sim
kol-net
Wiadomości Miasto Koło Geotermia i baseny solankowe w Kole?

Geotermia i baseny solankowe w Kole?

11-06-2015 11:51 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 26,415 | Komentarzy: 19
Jubiler Euro Koło
Geotermia i baseny solankowe w Kole?
Foto:
Prawdopodobnie uda się to, co o czym marzyło i mówiło wielu. Zazdrościliśmy pobliskiej miejscowości Uniejów, gdzie geotermia stała się motorem napędowym do rozwoju i promocji terenów. Czas, aby w Kole wykorzystać złoża gorącej wody, które płyną pod naszą ziemią.
Burmistrz Miasta Koła przekazał nam dzisiaj informacje odnośnie daleko idących rozmów o rozpoczęciu inwestycji geotermalnej w Kole. Firma prowadzona przez profesora geologii Uniwersytetu Jagielońskiego zabiega o możliwość rozpoczęcia odwiertów choćby zaraz.

Według informacji geologa pod naszym miastem płynie woda o temperaturze około 130 stopni Celsjusza. Firma ma zamiar wydobywać gorącą wodę oraz dostarczać ją do Miejskiego Zakładu Energetyki Cieplnej w Kole. Cała instalacja miałaby znajdować się na miejscu, gdzie kiedyś planowano podobną inwestycję, czyli obok MZECu.

To nie koniec! Ciepła woda ma również zostać doprowadzona do Kolskiej Pływali, aby ograniczyć koszty funkcjonowania basenu w kwestii podgrzewania wody.

Najciekawszą kwestią typowo rekreacyjną mają być baseny solankowe ulokowane na terenie pływalni, pod gołym niebem. Co urozmaici ofertę kolskiego basenu oraz pozwoli na przyciągnięcie jeszcze większej liczby turystów z okolic.

Wszystkie szczegóły przedstawi dla Państwa Burmistrz już dziś podczas wywiadu, który opublikowany zostanie dziś lub jutro.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (19)
cch 18-06-2015 13:11
najwazniejsze ze nasz burmistrz ciagle podaje do wiadomosci co ma zamiar zrobic to jest cel naszego wlodarza ale ze nic z tego nie wychodzi to juz calkiem co innego.najlepiej udaje sie zwalniac i zatrudniac swoje osoby,no i przypominac sie ze poprostu istnieje.jest to zenujace.
| Zgłoś do usunięcia
Kolanka od urodzenia 18-06-2015 10:53
Huraaaa po 15latach!Nareszcie ktoś się nie boi!!!!!!
| Zgłoś do usunięcia
??? 15-06-2015 11:35
I gdzie ten wywiad z burmistrzem?
| Zgłoś do usunięcia
kolanin 12-06-2015 21:47
Po co rozpamiętywać kto co mógł, a nie zrobił. Zamiast tracić czas i energię na poprzedników zacznijmy pilnować aktualnych na dany czas rządzących, żebyśmy za 12, 16, 20 lat znów nie pisali, że była możliwość na geotermię czy coś innego, a jej nie wykorzystaliśmy.
| Zgłoś do usunięcia
starszy gość 12-06-2015 13:05
Z tego co słyszałem P. Przybylski bał się kosztów. I że głęboko i że za drogo. I Rada Miasta to samo. Po drugie Pan Przybylski cóż. W Spółdzielni jakie bloki odbierali? Połowa bloków -usterki budowlane. Nie wiem kto był kierownikiem budowy ale budowali tak, że powinien ten kierownik być odsunięty od budowy natychmiast za takie bumelanctwo? W moim pokoju 15cm różnicy od jednego rogu do drugiego w pokoju..15cm!!! W drugim szczelina od góry do dołu! Można było rękę włożyć. I uścisnąc komuś z drugiego pokoju!!. W bokach na Wojciechowskiego...To takie budowanie? Prezes też powinien się zainteresować co się dzieje a nie winić wyłącznie pracowników. Wtedy wiadomo szybko i dużo..dzięki temu ludzie mieli mieszkania ale można było powiedzieć szybko i dobrze! My te czasy pamiętamy:) To prawda byłą komisja jakaś ważna wKole i co?Chcieli pomóc a kuje się żelazo puki gorące!!! I nic nie zrobiono tak napraewdę. Plany były i pozostały w planach. Pzreciez w gazetach się rozpisywano..."okręg kolski ma gorące źródła! "
| Zgłoś do usunięcia
zadowolona! 12-06-2015 12:54
Nareszcie!! Bo jak do tej pory bali się wszystkiego a to kosztów się bali a to, że nie da rady itd...pytałam kilku radnych dawnych...są i obecnymi i co? jakoś wczesniej sie bali...a teraz nagle..cud!Widocznie przestają się bać wszystkiego! Wcześniej mówili, że burmistrz każdy kolejny hamuje ..dziwne bo mogli przecież wystąpić przeciwko. Widać ten burmistrz jednak robi swoje a państwo radni moze przestali się bać. Albo już wiedzą, że ludzie jednak sie interesują i patrzą im na ręce! No i PO zaczyna się bać..wiadomo dlatego nie torpeduje tu u nas gospodarki... I nie można mówić, żę tamten burmistrz nic nie robił bo popatrzcie na miasto...wyładniało prawda? Mam na myśli przedmieście ale dziwne, że tam gdzie mieszkali radni tam ładnie co prawda nie wszędzie bo na kolejowej niestety nie. No ale tam rządzi spółdzielnia ..Aha są wybory w społdzielni zawsze można powiedzieć prezesowi i tej radzie co go wspiera : państwu już dziękujemy a pracownicy powinni iść na dookształcanie bo przepisów nie znają a i czasami zmiana pracowników też wskazana, nikt na bezrobocie nie chce nikogo wysłać no ale paniusia spod okna z pokoju2 niech się matematyki nauczy. Wskazane , bo ksiegowość swoje a tam swoje...Koniecznie idźcie na zebrania i powiedzcie co was boli. Spóldzielnia jest dla Nas a nie My dla niej!!! Ludzie na zebrania nie chodza i stąd potem nieporozumienia! Dlaczego płacimy cały rok za ogrzewanie w blokach gdzie płacą tylko zimą mają o wiele niższe koszta? Za co sie płaci cały rok? A spóldzielnia twierdziła, że wtedy zimą zapłacimy straszne pieniadze! A okazało się to nieprawda!!Rodzina moja ma takie miekszanie latem płacą 270 a zimą około 400 a ja cały rok płące 450...to jak to jest?? Liczniki we wszystkich blokach na ogrzewanie! Jak wchodziły w życie liczniki na wodę spóldzielnia też grzmiała, że zobaczymy jak zapłacimy straszne pieniądze..a co się okazało??? I tez nie chcieli się najpierw na liczniki na wodę zgodzić a teraz? Wszyscy mają. Teraz w czerwcus ą zebrania ,...dowiedzcie się keidy Wasze bloiki mają zebrania i nie dać się!!! Omamić. Spółdzielnaiz arabia takie pieniądze..apensje? Powinny być jawne..ile prezes zarabia? Ile inni??Są dla nas a nie my dla nich!! My ich opłacamy! Są naszymi pracownikami a rządza nami i straszą o byle co...Piwnice też się zamiata!
| Zgłoś do usunięcia
xXx 12-06-2015 08:38
Jak narazie to dużo się o Burmistrzu piszę, a efektów większych nie widzę :)
| Zgłoś do usunięcia
ROY 12-06-2015 06:30
... jeżeli uda się . p Burmistrzowi uruchomienie procesu przygotowawczego czyli wykonanie dwóch odwiertów ( podobno jeden jest ) bo musza być dwa -ssący i odbierający ponownie do złoża wodę , no to gratulacje , ale należy również uprzedzić że to dopiero początek dość kosztowny , cały proces po wydobyciu wód geotermalnych wymagający instalacji urządzeń np. odsalających , są to rzeczy dość kosztowne ,ale próbować trzeba , tam gdzieś wystąpił zapis że wody geotermalne w okolicy Koła maja 120 stopni Celcjusza to jest nieprawda , zbadana temperatura w obszarze Powiercie -Koło - Chojny to 65 -75 stopni
| Zgłoś do usunięcia
Gość 11-06-2015 23:26
Mi wystarczy to że Stachowi się chce dziś nie wyjdzie jutro wyjdzie za to Mietek co zrobił ? a no tak asfalt koło domu na koniec kadencji.
| Zgłoś do usunięcia
zz 11-06-2015 21:45
Przeciez istnieje juz odwiert probno-eksploatacyjny. Powstal za czasow "burmistrzowania" p.J.Przybylskiego. Oczywiscie odwiert mogl powstac po odpowiednich badaniach geologicznych i takie zostaly wykonane. Owczesne wladze zrobily duzo w tym kierunku (nie bylismy wowczas w UE). Pozniej byly wybory, wladze sie zmienily,nastepcy zwrocili niewykorzystane pieniadze i zaprzestali kontynuacji tego co zaczeli ich poprzednicy. Dlaczego? Nie bede powtarzal plotek.
| Zgłoś do usunięcia
ja 11-06-2015 18:34
W Uniejowie jest w Koninie będzie za chwilę to Koło niema szans ale to następny sukces Burmistrza. Stawili zrób a potem się tym chwwl tu najpierw się chwalcie a wychodzi jak wychodzi Tylko mamy nadzieję że to będzie lepsza firma niż ta od spalarni
| Zgłoś do usunięcia
Gość 11-06-2015 15:20
Na basen nie chodzicie a na termy będziecie. Ciekawe.
| Zgłoś do usunięcia
xyz 11-06-2015 15:17
fffff zgadzam się z Tobą. Zauważmy, że dużo osób wypowiada się w samych superlatywach, a nie tylko w tych komentarzach nikt nie potrafi mi odpowiedzieć co zrobił p. Burmistrz do tej pory. Większość mówi: dużo zrobił, ale nikt nie jest w stanie powiedzieć co tak właściwie zrobił? "dużo zrobił" nie jest argumentem. Właśnie mija pół roku od rządzenia. Ktoś mi w końcu wymieni te realne zasługi?
| Zgłoś do usunięcia
fffff 11-06-2015 15:02
I znowu propaganda. jeszcze nic nie zrobione a już jakby zrobione. Przede wszystkim prywatna firma całe dochody z geotermii będzie miała dla siebie, a nie dla miasta. czy firma wybuduje te baseny geotermalne??? Na pewno nie. Podłączy do MZEC i czysta kasa dla firmy, a dla miasta co?
| Zgłoś do usunięcia
xyz 11-06-2015 14:23
Do WYBORCA: Wymień co burmistrz zrobił do tej pory? hmy?
| Zgłoś do usunięcia
zaxd 11-06-2015 13:53
"Nie chwalmy dnia przed zachodem Słońca". Jak na razie to tylko gadanie, jak będzie widać efekty tego gadania to dopiero wtedy będzie można ocenić działania naszego Burmistrza, bo gadać to można dużo, a z robieniem i wykonaniem to już jest gorzej.
| Zgłoś do usunięcia
wyborca 11-06-2015 13:14
i co? i co? narzekajcie na burmistrza nadal obłudnicy! W 6 miesięcy zrobił dla Koła więcej niż poprzednicy w 20 lat! Z tego co pamiętam to już za czasów Burmistrza P. i S. miały być termy, ale z nich wtedy zrezygnowano a taka szansa to była dla naszego miasta. To my mielibyśmy dzisiaj Uniejów. Poprzedni burmistrz też obiecywał i co? w 8 lat zero ruchów w strone energii geotermalnej. Dzisiaj mamy włodarza menagera, który w pół roku sprowadził do Koła dwie duże inwestycje! ale tak tak.. narzekajcie dalej!
| Zgłoś do usunięcia
andzia 11-06-2015 12:41
Brawo !!! Nareszcie !!!
| Zgłoś do usunięcia
qwer 11-06-2015 12:25
oj Stachu...ty to jesteś....zastał Koło drewniane a zrobi murowane....ehhh Stachu..
| Zgłoś do usunięcia