sim
DUKAT
Wiadomości Kultura i rozrywka Sukces mieszkanki naszego miasta!

Sukces mieszkanki naszego miasta!

22-05-2015 12:19 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 5,609 | Komentarzy: 2
Sukces mieszkanki naszego miasta!
Foto:
zacisze
Jedna z mieszkanek naszego miasta Koła napisała i zgłosiła projekt pt. „Uchrońmy od zapomnienia”, który został zakwalifikowany do III etapu konkursu dotacyjnego „Seniorzy w akcji” realizowanego przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Nadmieńmy, że z 384 pomysłów do realizacji wybrano 35, w tym projekt naszej mieszkanki.
A mowa tu o Pani Sabinie Żądło, która zgłosiła pomysł na projekt UCHRONIMY OD ZAPOMNIENIA ze wsparciem Stowarzyszenia Przyjaciół Miasta Koła n/Wartą. Realizacja projektu ma na celu uchronić od zapomnienia ludzi mających wpływ na rozwój Koła i ziemi kolskiej oraz efektów ich działania.

W tym celu planuje się zorganizować warsztaty w kilku grupach. Każda grupa będzie miała wyznaczonego lidera. W ramach tych grup przewiduję między innymi wpływ mieszkańców krajów niemieckojęzycznych i religii protestanckich, mieszkańców pochodzenia żydowskiego, ludności rosyjskiej, białoruskiej, ukraińskiej i religii prawosławnej oraz wszystkich innych ważnych ludzi dla rozwoju Koła i ziemi Kolskiej. Zadaniem liderów będzie wykorzystanie dostępnych publikacji na temat oraz spisanie przekazów ustnych istniejących w naszej społeczności.

W wyniku warsztatów powstanie publikacja w formie papierowej oraz strona internetowa. Planuję się w istotnych miejscach działalności tych ludzi zamieścić tablice informacyjne oraz uporządkować groby tych ludzi, jeśli są zaniedbane.

Planuje się również zorganizować cykl spacerów wycieczek po Kole i ziemi kolskiej dla mieszkańców Koła i Ziemi Kolskiej.

Działanie te dają możliwość aktywacji społecznej różnych grup wiekowych. - Postaram się, aby liderami grób byli seniorzy, wszędzie gdzie to będzie możliwe. Inne działania skierowane zostaną do wszystkich mieszkańców. Zwłaszcza młodzieży uczącej się Kole i okolicznych szkołach średnich. - mówi Pani Sabina.

Projekt da możliwość nawiązania trwałej współpracy mieszkańców. Publikacje i strona internetowa pozwolą w przyszłości kontynuować różne działania.

Serdecznie gratulujemy Pani Sabinie sukcesu.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do opracowania i realizacji projektu.
NIE MA OGRANICZEŃ WIEKOWYCH, PROJEKT JEST SKIEROWANY DO KAŻDEGO MIESZKAŃCA ZIEMI KOLSKIEJ.

Prosimy o kontakt: tel. 604216744; e- mail : sabinazadlo@tlen.pl,
tel. 604455572; e-mail:grzegorzmokrzycki20@wp.pl


Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku Biały Fortepian news
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (2)
Markus 22-05-2015 21:44
@~Balt Autor prawdopodobnie nie zajarzyl o co chodzi. Trzeba go zapytac po prostu: "Czy seniorzy maja pracowac w grupach czy w grobach?" Przepraszam za zbytnia bezposredniosc, ale takich "bykow" inaczej komentowac sie nie da.
| Zgłoś do usunięcia
Balt 22-05-2015 19:18
Poproszę o korekty większości paragrafów i na pewno zamianę grób na grup bo w tekście o seniorach to razi.
| Zgłoś do usunięcia