sim
Artbud
Wiadomości Miasto Koło Od dziś nowe parkomaty w Kole

Od dziś nowe parkomaty w Kole

20-07-2010 12:12 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 4,081 | Komentarzy: 0
Od dziś nowe parkomaty w Kole
Foto:
zacisze
Od dzisiaj w mieście Kole za postój w niektórych miejscach trzeba będzie zapłacić. Wprowadzone zostaną opłaty za parkowanie na ulicy Toruńskiej, Zielonej, Wojciechowskiego i Niezłomnych w Kole.
Na tych ulicach zamontowanych zostało 10 szt. parkomatów - na ul. Toruńskiej 5 szt. (od skrzyżowania z ul. Broniewskiego/Sportowa do skrzyżowania z ul. Sienkiewicza), na ul. Niezłomnych 3 szt., na ul. Wojciechowskiego 1 szt. (na odcinku od ul. Sienkiewicza do Ronda P. Wojciechowskiego) i na ul. Zielonej 1 szt. (na odcinku od ul. Toruńskiej do skrzyżowania z ul. Garncarską). Ich lokalizacja została ustalona z Powiatowym Zarządem Dróg w Kole przy uwzględnieniu obszarów o znacznym deficycie miejsc parkingowych i konieczności zwiększenia rotacji parkujących tam pojazdów samochodowych.

Dotychczasowa strefa płatnego parkowania w Kole nie ulega zmianie. Zmiany dotyczą przede wszystkim wysokości opłat i miejsc ich poboru. Obecnie w strefie tej opłaty za parkowanie pobierane są w trzech miejscach tj. na parkingu przy ul. Zegarowej, na parkingu przed Urzędem Skarbowym oraz na ul. J. Bąkowskiego.

Z uwagi na zmianę przepisów Ustawy o drogach publicznych wprowadzono progresywne narastanie opłaty za pierwsze trzy godziny parkowania. Pozostałe wysokości stawek opłat pozostają bez zmian:

1) za czas postoju do pół godziny - 0,50 zł

2) za pierwszą godzinę postoju - 1,00 zł

3) za drugą godzinę postoju - 1,20 zł

4) za trzecią godzinę postoju - 1,40 zł

5) za czwartą i każdą następną godzinę postoju - 1,00 zł

6) za abonament miesięczny ogólnodostępny - 50,00 zł

7) za abonament miesięczny dla mieszkańców ulicy objętej strefą płatnego parkowania - 25,00 zł

8) za stałe zastrzeżone miejsce do parkowania ("koperta") za okres miesięczny - 500,00 zł


Wprowadza się także opłaty dodatkowe za nie uiszczenie opłaty za parkowanie w strefie PP:

1) w przypadku przekroczenia opłaconego czasu parkowania i przybycia do Biura Strefy Płatnego Parkowania w siedzibie Straży Miejskiej przy ul. Dąbskiej 40 w dniu wystawienia lub w ciągu 6 kolejnych dni po dniu wystawienia wezwania – raportu, lub wniesienia opłaty przelewem .................10 zł.

2) w przypadku nie dokonania opłaty za parkowanie i uiszczenia opłaty dodatkowej w kasie Biura Strefy Płatnego Postoju w dniu wystawienia wezwania - raportu ....................20 zł.

3) w przypadku parkowania z abonamentem miesięcznym dla mieszkańca strefy poza wyznaczoną ulicą na której obowiązuje ............20 zł.

4) w przypadku wnoszenia przelewem opłaty, w ciągu 7 kolejnych dni (licząc z dniem postoju).o której mowa w ust. 2 i 3 ......20 zł.

5) w przypadku nie dokonania opłaty określonej w ust. 1- 4 .........50 zł.Zasady organizacji parkowania i uiszczania opłat za parkowanie pojazdów samochodowych na drogach publicznych Miasta Koła, znajdujących się w granicach Strefy Płatnego Parkowania (SPP) określa
Regulamin Strefy Płatnego Parkowania w Kole.

Wszelkie sprawy i informacje związane z funkcjonowaniem SPP, w tym dotyczące wykupu abonamentów czy naliczania opłat dodatkowych, przyjmowane i udzielane będą w biurze SPP - siedzibie Straży Miejskiej, ul. Dąbska 40 TEL. 272-03-79 w godzinach funkcjonowania strefy.

Źródło: Urząd Miasta w Kole
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!