(5)
× Nowość! Gdzie zjeść? - baza gastronomiczna powiatu
Pochmurno 8
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Koniec przebudowy ul. Opałki. Ruch dwustronny powrócił [VIDEO]

Autor: 21 Październik 2016 przeczytasz w minutę
Koniec przebudowy ul. Opałki. Ruch dwustronny powrócił [VIDEO]
©
(5) | Czytano:
8,505 razy | przeczytasz w minutę

W dniu dzisiejszym o godzinie 12:30 odbył się odbiór techniczny zakończonej inwestycji, jaką była podjęta wspólnie przez Urząd Miejski w Kole oraz Starostwo Kolskie, przebudowa ulicy Ks. Opałki oraz Składowej.

R E K L A M A
5
Czytano:
8,505 razy
Udostępnij
Wspólny projekt Starostwa Powiatowego w Kole i miasta Koła o nazwie „Przebudowa drogi powiatowej nr 3465P – ul. Opałki i nr 3477P – ul. Składowa w Kole” znalazł się na liście dofinansowania w ramach programu wieloletniego pn.: „Program rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019” - Edycja 2015/2016. Dziś możemy już cieszyć się zakończonymi pracami i otwarciem ruchu dwustronnego na modernizowanym odcinku.

7 kwietnia br. Powiatowy Zarząd Dróg w Kole, który od samego początku odpowiada za przygotowanie projektu rozstrzygnął przetarg na przebudowę tych dróg, który wygrała firma SKANSKA S.A. za cenę 3.811.475,49 zł.

Przypomnijmy, że dofinansowanie wyniesie 50 % kwoty całej inwestycji. Projekt przebudowy odcinka ul. Opałki obejmował ponad 677 m drogi. Zakres robót przewidzianych do wykonania w ramach powyższej inwestycji objął by m.in.: wykonanie nowych chodników oraz ciągów pieszo – rowerowych zjazdów, nawierzchni jezdni, urządzeń bezpieczeństwa ruchu, trawników oraz innych elementów infrastruktury drogowej.

Bardzo istotnym elementem przebudowy ul. Opałki było zaprojektowanie i budowa pasa postojowego dla samochodów ciężarowych o łącznej długość ok. 440 m. Bez wątpienia pozwoli to na eliminację sytuacji, kiedy to samochody ciężarowe i ciągniki ustawione w kolejce do firmy WIPASZ niemal blokowały ulicę.

O całej inwestycji opowiedział nam przed kamerą dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg - Grzegorz Kujawa.
Oceń artykuł
średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (5)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani.
Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji!
Boss · 24 Październik 2016
Do @ Adriana były radny . Nie zakrzyczysz rzeczywistości . Czemu nie było cię słychać za tamtego Burmistrza? My mieszkańcy widzimy zmiany na lepsze. Przynajmniej remontowane są chodniki i ulice. Miasto jest czyste sprzątane na bieżąco, a nie jak dawniej tylko na dni Koła. Co przez tamte lata zrobiono? Pobudowano basen, który z góry był określony na przynoszenie strat. No jeszcze Starosta wyremontował swój Urząd. Mieszkańcy widzą poprawę mimo zadłużeń przez poprzednią ekipę. Taka dla nas jest prawda Panie były radny.
Do Adrian Król · 23 Październik 2016
Właśnie były i niech tak pozostanie !
Adrian Król · 22 Październik 2016
@filutek możesz napisać o jakie naciski chodzi bo nie bardzo rozumiem? Jako b. radny pamiętam, że inwestycja była planowana w 2014 roku o czym wspomina pan Dyrektor. Złożone dwa wnioski (ul. Opałki i ul. Składowa) o modernizacje nie zakwalifikowały aby móc uzyskać dofinansowanie. Podziękowania należą się dla p. Starosty i Dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg za konsekwencje w realizacji tego przedsięwzięcia. W art. brakuje mi informacji jak jaki wkład w inwestycję ma miasto z pozostałych 50% wkładu własnego. Czy jest to 40%?
Kol. · 22 Październik 2016
I już się zaczęło!
filutek · 22 Październik 2016
To dzięki naciskom Burmistrza i zgodzie Starosty doszło do porozumienia i wspólnie wykonano dobrą robotę. Mieszkańcy powinni zrozumieć że zgoda buduje !! Wreszcie coś w tym mieście się dzieje. Nie można ciągle ubliżać Burmistrzowi który robi wiele dla naszego miasta-w miarę możliwości budżetowych.
Wypadki
Nietrzeźwy kierowca sprawcą kolizji na autostradzie A2
23 godziny temu 11,429 3

Nietrzeźwy kierowca sprawcą kolizji na autostradzie A2

Polityka
19:00 - wywiad na żywo z Przewodniczącym Rady Miejskiej Koła
1 dzień temu 10,433 31

19:00 - wywiad na żywo z Przewodniczącym Rady Miejskiej Koła

Polityka
Będzie powtórka z głosowania nad kredytem dla MZEC! Zwołano sesję nadzwyczajną
1 dzień temu 21,649 72

Będzie powtórka z głosowania nad kredytem dla MZEC! Zwołano sesję nadzwyczajną

Gmina Grzegorzew
Grzegorzew: eliminacje gminne Turnieju Wiedzy Pożarniczej
1 dzień temu 3,857

Grzegorzew: eliminacje gminne Turnieju Wiedzy Pożarniczej

Biblioteka
Laureaci konkursu plastycznego
1 dzień temu 1,061

Laureaci konkursu plastycznego "Motanka"

Miasto Koło
Niedziela Palmowa - początek Wielkiego Tygodnia
1 dzień temu 848

Niedziela Palmowa - początek Wielkiego Tygodnia

23 godziny temu 303
R E K L A M A
R E K L A M A
Przasnysz