sim

Wiadomości Miasto Koło Na ul. Toruńskiej powstanie rondo

Na ul. Toruńskiej powstanie rondo

28-05-2015 09:01 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 17,832 | Komentarzy: 13
Jubiler Euro Koło
Na ul. Toruńskiej powstanie rondo
Foto:
Każdy z nas wie, jak zatłoczona jest w tym miejscu ulica Toruńska w godzinach końca zmian w największych zakładach pracy. Wyjechanie wtedy z ulicy Kolejowej, Towarowej czy też PCK na Toruńską graniczy z cudem. Starostwo Powiatowe i Urząd Miejski w Kole rozpoczęli modernizację miejsca, które widzimy na zdjęciu.
Na ostatniej sesji rady miasta radni podjęli uchwały odnośnie wykupu gruntów znajdujących się przy ul. Piaski w Kole. To tam znajdzie się nowa ulica, która połączy nowe przedszkole ze skrzyżowaniem widocznym na zdjęciu, czyli docelowo z rondem.

W najbliższym czasie dojdzie do wykupu w/w gruntów i dopiero po zakończeniu rozpoczną się dalsze kroki ku budowie ronda.

Zapytaliśmy burmistrza Stanisława Maciaszka o kolejne plany współpracy ze Starostą w temacie dróg. Z informacji jakie uzyskaliśmy wynika, że kolejną drogą, która będzie brana pod uwagę w kontekście remontu jest ulica Ks. S. Opałki, która jest bardzo zniszczona.

A co nasi czytelnicy sądzą o rondzie w tym miejscu?

Foto. Google MapChcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (13)
DD 02-06-2015 21:34
zenon, nie debile!!!!!!!!!!!! nowa ulica ulicą. Ale nikt nie myśli też o tych co tam mieszkają, na tej ulicy i w dupie mają. ZAWSZE WSZYSCY MĄDRZY a ludzie na ulice idą bo jakiś łepek z urzędu wymyślił sobie nową drogę. Do września ponoć mają te budynki zniknąć na tej ulicy a w ciągu 2 miesięcy nie uda się nikomu znaleźć, kupić nowe mieszkanie i załatwić wszystkie sprawy urzędowe i notarialne. JAK ZWYKLE pokazaliście że macie w dupie innych. Droga się przyda ale zawsze są inne rozwiązania a rondo na Kolejowej/Toruńskiej i tak się przyda bo ciężko się jeździ, a jak nie wierzysz ZENON to powodzenia na rowerze, ciekawa jestem kiedy ktoś cię tam potrąci
| Zgłoś do usunięcia
zenon 02-06-2015 09:46
wy debile, jak powstanie rondo w planowanym miejscu wraz z nową ulicą biegnącą koło przedszkola to natężenie ruchu rozładuje się samo. Jak zawsze wszyscy eksperci i jak zawsze na nie
| Zgłoś do usunięcia
guest 29-05-2015 07:20
poproszę jeszcze o remont Toruńskiej bo jeździć się po niej nie da.
| Zgłoś do usunięcia
zainteresowany 28-05-2015 20:48
O wiele bardziej potrzebne jest rondo przy skrzyżowaniu ulicy Kolejowej z Toruńską
| Zgłoś do usunięcia
DD 28-05-2015 16:12
śmieszne. Akurat jestem zgodna z przedmówcą aby tam zrobić rondo Kolejowa- Toruńska, Towarowa. Tam jest więcej miejsca a rowerzyści obecnie nie mają szans na przejechanie. Stworzenie ronda nawet w takim miejscu jak ul.Towarowa jest bardziej potrzebna niż wysiedlenie kilku rodzin i zburzenie ich domów aby wybudować drogę na ich miejscu(jak mi wiadomo rodziny te nie dostały od miasta żadnych propozycji co do wykupu działek czy też domów zastępczych. Na ul.Piaski jakiś człek zażyczył sobie przedszkola nie myśląc o drodze. Plany co do tej drogi mają ponad 60 lat. Przedszkole stoi, niszczy się i świeci pustkami... I wątpię aby droga na ul. Piaski była aż tak potrzebna żeby rozładować korek. Tak czy siak będą tam korki bo blisko przedszkole, duży supermarket, szkoła podstawowa nr 5 i to może rozładuje Toruńską ale zakorkują drogę do Kauflandu, przedszkola i szkoły. Na tych 4 hektarach miał powstać basen, jakaś szkoła, firma, przedszkole(o którym mowa), parking, nowe domu itp... Oni sami nie wiedzą czego chcą.
| Zgłoś do usunięcia
Marcin 28-05-2015 15:32
Moim zdaniem lepszym rozwiązaniem byłoby zbudowanie ronda na skrzyżowaniu Toruńska-Wiejska-Dojazdowa, oraz wydłużenie ul. Zawadzkiego do ul. Wiejskiej.
| Zgłoś do usunięcia
bartek 28-05-2015 11:57
Popieram w 100% ,zeby moc wyjechac z domu o 13 -16 na tej ulicy potrzebny jest cud
| Zgłoś do usunięcia
koło 28-05-2015 11:49
tam koło netto przy wyjezdzie na toruńska potrzebne swiatła czy cos tam wyjechac nie można
| Zgłoś do usunięcia
Dawid 28-05-2015 09:54
Sądzę że to dobry pomysł :) A miejsca jest w ciul :) Jeśli są środki to trzeba korzystać :) Wyjazd z Kauflandu jeszcze nie należy aż do takich najgorszych a na tej krzyżówce w godzinach szczytu wyjechać to graniczy rzeczywiście z cudem :) W sumie rondo nie zmieni ilości kierowców :D Ale na pewno będzie bezpieczniej :)
| Zgłoś do usunięcia
Janusz 28-05-2015 09:37
skoro są plany i idzie wszystko ku temu, to chyba wiedzą co robią? Tak samo mówili, że na bogumiła nie miejsca na rondo i co?
| Zgłoś do usunięcia
... 28-05-2015 09:21
W miejscu które jest na focie nie ma szans na rondo. Co za głupoty wypisujecie ?
| Zgłoś do usunięcia
Janusz 28-05-2015 09:17
to właśnie to rondo pomoże, spowolni troche ruch w okolicach ulicy Towarowej, dzięki temu będą większe prześwity między pojazdami jadącymi w stronę skrzyżowania z ul. Kolejową, przez to łatwiej będzie wjechać na toruńską
| Zgłoś do usunięcia
Koło 28-05-2015 09:15
Lepiej pomyślcie co zrobić ze skrzyżowaniem Kolejowej i Toruńskiej. Tam jadąc od Kauflandu często trzeba bardzo długo czekać, żeby wyjechać na Toruńską.
| Zgłoś do usunięcia