Trwający od 10 do 30 października festiwal fotografii to ok. 80 wystaw, spotkań i warsztatów fotograficznych podczas których swoją twórczość zaprezentuje indywidualnie 32 ar"/> Trwający od 10 do 30 października festiwal fotografii to ok. 80 wystaw, spotkań i warsztatów fotograficznych podczas których swoją twórczość zaprezentuje indywidualnie 32 ar"/> III Wielkopolski Festiwal Fotografii i wystawy, które trzeba zobaczyć! - Kolski Portal Internetowy e-kolo.pl
× Nowość! Gdzie zjeść? - baza gastronomiczna powiatu
Częściowe zachmurzenie 9
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

III Wielkopolski Festiwal Fotografii i wystawy, które trzeba zobaczyć!

Autor: 26 Październik 2016 przeczytasz w ok. 2 min.
III Wielkopolski Festiwal Fotografii i wystawy, które trzeba zobaczyć!
©
(0) | Czytano:
1,089 razy | przeczytasz w ok. 2 min.

Trwający od 10 do 30 października festiwal fotografii to ok. 80 wystaw, spotkań i warsztatów fotograficznych podczas których swoją twórczość zaprezentuje indywidualnie 32 artystów, a w pokazach zbiorowych uczestniczyć będzie ponad 350 twórców. Wydarzenia festiwalowe odbywają się w 37 miejscowościach naszego województwa, a do współorganizacji zostały zaproszone wielkopolskie instytucje kultury, organizacje pozarządowe, twórcy indywidualni i grupy twórcze. W naszym mieście w ramach festiwalu prezentowane są 3 autorskie wystaway fotograficzne.

R E K L A M A
0
Czytano:
1,089 razy
Udostępnij

Pierwszą z nich prezentowaną w Muzeum Technik Ceramicznych w Kole (od 19 października do 20 listopada) jest wystawa pt. „Jesienne inspiracje” Ryszarda Lenartowicza.

Ryszard Lenartowicz to dojrzały twórca, który w świadomy sposób interpretuje otaczający go świat. Fotografuje od lat dziecinnych. Zainteresowanie to z czasem stało się Jego autentyczną pasją życiową. Jest aktywnym, wieloletnim członkiem Kolskiego Klubu Fotograficznego „FAKT“ im. Prof. dr Tadeusza Cypriana. Prezentowane na wystawie jesienne pejzaże przenoszą nas na chwilę w najbliszą okolicę podczas przepięknej złotej jesieni, ale nie tylko te momenty zostały uwiecznione na zdjęciach, bo ta pora roku to także mgliste poranki, sprawiające, że najbliższe otoczenie zmienia nie tylko swój wygląd, ale tez aurę.

Image title

Image titleKolejne dwie wystawy prezentowane są w Miejskim Domu Kultury w Kole, w galerii Foyer wystawa autorstwa Tomasza Starzyńskiego pt. „Fotografie”, a w galerii J. Buszy wystawa „Comig out” Olgi Głowackiej.

Tomasz Starzyński, który urodził się w 1947, fotografią interesuje się od połowy lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Od 1980 roku jest członkiem kolskiego klubu fotograficznego „FAKT”, gdzie wystawiał swoje prace autorskie oraz zbiorowe wraz z członkami tegoż klubu. Od lat fotografuje pozostająć przy klasycznej technologii czarno - białej i aparatch analogowych. Wystawa „Fotografie” to prace pochodzące z trzydziestoletniego dorobku autora. Cechuje je pełna dojrzałość warsztatowa i sposób interpretacji poszczególnych tematów. Autor nie ma ulubionej temetyki, stąd na zdjęciach zobaczymy zarówno naszą najblizszą okolicę, jak również dalsze miejsca, zastanawiające zbliżenia, czy świat przypominający geometryczne formy.

Image title

Image titleTrzecią wystawą prezentowaną w naszym mieście jest „Coming out” autorstwa Olgi Głowackiej.

Olga Głowacka (1984) jest osobą od dziecka stykającą sie z fotografią, gdyż pochodzi z rodziny zajmujące się tą dzieidziną od kilku pokoleń. Od roku 2014 pełni funkcję Prezesa Kolskiego Klubu Fotograficznego "FAKT". Wystawa prezentowana w Galerii im. Jerzego Buszy została określona przez media poznańskie jako wystawą, którą trzeba zobaczyć wśród przeztowanych podczas festiwalu. Tytuł wystawy "Coming out" określa wyjście autorki z szafy i zaprezentowanie się jako indywidualny artysta niebojący się wymagającego tematu jakim jest akt. Nagie modelki na jej zdjęciach to zwyczajne i naturalne kobiety, które akceptują swoje piękne "nieidealne" ciało.

Image title

Image title


Oceń artykuł
średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (0)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani.
Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji!
Wypadki
Nietrzeźwy kierowca sprawcą kolizji na autostradzie A2
1 dzień temu 11,606 3

Nietrzeźwy kierowca sprawcą kolizji na autostradzie A2

Polityka
19:00 - wywiad na żywo z Przewodniczącym Rady Miejskiej Koła
1 dzień temu 11,037 33

19:00 - wywiad na żywo z Przewodniczącym Rady Miejskiej Koła

Polityka
Będzie powtórka z głosowania nad kredytem dla MZEC! Zwołano sesję nadzwyczajną
1 dzień temu 21,969 73

Będzie powtórka z głosowania nad kredytem dla MZEC! Zwołano sesję nadzwyczajną

Gmina Grzegorzew
Grzegorzew: eliminacje gminne Turnieju Wiedzy Pożarniczej
1 dzień temu 3,895

Grzegorzew: eliminacje gminne Turnieju Wiedzy Pożarniczej

Biblioteka
Laureaci konkursu plastycznego
2 dni temu 1,067

Laureaci konkursu plastycznego "Motanka"

Miasto Koło
Niedziela Palmowa - początek Wielkiego Tygodnia
2 dni temu 864

Niedziela Palmowa - początek Wielkiego Tygodnia

1 dzień temu 318
R E K L A M A
R E K L A M A
Przasnysz