sim
mycenter
Wiadomości Miasto Koło Kolejne spotkanie konwentu wójtów i burmistrzów

Kolejne spotkanie konwentu wójtów i burmistrzów

09-06-2015 13:00 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 8,929 | Komentarzy: 8
Jubiler Euro Koło
Kolejne spotkanie konwentu wójtów i burmistrzów
Foto:
Podjęta inicjatywa ze strony włodarza miasta Koła spotkała się z przychylnością wszystkich wójtów i burmistrzów Powiatu Kolskiego. Spotkanie co miesiąc wszystkich prowadzących samorządy gminne ma za zadanie umacniać współpracę oraz wspólne rozwiązywanie problemów.
Na dzisiejsze spotkanie zostaliśmy zaproszeni, aby uczestniczyć w rozmowie dotyczącej działań promocyjnych gmin. Burmistrz Stanisław Maciaszek do dyskusji zaprosił przedstawiciela firmy zajmującej się pozyskiwaniem dotacji unijnych, aby przedstawił projekt patronacki, w który mogłoby się włączyć gminy z Powiatu Kolskiego i wspólnie pozyskać fundusze na chociażby cyfryzację samorządów.

Jedną z kwestii, która spotkała się z entuzjazmem przedstawicieli gmin była kolska karta dużej rodziny oraz karta seniora. Burmistrz zaproponował, aby z takiego rozwiązania skorzystali również mieszkańcy ościennych miejscowości, którzy większą część zakupów realizuje w Kole. Szczególne zadowolenie włodarzy wywołał fakt, że owe karty pozwoliłyby na korzystanie z pływalni z dodatkowym rabatem.

Poruszono również temat problemu bezdomnych psów, jednak o nowym pomyśle rozwiązania kwestii czworonogów napiszemy wkrótce.

Kolejne spotkanie zaplanowano na miesiąc lipiec. Wtedy też zostaną podjęte kolejne decyzje co do partnerskich projektów unijnych.

W dniu dzisiejszym w gabinecie burmistrza Koła pojawili się: Bożena Dominiak - Wójt Gminy Grzegorzew, Włodzimierz Fraszczyk - Wójt Gminy Olszówka, Henryk Tomczak - Wójt Gminy Chodów, Tomasz Ludwicki - Burmistrz Miasta i Gminy Dąbie, Dariusz Ostrowski - Wójt Gminy Kościelec.

Foto: F&A MEDIA

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (8)
ddd 10-06-2015 08:55
Szanowny "gościu" Ci, którzy nie przybyli nie posiadają akurat partyjnej przynależności o której mówisz, wójt gminy Koło jest bezpartyjny, podobnie Babiaka. Na spotkaniu jest też wójt z PSL. Tak więc przynależność partyjna nie ma tu znaczenia. Po prostu połowa wójtów nie przyszła na to spotkanie bo nie widzą sensu i nie chcą marnować czasu. Najgorzej, że nie przybył wójt gminy Koło... bo jak bez niego miasto ma się rozwijać???? To wszystko to bicie piany i propaganda naszego wodza.
| Zgłoś do usunięcia
gość 10-06-2015 08:17
Wójtowie z PO i PSL nie zawsze chętnie muszą się spotykać z Burmistrzem z PiS i to chyba cała filozofia o ich nieobecności.Nikt nikogo na sznurku nie ciągnie ,im samym powinna zależeć na współpracy.
| Zgłoś do usunięcia
edukator 10-06-2015 06:18
i to jest piękna inicjatywa p. Burmistrza w działaniu na rzecz społeczności powiatowej , szczere Gratulacje p Burmistrzu z ta inicjatywę, taka rolę upatruje w Pana działaniu , inspirować inne samorządy do aktywnego działania w pozyskiwaniu środków zewnętrznych , korzyści na pewno przyjdą dla wszystkich , od pomysłu do realizacji jest już krótka ścieżka , od dawien dawna wiadomo że zadania związane z środkami unijnymi sa wtedy realne do pozyskania kiedy zadanie inwestycyjne dotyczą szerszego kręgu społeczności lokalnej - wyższa punktacja projektów , jeszcze raz GRATULACJE
| Zgłoś do usunięcia
Nadwarcianin 09-06-2015 18:47
Najbardziej chyba brakuje w tym składzie wójta gminy Koło - uważam, że skoro ucichła sprawa poszerzenia granic miasta to przynajmniej powinna nastąpić ścisła współpraca między burmistrzem a gminą. W Kole nie ma już miejsca pod duże inwestycje. Nie ma gdzie budować bloków. Brak wspólnej wizji i takiego planu, który połączy podmiejskie osiedla z tkanką miasta. W planach jest północna obwodnica Koła - jeśli fatycznie powstanie byłby to impuls do rozwoju terenów za torami. Tymczasem panuje tam wolna amerykanka. Mogłyby to być tereny pod przemysł, czy nową odnogę osiedla kwiatowego, które nie ma już gdzie się dalej rozwijać. W Kole potrzebna jest odważna wizja na przyszłość. Chodnik położyć, asfalt wymienić - to nie zatrzyma mlodych w Kole.
| Zgłoś do usunięcia
sss 09-06-2015 14:28
A może zamiast propagandy robionej na koszt podatników napisać taki tytuł: "Na spotkanie przybyła tylko polowa wójtów z powiatu kolskiego"
| Zgłoś do usunięcia
js 09-06-2015 14:23
CZY jesteś tak mądry jak mój but z lewej nogi to jest demokracja a do autora artykułu może lepiej było napisać że oliwa włodarzy olala naszego Cesarza i nie chcą nawet z nim gadać Sukces typowy dla Burmistrza
| Zgłoś do usunięcia
xyz 09-06-2015 13:25
Zlikwidować rady powiatów i rady sejmików :), niech starosta będzie wybierany przez wyborców, a radą powiatu niech będą Burmistrzowie i Wójtowie gmin, a starostowie niech zasiadają w sejmiku wojewódzkim zamiast tylu radnych :) było by to chyba super rozwiązanie, a ile oszczędności :)
| Zgłoś do usunięcia
ddddd 09-06-2015 13:13
A więc nie wszyscy wójtowie i burmistrzowie. Brak burmistrza Kłodawy, wójta Osieka, wójta gminy Koło, burmistrza Przedcza oraz wójta Babiaka, a więc na 10 gmin stawiło się 5 włodarzy a więc tylko połowa, a w tytule jest, że inicjatywa spotkała się z przychylnością wszystkich wójtów. Podstawa to sposób przedstawienia, a więc propaganda sukcesu nadal.
| Zgłoś do usunięcia