sim
bricomarche
Wiadomości Urząd Miejski w Kole Pomoc żywnościowa dla najuboższych

Pomoc żywnościowa dla najuboższych

11-06-2015 12:26 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 1,734 | Komentarzy: 0
Jubiler Euro Koło
Pomoc żywnościowa dla najuboższych
Foto:
Od kilku lat MOPS współpracuje z „Teen Challenge” Chrześcijańską Misją Społeczną Oddział w Kole w zakresie pomocy żywnościowej dla najuboższych mieszkańców miasta Koła. Pozyskiwaniem produktów żywnościowych, ich transportem oraz dystrybucją  zajmuje się Misja, korzystając z magazynu udostępnionego przez kolski MOPS. Ośrodek udziela również informacji o osobach dotkniętych ubóstwem.

Dzięki tej dobrej współpracy kolejna partia żywności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 wydawana będzie w dniu 12 czerwca 2015 r. w godz. 8.00 - 15.00 w magazynie przy ul. Dąbskiej. Dla osób, które nie odbiorą paczki żywnościowej w w/w. terminie magazyn otwarty będzie w każdy czwartek w godz. 12.00 - 13.00.

Kto może skorzystać ć z tej formy pomocy?

Pomoc żywnościowa w postaci paczki żywnościowej może być udzielona osobie lub rodzinie znajdującej się w trudnej sytuacji życiowej, spełniającej kryteria określone w art. 7 ustawy o pomocy społecznej, i których dochód nie przekracza 150% kryterium dochodowego określonego w art. 8 ustawy o pomocy społecznej (813 zł dla osoby samotnie gospodarującej i 684 zł dla osoby w rodzinie ) na podstawie skierowania wystawionego przez MOPS lub w przypadku osoby bezdomnej – oświadczenia podpisanego w organizacji (czyli Misji).

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej „Teen Challenge” Chrześcijańskiej Misji Społecznej Oddział w Kole pod adresem http://kolo.teenchallenge.pl w zakładce "Wydawanie żywności".

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku Materiał sponsorowany. Redakcja nie jest jego autorem i nie ponosi odpowiedzialności za treść w nim zawartą
Urząd Miejski w Kole
Kontakt z autorem: um@kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!