sobotę 8 październikana Stadionie Miejskim w Kole drużyna seniorów MKS Olimpii Koło (trener Piotr Krzyżanowski) w ramach 9 ko"> sobotę 8 październikana Stadionie Miejskim w Kole drużyna seniorów MKS Olimpii Koło (trener Piotr Krzyżanowski) w ramach 9 ko"> Olimpia Koło wygrywa i umacnia się na pozycji wicelidera - Kolski Portal Internetowy e-kolo.pl
(1)
Bezchmurnie 1

Olimpia Koło wygrywa i umacnia się na pozycji wicelidera

Autor: 09 Październik 2016 przeczytasz w ok. 2 min.
©
(1) | Czytano:
3,656 razy | przeczytasz w ok. 2 min.

sobotę 8 październikana Stadionie Miejskim w Kole drużyna seniorów MKS Olimpii Koło (trener Piotr Krzyżanowski) w ramach 9 kolejki Konińskiej Klasy Okręgowej rozegrała spotkanie ligowe z drużyną Polonii Golina.

Kolanie wygrali 2:0, a zwycięstwo zapewnił rezerwowy tego dnia Paweł Powietrzyński (na zdjęciu), strzelając bramki w 70 i 84 minucie spotkania.

Wygrana pozwoliła podopiecznym trenera Piotra Krzyżanowskiego umocnić się na pozycji wicelidera.

MKS OLIMPIA Koło - POLONIA Golina 2:0 (0:0)

1
3,656 razy
Z O B A C ZK O N I E C Z N I E
Nocna akcja gaśnicza w centrum Koła

1:0 - Paweł Powietrzyński (70')
2:0 - Paweł Powietrzyński (84')

I połowa spotkania to zdecydowania przewaga kolskiej Olimpii, która jednak nie potrafiła sforsować dobrze prosperującej defensywie gości. Bezbramkowy remis po 45 minutach, bardziej cieszył zawodników Polonii, którzy po 8 kolejkach zamykają ligową tabele. Skuteczna obrona gości przerwana została dopiero w 70 minucie. Po indywidualnej akcji prawą stroną boiska Pawła Powietrzyńskiego, który wszedł na boisko 5 minut wcześniej, i atomowym strzale pod poprzeczkę kolanie objęli prowadzenie.To jednak nie koniec, ponieważ w 84 minucie rezerwowy Powietrzyński zdobywa drugą bramkę, po dograniu z lewej strony przez Michała Kozajdę. Wynik nie uległ zmianie i podopieczni trenera Krzyżanowskiego mogli dopisać kolejne trzy punkty do swojego konta.

Wygrana z Polonią była szósty wygranym spotkaniem w tym sezonie. Kolanie zajmują drugą pozycję z 19 punktami, tracąc do lidera Turu 1921 Turek 6 punktów. Na trzecie miejsce awansował GKS Sompolno, który na koncie ma 18 punktów