R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Powiat Kolski

Zmiany w kłodawskich szkołach po wprowadzeniu reformy

01-03-2017 11:44 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 9,734 | Komentarzy: 0

Wiele zmian czeka szkoły od 1 września tego roku. Likwidacja gimnazjum niesie za sobą wiele zmian szczególnie w funkcjonowaniu szkół podstawowych. Jak wyglądać będzie struktura szkół w Gminie Kłodawa?
Foto:UG Kłodawa
R E K L A M A

Obecnie na terenie gminy funkcjonują następujące placówki oświatowe:
- jeden punkt przedszkolnych
- trzy przedszkola – jedno prowadzone przez gminę: Przedszkole Nr 1 w Kłodawie
- sześć szkół podstawowych – dwie prowadzone przez gminę: Szkoła Podstawowa Nr 2 w Kłodawie, Szkoła Podstawowa w Bierzwiennej Dł. (w strukturach Zespołu Szkół w Rysinach Kol.)
- pięć gimnazjów – dwa prowadzone przez gminę: Gimnazjum Nr 1 w Kłodawie, Gimnazjum Nr 3 w Rysinach Kol. (w strukturach Zespołu Szkół w Rysinach Kol.).

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Kłodawie w dniu 24 lutego podjęto uchwałę w sprawie projektu dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego. Zgodnie z przyjętą uchwałą od września 2017 sieć publicznych szkół prowadzonych przez Gminę Kłodawa będzie wyglądać następująco:
- Szkoła Podstawowa Nr 2 w Kłodawie
- Szkoła Podstawowa Nr 1 w Kłodawie – szkoła powstanie z przekształcenia dotychczasowego Gimnazjum Nr 1 w szkołę podstawową. Od września będzie prowadzony nabór do klas I, IV i VII. Pełny stopień organizacji szkoła osiągnie w 2019r.
- Szkoła Podstawowa w Bierzwiennej Dł. - do szkoły podstawowej zgodnie z przepisami zostanie włączone Gimnazjum Nr 3 w Rysinach Kol.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

REKLAMA