sim
bricomarche
Wiadomości Miasto Koło Przedszkolaki z PM5 na balu karnawałowym

Przedszkolaki z PM5 na balu karnawałowym

31-01-2017 08:50 | Źródło: R.Z. PM 5 | Wyświetleń artykułu: 6,754 | Komentarzy: 3
Jubiler Euro Koło
Przedszkolaki z PM5 na balu karnawałowym
Dzieci uwielbiają odgrywać różne role, wcielać się w swoich ulubionych bohaterów, postacie z bajek czy zwierzątka. Zabawa z odgrywaniem ról rozwija emocjonalnie i społecznie , pozwala przeżywać uczucia własne oraz innych, uczy komunikacji, daje nowe możliwości ekspresji. Maski, kostiumy , radość w oczach i rumieniec ekscytacji na buziach przedszkolaków widok to niezapomniany.

Doskonałą sposobnością do takiej właśnie zabawy był zorganizowany przez PM  5 w Kole wielki  bal karnawałowy. Przedszkolaki nie mogły się go doczekać. W międzyczasie na zajęciach plastycznych robiły maski , pompowały  balony do dekoracji sali balowej ,  planowały w  jakie stroje  się przebiorą. Na zajęciach muzycznych trenowały zaś  swoje umiejętności taneczne.  Później pozostało już tylko udać się do  sali  Spółdzielni Mieszkaniowej  w Kole. W  balu  uczestniczyły dzieci ze wszystkich sześciu  grup wiekowych.   Dla starszaków  był  on kolejnym,  dla maluszków  pierwszym takim doświadczeniem. Choć nie jeden  bal jeszcze  przed nimi, każdy pamiętać będą inaczej.


            Tegoroczny  bal , dopiero co się odbył , a już wieloma barwami  i wrażeniami  wpisał się w pamięć. Jego obraz przedszkolaki  zachowają    także na pamiątkowych fotografiach z imprezy. Zabawa karnawałowa to  w  kalendarzu PM 5 wydarzenie , którego nie można pominąć. Służy ona poszerzeniu doświadczeń emocjonalno-społecznych, poznawczych,    integracji środowiska rodzinnego , przedszkolnego i lokalnego. Przy takiej okazji  przedszkolaki w praktyce  poznają to , czego dowiedziały się z wierszy, piosenek, opowiadań, ilustracji dobrze się przy tym bawiąc.  W zabawie tej  uczestniczyli aktywnie także rodzice oraz kadra pedagogiczna i personel pomocniczy przedszkola.


          Oprawę muzyczną oraz prowadzenie imprezy zapewniła Muzyczna Agencja Artystyczna Art Es z Łodzi. Prowadzących   w osobach pani Ewy Szymkiewicz  i pan Sławomira Bartkiwicza  dzieci doskonale znają  z koncertów muzycznych organizowanych co miesiąc w przedszkolu.  Tym chętniej uczestniczyły w zabawie,  do której artyści   przygotowali się jak zwykle wyśmienicie.  Wspólne pląsy przy muzyce, śpiewanie znanych  przebojów, przygotowane dla dzieci, rodziców i kadry przedszkola zadania ruchowe skojarzone z muzyką  zachęcały do zabawy. Wszyscy czerpali z niej pozytywne emocje, taki był też główny cel imprezy.    


          By dopełnić radości dzieciom, w porozumieniu z Radą Rodziców zapewniono wszystkim wychowankom PM 5 upominki, było i coś do zabawy i coś ku uciesze podniebienia. Ponowne przy tej okazji  spotkanie z Mikołajem  było dla wszystkich dzieci dodatkową niespodzianką.  Na uczestników balu czekały w przerwie między tańcami słodkie ciasteczkowe misiaki i soki. Dorośli mogli pokrzepić się kawą .


           Tegoroczny bal przedszkolaków w PM 5 był prawdziwą rewią balowych strojów. Zapewnili je jak zawsze życzliwi  przedsięwzięciu rodzice. Zdumiewały  te gotowe i te , które powstały dzięki  bogatej  wyobraźni i kreatywności rodziców.  Czas  spędzony  na zabawie w dużej grupie  , w której każdy jest inny i wyjątkowy to rzecz bezcenna. Wspólne działanie  i  kontakt z drugim człowiekiem jest  ważny, wszak jesteśmy istotami społecznymi. W rzeczywistości  , w której   świat wirtualny cieszy się  dużym zainteresowaniem  warto czasem odwołać się do  tego,  co  ma znaczenie ponadczasowe i uniwersalne.

 Wszystkim zaangażowanym w organizację balu tj. Zarządowi Spółdzielni Mieszkaniowej w Kole za udostępnienie sali, panu Jackowi Trębackiemu  za podjęcie się roli Mikołaja, rodzicom za ufundowanie upominków i  strojów  dla dzieci ,    przekazanie materiałów do dekoracji sali oraz pomoc w jej  przygotowaniu  , panu Eugeniuszowi Gembce  za sporządzenie  dokumentacji fotograficznej z imprezy  , a także kadrze pedagogicznej i personelowi pomocniczemu PM 5 dziękujemy w imieniu dyrektora PM 5 pani Agnieszki Kozajda.

- dziękują organizatorzy

 

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (3)
Agnik 03-02-2017 11:48
Do "rodzic". Nie ma to jak doczepić się do literówki. Naprawdę merytoryczne podejście do zadanego pytania. Rozumiem, że zgubienie na klawiaturze razi w oczy i skutecznie zpobiega czytaniu ze zrozumieniem. Tak więc raz jeszcze pytanie. "Dlaczego na waszym portali piszecie jedynie o dwóch przedczkolach, jakby inne nie istniały?" W naszym mieście tylko licząc przedczkola publiczne jest ich 4. A jest jeszcze kilka prywatnych, ale rozumiem tu może pojawić się zarzut promowania prywaciarza. Dla przpomnienia 4 publiczne przedczkola. W tych 2 zapomnianych / ignorowanych (niepotrzebne skreślić) również dzieje się wiele wspaniałych rzeczy, a dzieci do nich uczęszczające również są wartościowe. Przedszkole Miejskie Nr 1 62-600 Koło, ul. Piaski 15 Tel. (63) 272 02 00 Dyrektor Agnieszka Szymańska Przedszkole Miejskie Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi "Czerwony Kapturek"Przedszkole Miejskie Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi "Czerwony Kapturek" 62-600 Koło, ul. Wojciechowskiego 9 Tel. (63) 272 04 37 Dyrektor Iwona Walczak Przedszkole Miejskie Nr 5 im. Gromadka Misia UszatkaPrzedszkole Nr 5 im. Gromadka Misia Uszatka 62-600 Koło, ul. Wojciechowskiego 22 Tel. (63) 272 03 50 Dyrektor Agnieszka Kozajda Przedszkole Miejskie Nr 6Przedszkole Nr 6 62-600 Koło, ul. Powstańców Wlkp. 6 Tel. (63) 272 21 51 Dyrektor Dorota Peda-Graczyk
| Zgłoś do usunięcia
Agnik 01-02-2017 13:28
Jedno pytanie. Dlaczego na waszym portalu piszecie jedynie o dwóch przedczkolach 1 i 5? A pozostałe? Jakby nie istniały.
| Zgłoś do usunięcia
rodzic 01-02-2017 15:11
A co to jest PREDCZKOLE???