(2)
× Nowość! Gdzie zjeść? - baza gastronomiczna powiatu
Lekkie, przelotne opady deszczu 12.5
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Mocne wejście w sezon triathlonowy przez kolankę!

Autor: 05 Lipiec 2016 przeczytasz w ok. 3 min.
Mocne wejście w sezon triathlonowy przez kolankę!
©
(2) | Czytano:
8,378 razy | przeczytasz w ok. 3 min.

Joanna Sołtysiak reprezentująca barwy klubu MLUKS Triathlon Koło rozpoczęła sezon triathlonowy startując w Triathlonie w Sierakowie 28 maja br. Triathlon w Sierakowie to jedne z najstarszych zawodów triathlonowych na mapie Polski, który cieszy się dużą popularnością. Zawodniczka startowała na dystansie ¼ Ironmana, czyli do pokonania miała 950m pływania, 45km roweru oraz 10,55km biegu. Zawodniczka ukończyła zawody na 2. miejscu w klasyfikacji generalnej kobiet pokonując ponad 1500 startujących kobiet i mężczyzn. Joanna Sołtysiak dała się wyprzedzić tylko aktualnej Mistrzyni Polski Małgorzacie Szczerbińskiej.

R E K L A M A
2
Czytano:
8,378 razy
Udostępnij
Tydzień po Triathlonie Sieraków, nasza kolanka startowała w triathlonie w Szwecji, w nadbałtyckiej miejscowości Trelleborg. Tym razem zawodniczka okazała się najlepsza wśród kobiet wygrywając całe zawody. Do pokonania tym razem był dystans sprinterski.


12 czerwca br. zawodniczka wystartowała w triathlonie w Warszawie na dystansie olimpijskim, gdzie zmierzyła sie z trasą o długości 1500m pływania, 40km na rowerze oraz 10km biegu. Triathlon Warszawa to aktualnie jeden z największych triathlonów w Polsce organizowanych przez World Triathlon Federation. Trasa zawodów wytyczona była po głównych arteriach miasta z metą zlokalizowaną w samym sercu Warszawy na Placu Teatralnym. Zgodnie z regulaminem zawodnicy startują odpowiednio w kategoriach wiekowych albo w kategorii PRO. Aby zakwalifikować się do kategorii PRO należało legitymować się bardzo dobrymi wynikami osiągniętymi w roku poprzednim. Kolance udało się dostać do tej kategorii, gdzie zajęła bardzo wysokie 2. miejsce, pokonując zawodniczki z kadry Polski.


Największy sukces przyszedł jednak po Triathlonie w Warszawie. 17 czerwca Joanna Sołtysiak wystartowała w Narodowych Mistrzostwach Szwecji, które odbyły sie w historycznej i akademickiej miejscowości Uppsala. Kolanka zajęła bardzo wysokie 3. miejsce, pokonując wiele zawodniczek zajmujących się triathlonem profesjonalnie. Zawody odbywały się na dystansie sprinterskim, który stanowi połowę dystansu olimpijskiego i wynosi 750m pływania, 20km na rowerze oraz 5km biegu. Trasa zawodów poprowadzona była w samym centrum miasta, z częścią pływacka odbywającą się w kanale miejskim oraz częścią rowerową i biegową przebiegającą po wąskich uliczkach malowniczej Uppsali. Szczególnie na uwagę zasługuje trasa rowerowa, która była bardzo wymagająca i trudna technicznie. Zawodnicy mieli do pokonania 8 kółek, - na każdym kółku czekał na nich stromy 1km podjazd. Trasa ta była idealna dla naszej kolanki, która czuje się mocna na rowerze, w wyniku czego wyprzedziła kilka kobiet i wyszła na 3. pozycję. Po części rowerowej Joanna Sołtysiak kontrolowała zawody i dzięki wysokiej dyspozycji biegowej ukończyła całe zawody na 3. miejscu (czas biegu na 5 km – 19:07).

Asia bardzo się cieszy z osiągniętych wyników, ponieważ traktuje triathlon jako hobby, pracując zawodowo jako inżynier budownictwa na pełnym etacie. Trenuje triathlon od 2014 roku, większość treningów wykonuje sama, wiec osiągane rezultaty dają jeszcze większą satysfakcję oraz motywację do kontynuowania ciężkiej pracy. Głównym celem w tym roku są zawody ½ Ironmana w Gdyni, które odbędą się 7 sierpnia, ale przed tymi zawodami czeka mnie jeszcze Triathlon Bydgoszcz oraz Triathlon Challenge w Poznaniu, jako zawody kontrolne.

Foto: sportografia.pl
Info: starostwo kolskie
Oceń artykuł
średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (2)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani.
Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji!
kolanka · 06 Lipiec 2016
Wielkie gratulacje, jesteśmy dumni jako kolanie że taka wspaniała dziewczyna ,super sportsmenka mieszka w Kole,tutaj stawiała pierwsze kroki w sporcie.Asiu życzymy dalszych sukcesów sportowych a także wszystkiego najlepszego w życiu zawodowym i prywatnym.Jesteś wielka!Gratulacje dla rodziców.
kkk · 06 Lipiec 2016
Gratulacje! Szacun! :)
Powiat Kolski
IMGW wydał ostrzeżenie meteorologiczne dla naszego powiatu!
4 godziny temu 6,441 1

IMGW wydał ostrzeżenie meteorologiczne dla naszego powiatu!

Powiat Kolski
Komplety strojów sportowych dla ZS-P w Kościelcu od Fundacji Wood-Mizer
1 dzień temu 1,828

Komplety strojów sportowych dla ZS-P w Kościelcu od Fundacji Wood-Mizer

Inne
Młodzież miała okazję zobaczyć od środka pracę policjantów
1 dzień temu 7,233

Młodzież miała okazję zobaczyć od środka pracę policjantów

Gmina Dąbie
Gmina Dąbie: Szkoła w Chełmnie przejdzie termomodernizację
1 dzień temu 2,316

Gmina Dąbie: Szkoła w Chełmnie przejdzie termomodernizację

MS
Miasto Koło
Kwota na zrzutce dla Jacka Dziedziczaka osiągnięta przed zakończeniem zbiórki
1 dzień temu 16,920

Kwota na zrzutce dla Jacka Dziedziczaka osiągnięta przed zakończeniem zbiórki

Zatrzymania
Policjant po służbie zwrócił uwagę awanturnikom - został uderzony
2 dni temu 42,653 51

Policjant po służbie zwrócił uwagę awanturnikom - został uderzony

R E K L A M A
R E K L A M A
Przasnysz