sim

Wiadomości Miasto Koło Szansa na likwidację Ekonomika maleje? [VIDEO]

Szansa na likwidację Ekonomika maleje? [VIDEO]

19-05-2015 15:23 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 18,229 | Komentarzy: 18
Jubiler Euro Koło
Szansa na likwidację Ekonomika maleje? [VIDEO]
Foto:
Po tygodniu zdominowanym przez temat likwidacji Zespołu Szkół Ekonomiczno-Administracyjnego w Kole i przekazaniu klas pod szyldy innych szkół, czas na kolejne wieści w tej sprawie.
Pierwszą, najwcześniejszą opcją braną pod uwagę była adaptacja bursy szkolnej przy ul. Kolejowej na potrzeby Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kole.

Kolejna to ta najgłośniejsza - likwidacja Zespołu Szkół Ekonimiczno-Administracyjnych w Kole oraz przeniesienie klas technicznych do Zespołu Szkół Technicznych (zmiana nazwy na Zespół Szkół Techniczno-Ekonomicznych) i klas licealnych do Liceum Ogólnokształcących im. Kazimierza Wielkiego w Kole.

Dziś wicestarosta Marek Banaszewski przekazał nam trzecią możliwość, o której usłyszycie w poniższym wywiadzie.

Czy to znaczy, że decyzja o likwidacji Ekonomika odchodzi na bok? Jak przekazał wicestarosta - Nie. Nadal ten wariant jest brany pod uwagę.

Wiążące decyzje poznamy we wrześniu br.
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (18)
kolanin 21-05-2015 23:35
A dlaczego akurat Ekonom jak ma największe wyniki z Matur w każdym roku to najlepiej najlepszą szkołę zamknąć niż takie dno jak LO które jest niepotrzebne
| Zgłoś do usunięcia
ROY 20-05-2015 06:37
jeszcze może się urodzić wiele pomysłów ale nie zmienia to faktu zasadniczego system szkolnictwa ponadgimnazjalnego w powiecie kolskim jest niewydolny finansowo , inaczej mówiąc jest za dużo jednostek oświatowych i tylko kwestia czasu jest, że będą musiały być podjęte decyzje drastyczne a mianowicie likwidacja jednostek , odwlekanie pewnych decyzji osłonowych ( patrz łączenie szkół ) pogłębi i tak już b. ciężką sytuacje finansową szkół ponadgimnazjalnych , dlatego należy uprzedzić wszystkich tych którzy myślą że jakoś to będzie i utrudniają ratowanie szkolnictwa ponadgimnazjalnego poprzez rozdzieranie szat nad tą czy inna szkołą nie ma w perspektywie tego roku szkolnego lub następnego roku szkolnego żadnej innej alternatywy musi dojść w najlepszym przypadku do łączenia jednostek lub do likwidacji z przyczyn ekonomicznych to jest taka perspektywa na dzień dzisiejszy
| Zgłoś do usunięcia
I tak wiecie kto 20-05-2015 01:12
Wiecie co?? Wybierzcie jeszcze lepszego burmistrza, staroste itd a na dniach Koła zagrają Wam jakiś zespół "kolanie" i to będzie cała atrakcja.. to co się w Kole dzieje to jest warte do pokazania w interwencji :)
| Zgłoś do usunięcia
mala 20-05-2015 00:11
Wariant czy wariat?:)
| Zgłoś do usunięcia
KLON 19-05-2015 23:41
Mam pytanie: czy wicestarosta ma klona? Na stronie Telewizji Kablowej SM w Kole mówi co innego. A wywiad jest udzielany chyba jednego dnia.
| Zgłoś do usunięcia
Wnerwiony 19-05-2015 22:04
To co, młodzież z ekonoma nie będzie się już nigdzie przenosić bo by była taka biedna i pokrzywdzona ale z SOSW to dawaj! Kiedyś mieli ich przenieść do Powiercia, potem do bursy a teraz do technikum. Został jeszcze Kościelec i Kłodawa. Może tam się im spodoba.
| Zgłoś do usunięcia
mama 19-05-2015 22:00
Mój syn chodzi do SOSW w Kole. Nie chcę aby przenosił się na Kolejową w ten tłum i anonimowość. Chodził wcześniej tam do gimnazjum i był wiecznie pośmiewiskiem kolegów i koleżanek. W SOSW jest akceptowany, lubiany i ma kolegów, którzy pamiętają o jego urodzinach.
| Zgłoś do usunięcia
123 19-05-2015 21:55
Coś te warianty pana vc starosty jakieś mgliste? Gdzie sens i oszczędności? Rozbudowywać? Zamykać? Przenosić ale nikogo nie zwalniać? Z sali gimnastycznej i piętra nad salą miejsce na SOSW?
| Zgłoś do usunięcia
mam pytanie 19-05-2015 21:50
A tak w ogóle to co się stanie z budynkami po SOSW??? Będą straszyć na wyspie??? Taka lokalna atrakcja turystyczna pt.”Tak w naszym powiecie traktuje się dzieci niepełnosprawne intelektualnie”! Zapraszamy do zwiedzania! Wstęp gratis.
| Zgłoś do usunięcia
kolanka 19-05-2015 21:17
Dlaczego rozbudowywać technikum na potrzeby SOSW w Kole? Obiecywano uczniom, rodzicom i pracownikom SOSW rozbudowę ich własnej szkoły. SOSW w Kole też jest szkołą z tradycjami (ponad 40-lat), uczniowie tej szkoły mają wspaniałych nauczycieli (mądrych, wykwalifikowanych, sympatycznych ), atmosfera jest również zgrana i rodzinna, uczniowie osiągają sukcesy ogólnopolskie (w sporcie, sztuce), sukcesy międzynarodowe (medalista olimpijczyk z Aten), sukcesy osobiste (ciężko pracując nad swoimi barierami, które niesprawiedliwie im przypadły w udziale, a przecież mogły komuś innemu). Uczniowie i rodzice SOSW w Kole nie potrafią tak głośno się wykłócić o swoje, ale to nie oznacza, że należy ich ignorować! Kochane STAROSTWO zlitujcie się wreszcie, wyremontujcie dzieciakom z SOSW w Kole ich szkołę, dobudujcie internat , zróbcie kolorowy plac zabaw i pozwólcie dalej się radośnie rozwijać w pięknym otoczeniu rzeki Warty i malowniczym sąsiedztwie klasztoru i kolskiej starówki.
| Zgłoś do usunięcia
gość 19-05-2015 19:14
starostwem rządzą leśne dziadki i nic mądrego nie wymyślą ,patrzą jak dotrwać do emerytury
| Zgłoś do usunięcia
JA 19-05-2015 19:06
Od mediów domagamy się rzetelnych informacji, a za tym idzie jakość mediów. Redaktorzy doszukując się sensacji nie mogą żerować przez nią na innych. Celem wyjaśnienia podaję definicję jednego ze słowników: "Rzetelność – pozytywna cecha charakteru świadcząca o precyzyjności, dokładności i poprawności wykonywanych zadań, będąca ich złożeniem."
| Zgłoś do usunięcia
elka 19-05-2015 18:16
Wicestarosta oczekuje żeby go jeszcze przeprosić a może on by uczniów przeprosił za obrażanie ich poziomu edukacji
| Zgłoś do usunięcia
Kolanka od urodzenia 19-05-2015 17:01
Do:"ja" literówki zdarzają sie każdemu, nie myli się ten co nic nie robi.
| Zgłoś do usunięcia
JA 19-05-2015 16:26
Szasna czy szansa? Tak jest jak media biorą się za reformę oświaty, choć sami polskiego nie znają, do tego nie stać redakcji na dział korekcji. Wówczas jest to wszystko żałosne i śmieszne.
| Zgłoś do usunięcia
absolwent 19-05-2015 16:10
Dlaczego redakcja podczas wywiadu z wicestarostą nie poruszyła tematu wcześniejszych planów rozbudowy SOSW ?./ prośba o udostępnienie planów została kilka dni temu umieszczona na forum Waszego portalu/.Prośba jest dalej aktualna dlatego prosimy o zajęcie się tym tematem.
| Zgłoś do usunięcia
abecadło 19-05-2015 15:46
Cieszę się, że pan wicestarosta zwrócił uwagę na te niegrzeczne uwagi. Tymi swoimi docinkami tylko ośmieszacie waszą "walkę o Ekonomik". Chamstwo zawsze kończy się porażką.
| Zgłoś do usunięcia
kana 19-05-2015 15:36
Ja przepraszam bardzo, ale niech ten vice starosta to już może zamilknie, bo gada jak potłuczony.
| Zgłoś do usunięcia