R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Sport

Drugi bieg "Policz się z cukrzycą" w Kole już jutro!

14-01-2017 10:42 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 7,119 | Komentarzy: 0

W ramach 25 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – 15 stycznia 2017 r. o godz. 11:00 po raz drugi odbędzie się w Kole Happening biegowy i Nordic Walking „Policz się z cukrzycą”. Organizatorzy chcą w ten sposób nagłośnić problem cukrzycy, jak również zachęcać do aktywnego wypoczynku poprzez bieganie, spacerowanie, bez względu na pogodę. Kolscy biegacze, jak również osoby uprawiające Nordic Walking spotkają się tego dnia, aby wspólnie pobiegać, pospacerować z kijkami po kolskim Stadionie, a przy okazji wesprzeć zbiórkę WOŚP.

Foto:archiwum e-kolo
R E K L A M A

Pełne hasło tegorocznej akcji to „Policz się z Cukrzycą i Ucz się Pierwszej Pomocy”, dlatego też uczestnicy tego happeningu spotkają się o godz. 11:00 na początku Alei Freudenricha w Parku 600-lecia, gdzie na podwyższeniu na przeciwko byłej biblioteki Instruktorzy z Rejonowego Oddziału PCK w Kole, zaprezentują scenariusz udzielania Pierwszej Pomocy. Organizatorzy tj. Koło Biega, Malinowa Mamba i MOSiR Koło miejscem startu nawiązać chcą do imprez biegowych, które startowały z tego miejsca (zeszłoroczna Malinowa Piątka), jak również wystartują w tym roku (część biegów w ramach biegowego Grand Prix Koła).

Następnie przeprowadzona zostanie rozgrzewka, bo od rozgrzewki, choćby krótkiej, powinno się rozpoczynać każdy trening, czy też uprawianie sportu. Po rozgrzewce biegacze i kijkarze przemieszczą się Aleją Freudenricha na kolski Stadion, gdzie wspólnie biegać będą i chodzić po bieżni wokół boiska głównego. Krótki, powtarzalny dystans przemawia za tym, aby w tej imprezie wziąć udział całymi rodzinami – przebiec lub przejść można od jednego okrążenia do choćby dwudziestu pięciu (10 km). Najważniejsze jest jednak w tej akcji jest to, aby zamiast leżenia przed telewizorem, aktywnie wypoczywać na świeżym powietrzu - hartować się i dbać o zdrowie. Przy okazji można wrzucić do puszki WOŚP kilka złotych na sprzęt medyczny, który trafia również do kolskiego Szpitala.

Tak jak pisaliśmy, na początku imprezy przeprowadzony zostanie instruktarz Pierwszej Pomocy, ale również w trakcie imprezy, będzie można zadać pytania Instruktorom PCK, na tematy związane z udzielaniem Pierwszej Pomocy, w namiocie ustawionym na Stadionie.

Raz jeszcze razem z organizatorami Zapraszamy wszystkich na to wydarzenie!

 

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze