(2)
× Nowość! Gdzie zjeść? - baza gastronomiczna powiatu
Pochmurno 9.3
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?
REKLAMA

Do MZUKu dotarła nowa śmieciarka

Autor: 30 Lipiec 2016 przeczytasz w ok. 3 min.
Do MZUKu dotarła nowa śmieciarka
©
(2) | Czytano:
7,331 razy | przeczytasz w ok. 3 min.

MZUK Sp. z o. o. w Kole od sierpnia, czyli za kilka dni, będzie samodzielnie wykonywał usługę odbioru odpadów komunalnych ze wszystkich nieruchomości na terenie miasta Koła zamieszkałych przez naszych mieszkańców, dlatego dzięki wsparciu burmistrza Stanisława Maciaszka i kolskich radnych pojawiła się w spółce nowa śmieciarka, która zapewni prawidłowy odbiór odpadów od mieszkańców naszego miasta. Na zakup nowego specjalistycznego pojazdu, który robi naprawdę duże wrażenie i jest niezwykle skuteczny w pracy, wyrazili zgodę radni podczas niedawnej sesji RM, dofinansowując zakup śmieciarki kwotą 150.000 zł.

R E K L A M A
2
Czytano:
7,331 razy
Udostępnij
Miejski Zakład Usług Komunalnych sp. z o.o. w Kole wzbogacił się o nową śmieciarkę. Zakup jednego z najnowocześniejszych pojazdów tego typu dostępnych na rynku został zrealizowany w ramach leasingu, a jej wartość to ok. 500.000,00 zł netto. Nowy sprzęt pozwoli na poprawę jakości świadczonych usług, łatwiejszą obsługę jak i zwiększenie spectrum dotychczasowych działań MZUK oraz ułatwi wdrożenie nowej strategii racjonalnego gospodarowania odpadami.

Nowoczesna zabudowa śmieciarki holenderskiej firmy Geesink jest wykonana na trzyosiowym podwoziu Renault. Mimo dużych rozmiarów, jest wyjątkowo zwrotna.

Zabudowa Geesink model GPMIII może obsługiwać wszystkie rodzaje odpadów - od mokrych odpadów bio po duże odpady wielkogabarytowe i przemysłowe. Jej uniwersalność z pewnością znacznie ułatwi pracę operatorów, którzy codziennie dbają o czystość Koła.

Samochód do odbioru odpadów stałych Geesink GPMIII zalicza się do produktów klasy Premium charakteryzujących się najwyższymi parametrami technicznymi. System prasujący śmieci o najwyższym stopniu zgniotu dostępnym na rynku, najwyższa jakość materiałów, największa pojemność odwłoka, wrzutnik i konstrukcja mechanizmu prasy pozwala zagarnąć za jednym cyklem pracy aż 2,3 m3 odpadów (u innych producentów śmieciarek jest to najczęściej 1,1-1,5m3 śmieci), najnowocześniejszy proces kompresji śmieci w najszybszym czasie, przekładający się na krótszy czas pracy oraz znaczną oszczędność zużycia paliwa.

Ten nowoczesny pojazd do zbierania odpadów stałych holenderskiego producenta z ponad 140.letnią tradycją ma przyczynić się do sukcesywnego rozwoju spółki MZUK w Kole, unowocześnić i poprawić jakość wykonywanych przez nią usług, zwiększyć obszar działania oraz wpłynąć na satysfakcję i zadowolenie mieszkańców oraz pracowników MZUK w Kole.

Jednocześnie wprowadzono system „czerwonej kartki”, którego zadaniem jest prawidłowe sortowanie odpadów zgodnie ze złożoną deklaracją. Jeśli, mimo deklaracji, na sortowanie odpadów mieszkaniec odda odpady zmieszane, czyli nieprawidłowo przygotowane, na pojemniku pojawi się czerwona ostrzegawcza naklejka wraz z informacją o prawidłowym sortowaniu odpadów. Jeżeli mimo tego mieszkaniec nie zastosuje się do zaleceń, zostanie zmieniona deklaracja odbioru odpadów z sortowanych na zmieszane, co wiąże się ze zmianą opłat z 11 na 18 złotych miesięcznie za każdego członka gospodarstwa domowego.

Każdy pojazd spółki miejskiej MZUK został już wyposażony w aparat fotograficzny oraz niezbędne narzędzia do kontroli rzetelności i prawidłowego sortowania odpadów.

W obecnej chwili trwają prace projektowe nad przeniesieniem całego zakładu z ulicy Dąbskiej na ulicę Zakładową, w miejsce mniej uciążliwe dla mieszkańców. Do końca miesiąca sierpnia musi być złożony cały projekt nowej lokalizacji, aby uzyskać dofinansowanie w wysokości 25% poniesionych nakładów na inwestycję.

UMKOLO

Oceń artykuł
średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (2)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani.
Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji!
abcd · 31 Lipiec 2016
Jaka duza i biala a jaka ladna.
lok · 31 Lipiec 2016
z kupna smieciarki robicie wielkie wydarzenie i znow pan burmistrz na pierwszym miejscu obowiazkiem miasta jest wywoz smieci i nie piszcie glupot
Inne
Statystyka wyjazdów strażaków [24.03.2023 - 31.03.2023]
3 godziny temu 1,170

Statystyka wyjazdów strażaków [24.03.2023 - 31.03.2023]

Miasto Koło
Kolorowy pochód ulicami miasta i finał pod Starostwem Kolskim [ZDJĘCIA]
82
4 godziny temu 1,800

Kolorowy pochód ulicami miasta i finał pod Starostwem Kolskim [ZDJĘCIA]

Wypadki
Nietrzeźwy kierowca sprawcą kolizji na autostradzie A2
1 dzień temu 11,828 3

Nietrzeźwy kierowca sprawcą kolizji na autostradzie A2

Polityka
19:00 - wywiad na żywo z Przewodniczącym Rady Miejskiej Koła
1 dzień temu 12,483 42

19:00 - wywiad na żywo z Przewodniczącym Rady Miejskiej Koła

Polityka
Będzie powtórka z głosowania nad kredytem dla MZEC! Zwołano sesję nadzwyczajną
2 dni temu 22,703 75

Będzie powtórka z głosowania nad kredytem dla MZEC! Zwołano sesję nadzwyczajną

Gmina Grzegorzew
Grzegorzew: eliminacje gminne Turnieju Wiedzy Pożarniczej
2 dni temu 3,990

Grzegorzew: eliminacje gminne Turnieju Wiedzy Pożarniczej

R E K L A M A
R E K L A M A
Przasnysz