sim
ubezpieczenia klodawa
Wiadomości Na sygnale Policjanci sprawdzali miejsca przebywania bezdomnych

Policjanci sprawdzali miejsca przebywania bezdomnych

10-02-2017 09:00 | Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kole | Wyświetleń artykułu: 3,543 | Komentarzy: 3
Policjanci sprawdzali miejsca przebywania bezdomnych
Foto:KPP Koło
zacisze
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kole wspólnie z przedstawicielami ośrodków pomocy społecznej, kontrolowali miejsca przebywania osób bezdomnych. Obiektem zainteresowań wymienionych patroli były pustostany, szlaki komunikacyjne, ogródki działkowe oraz ogólnodostępne piwnice na terenie gminy Koło.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kole, przedstawiciele Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kole oraz Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kole w dniu 9 lutego przeprowadzili działania mające na celu uchronienie osób pozbawionych dachu nad głową przed różnymi niebezpieczeństwami związanymi z zimową porą, a także oferując im pomoc w postaci bezpiecznego schronienia oraz pomocy medycznej i socjalnej.


Kolscy dzielnicowi wspólnie z przedstawicielami ośrodków pomocy społecznej kontrolowali miejsca, w których często przebywają bezdomni tj.: piwnice, ogródki działkowe, opuszczone budynki, klatki schodowe. Tym razem nie ujawniono żadnych osób potrzebujących.
Mundurowi już od kilku miesięcy codziennie w ramach pełnionych służb, patrolują ulice oraz opuszczone miejsca pod kątem przebywania osób bezdomnych. Każdej potrzebującej osobie zawsze udzielona zostaje właściwa pomoc.


Policjanci apelują, aby zwracać uwagę na osoby bezdomne, samotne czy też nietrzeźwe, które mogą stać się ofiarami wychłodzeń. Wystarczy jeden telefon pod numer alarmowy 997 lub 112, by uratować ludzkie życie.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (3)
Michal 15-02-2017 22:42
Chyba sie Strażnicy "nygusy" Miejscy wypowiedzieli. Siedzicie jeszcze na L-4 ? Skoro tacy chorowici to na pysk wywalić. Komu pomogliście, co dobrego zrobiliście bo nic nie kojarzę?
| Zgłoś do usunięcia
qqryq 10-02-2017 10:35
strażnikom miejskim jakoś co roku udawało się ujawniać i pomóc bezdomnym - a supermanom z policji już nie !? Przecież kilku w Kole koczuje - co widać na co dzień -akcja pod publiczkę ...
| Zgłoś do usunięcia
Jeremi 11-02-2017 13:33
Zima cały czas trwa a tu kontrola była raptem 09 lutego, śmieszne to. Jednorazowa akcja nic nie daje.Dlatego ludzie zamarzają nawet we własnych domach,gdzie brakuje pieniędzy na opał ,światło,gaz, tymi ludzmi nawet nie interesuje sie rodzina a potem stwierdza się zgon naturalny.