sim
kol-net
Wiadomości Miasto Koło Święci na ulicach Koła

Święci na ulicach Koła

02-11-2014 11:28 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 2,163 | Komentarzy: 0
Jubiler Euro Koło
Święci na ulicach Koła
Foto:
W wigilię uroczystości Wszystkich Świętych czyli piątkowy wieczór (31 października) ponad stu mieszkańców Koła i okolic wzięło udział wydarzeniu nazwanym „Nocą Świętych”. Uczestnicy w barwnym orszaku, przy blasku pochodni, przeszli ulicami Koła z cmentarza parafialnego do Kościoła Farnego.
„Noc Świętych” w naszym mieście odbyła się w tym roku po raz pierwszy, jednak sądząc po pozytywnych reakcjach uczestników z pewnością ta akcja na stałe wpisze się w kalendarz kolskich wydarzeń kulturalnych – podobnie jak styczniowy „Orszak Trzech Króli”. Wydarzenie zostało przygotowane i zorganizowane przez wikariusza farnego – ks. Szymona Jastrzębskiego przy wsparciu parafii Podwyższenia Krzyża Świętego, MB Częstochowskiej, św. Andrzeja w Kościelcu oraz wspólnotę ojców bernardynów.

Wydarzenie inaugurujące liturgiczne obchody uroczystości Wszystkich Świętych, rozpoczęło się o godzinie 18.30 przy bramie cmentarza parafialnego przy ul. Poniatowskiego. Rozświetlona świecami i pochodniami procesja z relikwiami Świętych i Błogosławionych przeszła ulicami miasta do Fary. Ponad stu uczestników w każdym wieku i dzieci w przeróżnych strojach, pomimo mroźnej pogody, tryskało prawdziwie chrześcijańską radością.

Po kilkudziesięciu minutach marszu kolorowy korowód dotarł na kolską Starówkę. W świątyni uczestnicy obejrzeli dramę ewangelizacyjną. Wierni włączyli się także w modlitwę uwielbienia Jezusa Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Całość liturgii w Kościele Farnym ubogacona była śpiewem zespołu młodzieżowego „Credo” z Kościelca.

Ostatnim punktem piątkowej „Nocy Świętych” była wspólna eksplozja radości ze świętości przy muzyce – z DJem i wodzirejem – w sali Domu Parafialnego. Dzieci i młodzież przebrane za swojego patrona otrzymały upominek od organizatorów.

Ciąg dalszy świętowania uroczystości Wszystkich Świętych miał miejsce w sobotni wieczór. O godzinie 19.30 w kaplicy cmentarnej Przemienienia Pańskiego mieszkańcy miasta włączyli się w czas zadumy, modlitwy i uwielbienia podczas „Wieczoru ze Świętymi”.

mn
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!