sim
materace
Wiadomości Kultura i rozrywka Zapraszamy na FOTOMARATON 2015

Zapraszamy na FOTOMARATON 2015

21-05-2015 11:02 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 3,398 | Komentarzy: 0
Jubiler Euro Koło
Zapraszamy na FOTOMARATON 2015
Foto:
Rozsławiać swoje miasto i powiat można na wiele sposobów, ale potrzeba dobrego pomysłu, by ich piękne strony na stałe zachować w pamięci. Jedną z ciekawych form utrwalania zalet okolicy proponuje stowarzyszenie KOLANIE, zapraszając każdego, kto lubi chwytać chwile w kadrze do udziału w I edycji konkursu fotograficznego FOTOMARATON 2015. Ta otwarta impreza odbędzie się 23 maja, a jej temat przewodni jest owiany tajemnicą!
- Znam i fotografuję to miasto od lat, a ciekaw jestem jak ono wygląda w oczach innych – przyznał lider projektu Zbigniew Rapusta, który nikomu nie zdradził tematu konkursu i sekret ten zachowa do momentu oficjalnego rozpoczęcia maratonu.

Wystartować może każdy posiadacz aparatu profesjonalnego, amatorskiego a nawet telefonu wyposażonego w aparat, niezależnie od wieku i umiejętności, ale z pasją i wyobraźnią. Organizatorzy gwarantują dobrą zabawę i ciekawe nagrody, a zwycięskie prace mogą zostać upublicznione i przynieść sławę autorowi.

Konkurs organizuje Stowarzyszenie KOLANIE i Amatorski Klub Fotograficzny KOŁO. Jak wynika z regulaminu, jego celem jest propagowanie fotografiki jako jednej z form artystycznego wyrazu, znajdowanie ciekawych zakątków w okolicach miasta i zachęcanie do odkrywania na nowo miejsc powszechnie znanych. Ma on charakter otwarty, udział w nim jest bezpłatny i dobrowolny, a warunkiem uczestnictwa jest posiadanie aparatu fotograficznego. Wskazane jest ustawienie jego profilu kolorystycznego Adobe RGB oraz podwójna rejestracja zdjęć w JPEG i wyższych, np.: RAW, NEF jeżeli urządzenie posiada taką możliwość.

Temat główny, stanowiący motto pierwszej edycji, zostanie przekazany uczestnikom w dniu rozpoczęcia rywalizacji. Praca konkursowa składać się ma z serii pięciu zdjęć zgodnych z (jeszcze owianym tajemnicą) tematem. Uczestnicy spotykają się 23 maja o godz. 8.30 w Szkole Podstawowej nr 1. O godz. 9.00 poznają motto i wyruszą „w miasto”. Część zadaniowa rozpocznie się wykonaniem fotografii tablicy startowej, a zakończy się o godzinie 13:00 dotarciem do punktu końcowego, gdzie umieszczona zostanie tablica kontrolna, której sfotografowanie będzie obowiązkowym elementem pracy.

Niedopuszczalna jest postprodukcja zdjęć w programach graficznych, fotomontaż, manipulacja cyfrowa, zaś zalecana podstawowa obróbka przeprowadzana bezpośrednio w oprogramowaniu aparatu, jak rozjaśnianie, kontrastowanie, redukcja koloru. Do godz. 15.00 trzeba będzie na karcie pamięci dostarczyć 5 najlepszych zdjęć (dodatkowo ujęcia tablic – startowej i końcowej) do komisji oceniającej. Uczestników recenzować będą: Tadeusz Wiata z Łodzi, reprezentanci KKF FAKT Adam Wilk, Ryszard Lenartowicz, Arkadiusz Gołębowski, przewodniczący Rady Miejskiej Artur Szafrański oraz dyrektorzy Szkoły Podstawowej nr 5 Marek Kujawa i Liceum Ogólnokształcącego Waldemar Koligot. Bezstronność oceny zapewni utajnienie personaliów autorów na poziomie wyłaniania finalistów. Publiczne rozstrzygnięcie FOTOMARATONU rozpocznie się o godz. 17.00 w SP1.


Zgłoszenia do udziału w fotomaratonie można słać na skrzynkę: stowarzyszeniekolanie@gmail.com podając imię, nazwisko, wiek i numer telefonu. Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objęli senator Ireneusz Niewiarowski i poseł Tomasz Nowak. –

W dniu konkursu prosimy o zabranie nakrętek i makulatury, bowiem nadal zbieramy środki na zakup ścianki wspinaczkowej dla Koła - dodał prezes stowarzyszenia KOLANIE Krzysztof Mazurkiewicz.
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!