sim
mycenter
Wiadomości Miasto Koło Sukcesy Gimnazjum nr 1 w pierwszej pomocy

Sukcesy Gimnazjum nr 1 w pierwszej pomocy

10-06-2015 13:18 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 3,585 | Komentarzy: 0
Jubiler Euro Koło
Sukcesy Gimnazjum nr 1 w pierwszej pomocy
Foto:
Dnia 29 kwietnia w Gimnazjum nr 1 w Kole, odbyły się Powiatowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK. Organizatorami zawodów byli Gimnazjum nr 1 w Kole, Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kole oraz Zarząd Rejonowy PCK w Kole.
W zawodach wzięło udział 6 szkół. Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu oraz wykazanie się wiedzą i umiejętnościami na stacja urazowych. Zawody te odbyły się po raz czwarty. I-sze miejsce zajęło Gimnazjum nr 1 w Kole, II-gie miejsce Gimnazjum z Powiercie, a III miejsce dla Gimnazjum z Dąbia.

Dnia 30 maja 2015 roku w ZSCKU w Kościelcu odbyły się I-sze Wielkopolskie Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK. Organizatorami byli Gimnazjum nr 1 w Kole oraz Zarząd Rejonowy PCK w Kole. Patronat honorowy objęli Burmistrz Miasta Koła Stanisław Maciaszek oraz Wielkopolski Oddział Okręgowy PCK.

W zawodach wzięło udział 9 drużyn, które reprezentowały powiaty z województwa wielkopolskiego. Każda drużyna składała się z 3 osób.
Uczniowie musieli wykazać się wiedzą i umiejętnościami wykonując określone zadania na stacjach urazowych, rozwiązując test z wiedzy ogólnej z pierwszej pomocy.

Najlepsi okazali się chłopcy z Gimnazjum nr 1 w Kole, drugie miejsce zajęła drużyna z Gimnazjum nr 43 w Poznaniu, natomiast trzecie miejsce drużyna z Niepublicznego Gimnazjum im. Tadeusza Kościuszki w Jarocinie.

Gim 1
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!