Autor: 24 Styczeń 2010 przeczytasz w ok. 2 min.
©
2,443 razy | przeczytasz w ok. 2 min.

SMS MOS i R Koło – AZS AWF Poznań 12:11 i 14:12

W kolejnych meczach pierwszoligowych w korfballu juniorzy z kolskiej Szkółki Mistrzostwa Sportowego pokonali dwukrotnie swoich kolegów z AZS AWF Poznań w sobotę 23 stycznia 12:11 i w niedzielę 14:12.

0
2,443 razy
Oba mecze były bardzo zacięte i wyrównane. Sobotnie spotkanie to typowy mecz walki, praktycznie od początku do końca meczu walka toczyła się punkt za punkt. O dziwo to znacznie młodszy zespół z Koła lepiej wytrzymał nerwowo i po dramatycznej końcówce wygrał jednym koszem 12 do 11.

W drugim spotkaniu również walka była bardzo zacieta. Przewagę 3 oczek zanotowano na początku meczu, kiedy było 3:0 oraz tuż przed końcem pojedynku, kiedy to kolanie prowadzili 13:10, ale prowadzenie to szybko zniwelowali goście doprowadzając do stanu 13:12, lecz w tej samej minucie punkt zdobyli gospodarze i zakończyli mecz zwycięsko 14:12.

Początkowo obie drużyny wyprowadzały nieskuteczne ataki, spowodowane prawdopodobnie badaniem sił przeciwnika. Po 13 minutach gry wynik na tablicy wskazywał na prowadzenie kolan 2:0. Minutę później z karnego kolanie podwyższyli na 3:0. Poznaniacy w 5 następnych minutach zdobyli 4 kosze pod rząd i wyszli na prowadzenie 4:3. I teraz prawie przez 40 minut trwała walka kosz za kosz. Gdy kolanie wychodzili na prowadzenie, to riposta gości była natychmiastowa i na tablicy pokazywał się wynik remisowy. Poza prowadzeniem w 18 minucie poznaniacy już ani razu nie wyszli na prowadzenie.

Po meczu trener Waldemar Pietrzak był bardzo zadowolony mówiąc: – Każdego trenera zwycięstwo bardzo cieszy, mnie tym bardziej, bo poznaniacy to dobra drużyna, która ma w swoich szeregach kilka indywidualności, poza tym zawodnicy AZS to w większości moi wychowankowie, którzy swoją przygodę z korfballem rozpoczynali w miejscowym „Maratończyku”.

Obu spotkaniom bacznie przyglądał się belgijski trener Rudy Ramaekers, który od soboty gości w Kole. Już w poniedziałek rozpoczyna się na kolskiej hali MOSiRu zgrupowanie Kadry Polski Juniorów, gdzie zajęcia poprowadzą Waldemar Pietrzak i nasz belgijski gość.

Kolanie wystąpili w składzie: Agnieszka Pietrzak, Magdalena Kaczmarek, Emilia Pękajło, Edyta Pawlak, Dorota Szkalska, Angelika Zielonka, Ilona Goryszewska, Norbert Nowak, Szymon Burdziński, Łukasz Karpiuk, Adam Doroszuk, Grzegorz Hładun, Maciej Kołodziejski, Kacper Nowak.