(26)
Słonecznie 1.8
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

II edycja nagrody Czesławów. Znamy nominowane osoby

II edycja nagrody Czesławów. Znamy nominowane osoby

Autor: 27 Luty 2017
II edycja nagrody Czesławów. Znamy nominowane osoby
© archiwum e-kolo
Komentarzy: 26 Czytano:
11,182 razy |

Rok temu Miejski Dom Kultury zapoczątkował nową nagrodę - "Czesławy". Jest to statuetka, która ma na celu nagrodzenie osoby/firmy wybitnie zasłużone dla życia społecznego. Kto został nominowany w tym roku?

R E K L A M A
26
Czytano:
11,182 razy
Udostępnij

W ubiegłorocznej, pierwszej edycji to wyłoniona kapituła stworzyła listę nominowanych. Następnie mieszkańcy za pomocą głosowania SMS wybrali laureatów.

Nagrody otrzymali w 2016 roku:
1. Kultura - Orkiestra Dęta OSP Koło, którą odebrał Jerzy Budka. Prezes Orkiestry Dętej OSP w Kole
2. Sport - Waldemar Pietrzak. Trener i założyciel UKS Maratończyk Koło
3. Przedsiębiorca/firma - Robert Andre, firma Andre Abrasive Articles
4. Działania prospołeczne - Malinowa Mamba

A w tym roku osoby nominowane to:

Działania prospołeczne:

 1. Kazimierz Kasperkiewicz
 2. Piotr Śniegocki
 3. Leonard Jaroszewski

Kultura

 1. Henryk Perzyński
 2. Marek Kłaniecki
 3. Radomir Piorun

Sport

 1. Tomasz Brett
 2. Aleksandra Kubiak
 3. Zbigniew Brzozowski

Biznes

 1. Agronas
 2. Wood-Mizer
 3. Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Kole

Głosować można w następujący sposób:

 • głosowanie prowadzone jest za pomocą wiadomości SMS
 • z jednego numeru można oddać tylko jeden głos, wysyłając SMS-a w treści którego należy wpisać: Czesławy 2017, nazwa kategorii i nazwisko nominowanego,
 • głosy można oddawać na jedną, dwie, trzy lub wszystkie kategorie,
 • głosowanie trwa od 27.02.2017 do 13.03.2017
 • SMS-y można przesyłać na numer 517 239 599

Kto powinien wygrać w poszczególnych kategoriach? Czekamy na Wasze opinie w komentarzach.

Oceń artykuł

średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
newsletter

Korzystaj z newslettera

Dołącz do listy czytelników Newslettera, i otrzumuj specjalnie przygotowane dla Ciebie zestawienia informacji. Korzystanie z newslettera jest dobrowolne, darmowe i w każdej chwili istnieje możliwość rezygnacji. Dodając adres do newslettera wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych

R E K L A M A
Komentarze (26)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
Wyróżniony komentarz
Teresa · 28 Luty 2017
Panie Dariuszu dla wielu z nas jest Pan Wielki.Dzięki za to co Pan robi dla naszego miasta. Powinien Pan dostać honorowego Czesława bo to Pan rozsławił Czesława Freudenreicha w naszym mieście i przypomniał o jego zasługach również w dziedzinie kultury.
Rolnik · 17 Marzec 2017
Za to co wyrządziła i wyrządza firma Agronas rolnikom plantatorom nasion facelii błękitnej woła o pomstę do nieba
Plantator · 06 Marzec 2017
Odnośnie Agronasu proponuje odwiedzić forum LM.pl pod tagami Agronas Facelia. Bardzo ciekawa lektura
Plantator · 06 Marzec 2017
Na temat Agronasu proponowałbym wejść na forum portalu LM pod tagami Agronas Facelia Polecam
Kol. · 02 Marzec 2017
Dlaczego nie mogę wejść na stronę MDK, ?
Kolanka · 01 Marzec 2017
Do DM. Czy to znaczy, że pieniędzy ze składek starczyło tylko na materiały typu: płyta, kostka.. a resztę prac wykonał Pan Piotr?
DM · 01 Marzec 2017
Została pewna (raczej niewielka) kwota w dyspozycji Stowarzyszenia Przyjaciół Miasta Koła nad Wartą (sprawującego pieczę nad zbiórką i rozliczeniem środków). Mam nadzieję, że te środki pozwolą w niedalekiej przyszłości na dokończenie prac przy grobie (m.in. na oczyszczenie cokołu, postawienie tablicy informacyjnej), a na razie służą do zakupu okolicznościowych wieńców, zniczy, itd. Zresztą wypada wspomnieć, że Stowarzyszenie od wielu lat dba o grób Czesława Freudenreicha - tu nie tylko wypada, ale i trzeba wspomnieć zaangażowanie p. Teresy Brzoskiej w utrzymywanie czystości grobowca.
Kolanka · 01 Marzec 2017
Do DM. O czym ty piszesz- sądzę, że prace przy tym pomniku wykonywały firmy, które za to brały pieniądze. Sami wrzucaliśmy z mężem pieniądze do puszki na budowę tego pomnika. Dlaczego piszesz, że"niemal sam (przy niewielkiej pomocy ludzi dobrej woli) przeprowadził prace przy grobie." skoro na to były pieniądze.
DM · 01 Marzec 2017
Ma Pani niewątpliwie rację pisząc, że składki na budowę pomnika pochodziły od widzów. To dzięki hojności Kolan udało się zebrać kwotę, która pozwoliła na wykonanie pomnika. Użyłem skrótu myślowego, za co wszystkich darczyńców (i osoby licytujące biurko "Szefa") przepraszam. Wskazując na zasługi p. Piotra Śniegockiego miałem na myśli zaangażowanie niezbędne do przeprowadzenia całej akcji, bo pieniądze -choć bardzo ważne - jeszcze nie powodują realizacji planów. Potrzebna do tego jest taka pasja, jaką wykazał się Piotr: tworząc koncepcję pomnika, uzgadniając z wykonawcą sposób wykonania granitowej płyty (i nadzorując te prace), itd. Moje słowa w największym stopniu dotyczyły jednak nie wspomnianych wyżej czynności, ale fizycznej (dosłownie) pracy przy samym grobowcu. Łatwo dotrzeć do zdjęć, które to potwierdzą. Powiem jeszcze raz: bez zaangażowania Piotra Śniegockiego być może trzeba by jeszcze długo czekać na pomnik Czesława Freudenreicha, co oczywiście nie umniejsza olbrzymiej roli darczyńców, bez których - i tu ma Pani rację - tego pomnika też by nie było.
DM · 01 Marzec 2017
Głosując na kandydatów do statuetki "Czesława", nie zapomnijmy, kto zaprojektował pomnik Czesława Freudenreicha, kto dopilnował wykonania, kto wreszcie niemal sam (przy niewielkiej pomocy ludzi dobrej woli) przeprowadził prace przy grobie. Mam nadzieję, Piotrze, że w tym roku otrzymasz nagrodę, na którą w pełni zasłużyłeś. Pozostaje tylko żałować, że nie stało się to rok temu, przy pierwszej edycji "Czesławów".
Marta Z. · 01 Marzec 2017
a ja chciałam zgłosić moją Malowaną Lalę za heroiczną walkę z wodorostami na basenie i z PIS'owskimi siepaczami na Bronxie !
Kol. · 28 Luty 2017
A kto zgłasza kandydatów do tej nagrody?
Kol. od ur. · 28 Luty 2017
Pytacie się dlaczego mało kobiet, bo akurat nie zgłoszone, dlaczego pana Matysiaka nie ma, bo nie mieszka w Kole. Jest Honorowym Kolaninem. Dlaczego innych? Bo może mniej zgłoszeń mieli. Nie rozumiem dlaczego nie ma pani dyrektor Biblioteki w Kole, ma wielkie zasługi ale i dyrektor MDK ma. Czesławy co roku. Może w przyszłym będą nominowani Ci, którzy obecnie nie są.
Wiiola · 28 Luty 2017
Kto nominacje?
Wiiola · 28 Luty 2017
Zapytanie
Teresa · 28 Luty 2017
Panie Dariuszu dla wielu z nas jest Pan Wielki.Dzięki za to co Pan robi dla naszego miasta. Powinien Pan dostać honorowego Czesława bo to Pan rozsławił Czesława Freudenreicha w naszym mieście i przypomniał o jego zasługach również w dziedzinie kultury.
MMM · 28 Luty 2017
Szkoda, że nie ma tutaj pana Dariusza Matysiaka- książki o Kole pisze, przedstawienia wystawia- i to wszystko bez pieniężnej gratyfikacji....
Kolanka · 27 Luty 2017
Dlaczego tak mało jest kobiet. Tylko jedna i to w sporcie. Przecież kobiety też udzielają się społecznie. Coś tutaj jest nie tak.
Zula · 27 Luty 2017
Komentarz
Oscar · 27 Luty 2017
coś niebywale śmiesznego :)
elo · 27 Luty 2017
13.30.2017 ?
gość · 27 Luty 2017
agronas?! pewnie za rzetelne wywiązywanie się z umów kontraktacyjnych. żenada
gość · 28 Luty 2017
U nas jest przysłowie "dlatego bogaty bo świniowaty"
KM · 27 Luty 2017
A gdzie DARIUSZ MATYSIAK ????????????
Gość · 27 Luty 2017
Proponował bym " Kolan" robią dużo dla miasta.
Hmmmm · 27 Luty 2017
Czytam te nominacje, zastanawiając się czy oby nie na siłę jest to robione? Nominowani dyrektorzy, którzy za swoją pracę dostają wynagrodzenie. Jakoś mało się to ma do idei statuetek. Ciekawe też czy osoby nominowane wyraziły zgodę ? Chyba że nie mam racji?
Ja · 27 Luty 2017
A gdzie Malowana Lala za stylizację roku?
R E K L A M A