Artbud
Wiadomości Kultura i rozrywka Cyfrowe kino coraz bliżej

Cyfrowe kino coraz bliżej

07-02-2014 12:11 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 4,910 | Komentarzy: 3
Jubiler Euro Koło
Cyfrowe kino coraz bliżej
Foto:
Po wielu kontrowersjach związanym z wydaniem 400 tysięcy złotych na skatepark, radni miasta Koła postanowili jednak ostatecznie przeznaczyć tę kwotę na inny cel.
Po naszym artykule "400 tysięcy na skatepark, czy kino?" rozpoczęła się dyskusja nad rozsądniejszym wydaniem takiej kwoty. Do głosu doszli czytelnicy, którzy w komentarzach oraz ankiecie wyrazili swoje zdanie. Jak widzimy nasi radni biorą pod uwagę głośne opinie dotyczące wydatków z budżetu i na sesji budżetowej postanowili wprowadzić zmianę, dzięki której Miejski Dom Kultury otrzymał środki na zakup sprzętu cyfrowego do wyświetlania filmów 2D i 3D.

Na jakim etapie jest MDK w projekcie cyfryzacji? O to zapytaliśmy Dyrektor Miejskiego Domu Kultury - Mariannę Grabowską. "W chwili obecnej trwa dopracowywanie formalnej części projektu. W najbliższym czasie podpisana zostanie umowa z osobą, która w sposób profesjonalny i precyzyjny przygotuje merytoryczną stronę przetargu na zakup sprzętu. W przetargu tym musi być zawarty opis i wymagania sprzętowe, które spełnią wymagania nasze jak i obiektu, w którym owy sprzęt będzie funkcjonował. W niedalekiej przyszłości czeka nas również rozpoczęcie przetargu. Po okresie oczekiwania na oferty, wybierzemy jedną z nich, a potem to już tylko zakup i montaż sprzętu".

Wielu mieszkańców pytało nas o kwestię kina 3D oraz ceny za bilety. Pani Dyrektor odpowiedziała nam: "Na 99% w naszym kinie wyświetlane będą filmy 3D a co do ceny to możemy obiecać, że będzie ona zbliżona do cen chociażby konińskiego "OSKARDU".

Z wyjaśnień Pani Dyrektor wynika, że nasze kino włączone będzie w sieć dystrybutorską, dzięki czemu nasze miasto będzie mogło oglądać najnowsze filmy nawet kilka dni po ich premierze.

Foto :F&A MEDIA
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl


DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (3)
sas 12-02-2014 12:41
Pytanie kto był pierwszy.Ci ludzie niedotrzymują słowa.Młodzież kopnie WAS w cztery litery .Potrzebne wybory .............na tylko, tylko młodych.
| Zgłoś do usunięcia
m 07-02-2014 13:59
jeszcze siedzenia niech zmienią bo mi się nogi nie mieszczą
| Zgłoś do usunięcia
p 07-02-2014 13:47
brawo
| Zgłoś do usunięcia