Autor: 10 Sierpień 2010 przeczytasz w ok. 3 min.
©
(0) | Czytano:
3,649 razy | przeczytasz w ok. 3 min.

W pierwszym meczu nowego sezonu piłkarskiej IV ligi Olimpia Koło zremisowała 1-1, na wyjeździe, ze Spartą Miejska Górka. Jedynego gola dla naszej drużyny zdobył Łukasz Szafoni.

R E K L A M A
0
Czytano:
3,649 razy
Udostępnij
Mecz rozgrywany był w niedzielne popołudnie na obiekcie w Miejskiej Górce, który na prawdę może być wzorem. Idealnie przygotowana murawa, wspaniałe zaplecze oraz czyste trybuny - w Kole wciąż bardzo daleko do takiego stanu. Nasz zespół wystąpił dzisiaj bez m.in. kontuzjowanego Łukasza Sikorskiego, który był obecny na trybunach, a także braci Marańda. W barwach Olimpii, po kilkuletniej przerwie, ponownie zagrali Łukasz Kujawa i Daniel Ławnicki - ostatnio reprezentujący dąbski Zryw.

Od pierwszych minut spotkania więcej z gry mieli gospodarze. Już na początku meczu przeprowadzili dwie groźne sytuacje. W 28. minucie Tomasz Kokot - wyraźnie najlepszy dziś na boisku - znalazł się sam na sam z Robertem Sulińskim. Nasz bramkarz dwukrotnie obronił - najpierw strzał, a następnie dobitkę. Kolanie przeprowadzili szybką kontrę i już w 29. minucie, po błędzie miejscowej obrony, Łukasz Szafoni przelobował bramkarza i umieścił piłkę w siatce. Od tej pory przewagę osiągnął nasz zespół. W 38. minucie mogło być 0-2, jednak Łukasz Kujawa głową strzelił nad poprzeczką.

Po przerwie gra należała już tylko do gospodarzy. Nasza drużyna ograniczała się do pojedynczych kontrataków. W 48. minucie Sparta wykonywała rzut rożny. W polu karny dobrze ustawił się Tomasz Kokot, który z bliskiej odległości pokonał Sulińskiego i wyrównał na 1-1. W 56. minucie "biało-czerwoni" mieli najlepszą okazję w drugiej połowie na zdobycie gola. Po podaniu od Łukasza Szafoni, Łukasz Kujawa o centymetry minął się z piłką w polu karnym, będąc przed pustą bramką. W 60. minucie doskonałą interwencją popisał się Suliński, którzy wypiąstkował piłkę na poprzeczkę po rzucie rożnym Sparty. W 80. minucie Tomasz Kokot i Nikodem Kozak przeprowadzili groźną akcję zespołu gospodarzy, jednak znów świetną interwencją popisał się Robert Suliński. W 82. minucie nasz golkiper broni strzał Kokota w okienko bramki. W 85. minucie strzał Huberta Powietrzyńskiego z rzutu rożnego obronił bramkarz gospodarzy, a dobitka Jarosława Kawki została wybita na rzut rożny.

Mecz zakończył się podziałem punktów. Mimo wszystko trzeba uznać ten wynik za sprawiedliwy. Więcej okazji bramkowych mieli gospodarze, jednak w środku pola oba zespoły nie zachwyciły i nie zasłużyły na komplet punktów.

Sparta Miejska Górka - Olimpia Koło 1-1 (0-1)

Bramki: 48`Tomasz Kokot - 29`Łukasz Szafoni.

Skład Olimpii: Robert Suliński - Tomasz Kowalski, Daniel Ławnicki, Sebastian Woźniak (67.Hubert Powietrzyński), Piotr Krzyżanowski - Jarosław Kawka, Sylwester Śliga, Michał Rutkowski, Tomasz Mikusik - Łukasz Szafoni, Łukasz Kujawa.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z meczu, która dostępna jest na stronie: www.olimpiakolo.4.pl

W sobotę o godzinie 16:00 Olimpia Koło podejmować będzie na własnym boisku Zryw Dąbie. Już dziś wszystkich kibiców zapraszamy na kolejne debry powiatu kolskiego!