sim
geberit produkcja
Wiadomości Urząd Miejski w Kole Pływalnia Miejska: ulgi dla krwiodawców

Pływalnia Miejska: ulgi dla krwiodawców

01-06-2015 11:16 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 3,627 | Komentarzy: 1
Jubiler Euro Koło
Pływalnia Miejska: ulgi dla krwiodawców
Foto:
Honorowi krwiodawcy to osoby, które swoją postawą zasługują na szacunek i uznanie za bezinteresowne oddawanie krwi. Krew - jak cenny jest to dar nie trzeba nikogo przekonywać.
Z inicjatywy Radnego Tomasza Sobolewskiego przy współudziale Burmistrza Stanisława Maciaszka, Zasłużeni Honorowi Krwiodawcy II stopnia z oddanymi ponad 12 litrami krwi z terenu miasta Koła uzyskali przywilej w formie ulgowych biletów na korzystanie z Miejskiej Pływalni.

To doskonałe podziękowanie i docenienie osób, które z woli dobrego serca dzielą się tym, co najcenniejsze.

Honorowym krwiodawcom przysługują także przywileje ogólnokrajowe wynikające z m. in. z rozporządzenia Ministra Zdrowia: dostęp bez kolejności do gabinetów lekarskich publicznej służby zdrowia, aptek a także zakup lekarstw według wykazu Ministra Zdrowia. Podczas korzystania z przywilejów honorowy dawca każdorazowo musi okazać się legitymacją Zasłużonego HDK.

Oprócz tego każdy krwiodawca może uzyskać bezpłatnie wyniki swoich badań laboratoryjnych takich jak: grupa krwi, morfologia, badania wirusologiczne.
Dzięki przywilejom dla krwiodawców, co roku zwiększa się ilość krwi pozyskanej od mieszkańców, bo zwiększa się ilość zasłużonych honorowych dawców krwi. Być może w przyszłości zniżek będzie jeszcze więcej.

Honorowym krwiodawcą może zostać każda zdrowa osoba w wieku od 18 do 65 rok życia.


UM KOŁO


Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku Materiał sponsorowany. Redakcja nie jest jego autorem i nie ponosi odpowiedzialności za treść w nim zawartą
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (1)
kamil 01-06-2015 13:23
A co z osobami, które są dawcami szpiku lub są wpisani na listę jako dawcy przed Fundacje DKMS? coś wiadomo w tym temacie?
| Zgłoś do usunięcia