sim
bricomarche
Wiadomości Miasto Koło Uczniowie z ZS2 ratują dzieci w Afryce

Uczniowie z ZS2 ratują dzieci w Afryce

30-01-2017 19:01 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 2,458 | Komentarzy: 0
Uczniowie z  ZS2 ratują dzieci w Afryce
Foto:ZS2
zacisze
Uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Kole wzięli udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Wszystkie Kolory Świata” organizowanym przez UNICEF. Przygotowali specjalne, szmaciane laleczki będące symbolem pomocy, jakiej chcą udzielić rówieśnikom z Angoli, gdzie dzieci umierają z powodu chorób, którym potrafimy zapobiegać.

Szkoła realizowała projekt w następujący sposób:
1.    Wychowawcy klas otrzymali od koordynatorów akcji wykroje laleczek, akty urodzenia oraz propozycje do przeprowadzenia zajęć związanych z tematem projektu.
2.    Dzieci i młodzież oraz ich bliscy z dużym zaangażowaniem przystąpili do akcji, szyjąc przepiękne charytatywne laleczki.
3.    W czasie śródrocznych zebrań z rodzicami zorganizowano wystawę  połączoną ze sprzedażą lalek.
4.    Odwiedzający wystawę rodzice podziwiali efekty pracy całej społeczności szkolnej,  bardzo chętnie wspomagali akcję, która zakończyła się sukcesem – zebrano 980 zł – kwota może ulec zmianie, gdyż pieniądze wciąż napływają.
5.    Wybrano jedną laleczkę, która będzie reprezentowała szkołę w konkursie UNICEF na najbardziej oryginalną lalkę. Główną nagrodą jest koncert Majki Jeżowskiej – Ambasadora Dobrej Woli UNICEF - w zwycięskiej szkole.
        
Udział w projekcie UNICEF uświadomił dzieciom i młodzieży, że pomaganie innym może być przyjemne i wiązać się z pozytywnymi emocjami, że ich zaangażowanie może uratować życie dziecka na odległym dla nich kontynencie.
Gorące podziękowania należą się wspaniałym Rodzicom, których pomoc, wsparcie, poświęcenie, życzliwość sprawiły, że akcja została zwieńczona tak dużym sukcesem.

 

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!